Амниоцинтеза - колко време интензивна почивка?

  • 442
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 348
Мили мами,
Знам че има изписани страници във форума с тази тема, но не успях да намеря това, което ме интересува. На 27 години съм и вчера ми правиха амниоцинтеза. Живея в Испания, учудването ми беше голямо, когато разбрах, че тук я правят на повече от 50% от бременните. Рисковете са ясни, целта също. Въпроса ми е колко време си почивахте след процедурата. Тук ми изписаха 48 часа домашна почивка на легло и се чудя дали е достатъчно, а утре съм на работа. Много ви благодаря и предварително пожелавам на всички, на които им предстои или скоро са я правили успешни резултати и здрави бебета.  newsm10

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпреки, че бях с много рискова бременност, не съм се пазила повече от обичайното след амниоцентезата. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 17
На мене преди 2 седмици ми правиха амниоцентеза. В деня на процедурата и на следващия ден главно лежах, а веднага след това дори пътувах с кола извън София (лекарката предварително ми каза, че мога да пътувам). Слава Богу, нямах проблеми. Така че ако нямаш оплаквания, като болки, контракции, кървене, съвсем спокойно можеш да отидеш на работа.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
1 ден лежачка е напълно достатъчно, нашите лекари дори и това отричат като необходимост.
за Испания знам от приятелка, че ги карат да лежат повече.

# 4
  • Мнения: 747
Jupeto, на мен не са ми правили АЦ, но докато лежах в болницата, на една мама и правиха, и я оставиха по-скоро по нейно настояване /касата покрива това/. Останах с впечатление, че не режима е важен в случая, а наблюдението- с превантивна цел.
Кажи как е в Испания? Не разбрах по-често или по-рядко, или само по строги показания я прилагат...?
Хубави резултати и усмихнати бебчета на всички! bouquet

# 5
  • Мнения: 348
Цитат
Кажи как е в Испания? Не разбрах по-често или по-рядко, или само по строги показания я прилагат...?

Тук я правят в повече от 50% от случаите, даже има и много майки, които си я правят по желание. Да ви кажа май повече те наплашват. На мен ми я препоръчаха защото, когато му измериха тилната гънка /нещо, което в БГ също се прави само над 35 години мисля/ се оказа че при норма до 3 милиметра на нас ни беше 3,1 милиметра. Обясниха ни че стремежът е да се намалят до абсолютен минимум случаи със Синдром на Даун за това съзнателно се препъръчва при най-малкото мръдване от нормите. Само за информация - при БХС с по висок риск от 1 към 3000 също се препоръчва. Иначе честно да си кажа испанската система е доста небрежна, няма нищо общо с нашата, общо взето те оставят на самотек и само ако има проблем се намесват. Надявам се всичко да е ОК   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт