Алергия и Бременност

  • 592
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте дами,

Иска ми се да споделя с вас едно мое притеснение.
По принцип съм имала алергии към някои храни и пеницилин преди да збарменея.За съжаление не съм правила изследвания за причината на алегриите, порсто съм избягвала да ям определени храни.Забелязавла съм, че дълогото неприемане на определени храни води до изчезване на алергията, като на нейно място се появява нова например от метали (токи на колани, обеци и т.н.).Винаги моите алергии са били съпроводени с кожна реакция като вид на пъпки и нетърпим сърбеж.
В момента съм в 13 г.с., като от преди две седмици за първи път ми се повявиха пъпки с така неприятният сърбеж.В петък 05.05.2006 г.,посетих алерголог, според който имам суха кожа и хранителна алергия от плодове съдържащи фибри.Незнам как определи тази алергия по външен вид,но единственото което за момента според нея мога да направя е да се мажа с Фемистил за успокоение на сърбежа.Това не е лечение а временно състояние тъй като съм беремнна и неможе да ми се приложи лечение.Същевремнно си мажа кожата с бебешко олио но Джонсън.
За мое щасатие намазаните пъпки с лекарството поотминаха за уикенда, но днес с ужас установих,че имам нови пъпки и някакъв странен голям обрив между гърдите.Обадих се на алерголожката ,тя каза да се намажа с мазилото и ако не ми мине да я посетя отново.
Молбата ми е следната ,нека тези от вас които са били бременни или са в момента и са имали или имат в момента алергии да споделят или дадт мнение.

# 1
  • Мнения: 334
Имах същите проблеми - алергична съм пеницилин, токи на колани,презрамки на сутиени и много други. 
По време на втората си бременност /5 месец/получих обриви в областта на гърдите под формата на ситни точици, които сърбяха ужасно.Освен това получих и някъкви червени петна по краката, който растяха и сърбяха.След консултация с гинеколога бях изпратена на кожен лекар,който ми постави диагноза само от един поглед на петната и ми предписа мехлем,който не взех.Просто вътрешно усещане. Stop
По съвет на гинеколога спрях да пия витамините Матерна, тъй като аз съм била третата ,която съобщава за подобни симптоми.Просто има по чувствителни хора,които не понасят дадена съставка.И всичко отшумя за една седмица.През това време се мажех с ментов спирт /заради сърбежа/  и алергозан мехлем.
При теб проблема може да е друг.Може би трява да спреш да се мажеш с бебешкото олио на Джонсън newsm78.Аз също съм със суха кожа и по време на бременността си използвах мляко за тяло на Нивеа и Виши.Според   мен сама трябва да забележиш какво предизвиква обрива като внимаш какво ядеш, каква козметика използваш ...
Дано съм ти била полезна. Пожелавам ти лека бременност.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Само мога да те посъветвам да не се мажеш с Джонсън...доста често дава алергична реакция (особено при бебенцата). Възможно е обривите да са от това.

Също, ако си се потила и мястото м/у гърдите се е запарило, в комбинация с крема е станало обривче.

Купи си друго кремче за мазане (Мустела напр.) или направо се мажи с преварен зехтин...въпреки, че ако наистина ти е суха кожата по-добре недей.

Успех! И ако си склонна към алергични реакции се храни добре за да предпазиш бъдещото човече Simple Smile
Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт