Хематом на главичката на бебето след раждане

  • 7 038
  • 5
  •   1
Отговори

Анкета

За колко време се резорбира хематома на главичката на бебето след раждането?

Опции:

  • Мнения: 298
Момичета, бебока има хематом на главичката получен от по-продължителното раждане. В болницата казаха, че до месец ще изчезне, но вече две седмици въобще не намалява. Започвам да се притеснявам. Как беше при вас? Sad

# 1
  • Мнения: 296
Изобщо не се притеснявай, ние караме четвърти месец и все още има леко хематомче. Роди се с голям кръг на върха на главицата.Още в болницата ми казаха,че това е нормално, педиатърката миналия месец също ме успокои.Ще се разсее поне това го виждам с всеки изминал ден, но е изключено, за две седмици да мине. И ние бяхме с тежко и продължително излизане/раждане, но мисля,че не това е причината,а ранното заемане на "изходна" позиция на бебо с главата надолу, поне така ми каза моя доктор,защото го питах дали са използвали вакуум, който аз не съм видяла от зор. спокойно  bouquet
Честита беба!

# 2
  • Мнения: 280
   Моето момченце има  хематом, но на коремчето,на мен ми казаха че ще се разсее ,но за няколко месеца .Можеш да очертаеш контура на петното в/у найлонче и периодично налагаш на главичката , така ще разбереш дали намалява. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 39 717
Дияна имаше отляво, м/у гърдичката и мишницата. Мина за няколко месеца.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Моето дете нямаше, но на братовчедката детето имаше и мина за 1 месец. Помня, че на погачата вече нямаше нищо детенцето.

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моето имаше от форцепс - мина около 12 месец или даже повече, носега май почти няма
важното е да няма други последици - хематома е бегла болежка!

Общи условия

Активация на акаунт