Подкожни косми и раждане

  • 1 247
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Здравейте! Simple Smile
Видях, че има много теми за подкожните косми сред епилация. Все още нещо не ми помага, но дерзая. Само че планираме бебе и мен ужасно ме е срам да отида на гинеколог и после от всички прегледи след това.  Направо ще умра от срам да се съблека с тези крака. Вие какво направихте, като гледам има много майки с такива проблеми или може би не са толкова сериозни като моите?!
Моля, споделете!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 249
Ти отиваш на гинеколог-не да ти гледат краката.За по-упорити косми ползвам пинсета.

# 2
  • Мнения: 2 952
  И аз бях така , после претръпнах от прегледи GrinningПък и лекарите много  внимателни ...на  всяко мрънкане   казваха :Ох извинявайте ....и много  дискретни и на място.Но не съм била космата никога .....което не излиза с епилатора  с малка игличка   го подхващах и после  с  епилатора пак (или пинсетка) , не е болка за умиране...... Simple Smile

# 3
Здравей мила Канела,

Аз също съм с твоя проблем и твоите притеснения. Винаги съм се ужасявала от мисълта да лежа в болница дори за 3 дена, защото гадните косми растат като за световно и се чувствам като маймуна. Тази година забременях и ето как се справям - колкото мога по-често се епилирам с епилатор - така космите стават поне по-тънки, за подкожните - за мен те са направо напаст - аз ги изравям с игличка, дезинфектирана в спирт и след това ги махам пак с епилатора /един-два дни стои зачервено, но после се оправя. На ръцете пак действам с епилатор, но слава богу там подкожни нямам. За интимната област, която, предполагам, също силно те притеснява, започнах да ходя на кола маска при козметик и съм страшно доволна - става чистичко, трае по 10-14 дена, аз даже откакто забременях ходя само веднъж в месеца, преди консултация. За подкожни косми, които набират гной са ми препоръчвали да се мажа с Йодасепт, но и крем Здраве ми върши работа, докато стане пъпчица и мога да я изстискам и косъма да излезе /ох, гадничко звучи, но дано ти е полезно/.
За прегледите при гинеколога не се тревожи изобщо. Преглеждат с вагинален ехограф само веднъж в първия триместър, после с такъв през корема, а обикновен гинекологичен преглед при мен още не е правен. Освен това ходиш само веднъж в месеца, така че преди това надлежно се обезкосмяваш! Освен това, когато забременееш и започнеш да се тревожиш за по-съществени неща, ще видиш, че за космите няма да ти пука толкова. Сега мен ме тревожат повече космите, които ми излязоха на корема /явно вследствие на бременните хормони/, но смятам тях да изрусявам през лятото.
Желая ти успех и ако имаш въпроси ми пиши на лични   bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 132
На гинеколозите изобщо не им пука дали си с косми или не. Ако знаеш какви жени има...

# 5
  • Мнения: 1 393
Че не им пука на гинеколозите дали си с косми или не то е ясно,но и на мен вече не ми пука от тях (гинеколозите)след първото раждане,а преди се шашках преди всеки преглед  Mr. Green,така че споко  Simple Smile

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз ги вадя с една игла, която първо нагрявам със запалка Simple Smile
или можеш да потъркаш кожата с по-груба хавлия докато си в банята и после епилираш.
в краен сучай, ако много ти е срамно на прегледа, обуваш едни чорапки до коленете и не е нужно да ги сваляш, само гащурките Peace

# 7
  • Мнения: 2 952
ох , сега се  сещам   за  един съвет от  козметичка моя ....отдавна още в БГ ,когато ходех на кола (нямах епилатор)....та тя ми казваше  да  си  натъркам краката със сода (хлябната) върху  гъбата .....така излизали подкожните .....А  пък   как казвате ,че  ви растат за 3  дена ....да не се  бръснете  ....я  оставете  това  допотопно бръснене бодливо Grinning

# 8
  • Мнения: 1 250
Аз пък като прочетох заглавието на темата и  #Crazy  Не се заяждам, ама то раждането...е мноооооого далече в твоя случай newsm78

# 9
  • Мнения: 1 100
което не излиза с епилатора  с малка игличка   го подхващах и после  с  епилатора пак (или пинсетка) , не е болка за умиране...... Simple Smile
И аз така правя, обаче често остават червени точки и ако точно тогава трябва да отида Confused Sad От много търкане пък ми се разранява кожата, а подкожните пак не изчезват на 100% Започнах да се чудя дали ако не ги пипам ще е по-добре, но пък много ме дразнят #2gunfire
Май само с хлябна сода не съм опитвала, както казва Петя. Пробвах да мина на бръснене, ама е адски досадно, затова пак се върнах на епилатора и проблемите покрай него.
Ако не се справя, наистина ще обуя едни чорапки и толкова Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 100
Аз пък като прочетох заглавието на темата и  #Crazy  Не се заяждам, ама то раждането...е мноооооого далече в твоя случай newsm78

Така е Simple Smile, но на мен ми се вижда близо като зная от колко време се опитвам да реша този проблем и все не става и не става  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 100
Благодаря ти за отзивчивостта Кала678!
Определено ме поуспокои. Освен заради проблема с подкожните, по принцип съм ужасно срамежлива - сякаш съм от гората хваната Grinning Grinning Grinning Още не съм се престрашила да отида на козметичка за триъгълника и в тази област действам сама вкъщи. Проблемът е и че съм в държава с един от най-ужасните езици-унгарски. Вече криво-ляво говоря, но с терминологията за бременни едва ли ще се справя. А лекарите доста се изнервят като не ги разбирам, поне вече 3 пъти така ми се случи. Дори в частен зъболекраски кабинет, където плащаме луди пари. Зъболекарката ми повтаряше една дума все по-силно, но аз като не я зная, колкото и да вика, няма да я разбера. Да се беше сетила да я каже на друг език или на унгарски, но с някои синоними. Затова се притеснявам, че ако и когато съм бременна така ми крещят и се заяждат примерно с вида на краката ми, няма да го понеса. Иска ми се поне този проблем да го нямам. Praynig

# 12
  • Мнения: 6 155
Аз от скоро правя следното - внимателно и леко търкам краката с пемза поне 1 път седмично.. При мен ефект има - подкожните значително са намаляли Hug Само внимателно, не бива да се прекалява с натиска  Peace

Общи условия

Активация на акаунт