Хранене

  • 537
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Здравейте!Моята беба е вече на 11 месеца и немога да я накарам да хапне супа или месно/зеленчуково/ пюре.Вече ме хваща нервата като дойде време за хранене. ooooh!Всеки ден е мъчение да я накарам да хапне поне една лъжица.Не ще и не ще плюе върти главичката и се изпъва.Яде само десерти- кисел, каша/само бананова/, кремчета и плодово кисело мляко.Иначе още е на АМ-Милумил 3 сутрин и вечер по 240 мл изпива.
Взимам храна от детската кухня, но тя си изяжда само десерта.
Чудя се да не би newsm78, заради АМ да иска всичко което яде да и е сладко.Ако можете да ме посъветвате какво да правя ще ви бъда благодарна.

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Пробвала ли си да слагаш по малко АМ с пюретата и супите newsm78?Така вкусът ще й е по-познат и може да го приеме...

# 2
  • Мнения: 334
Пробвала ли си да слагаш по малко АМ с пюретата и супите newsm78?Така вкусът ще й е по-познат и може да го приеме...
Да по съвет на педито пробвах да слагам в шишето с АМ по малко пюре, но тя веднага го разпознаваше и отказваше да го изяде.
Сега ще пробвам да и сложа  малко АМ в супата та да видим какво ще стане.
Благодаря ти съвета.

# 3
  • Мнения: 46 508
Аз бих спряла десертите.
Въобще сладкото, никаква захар!

А яде ли неща от рода на грис с масълце и сирене?

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз бих спряла десертите Peace

# 5
ами ако се смеси плодово със зеленчуково пюре само първоначално  и после се намали съдържанието на плодовото???
а има едни месни с тиква-тях не ги ли яде?тиква с пуйка на Хип и тиква с ориз и пиле на Сънвал-поне тиквата е сладка може да и хареса
аз лично смесвах отначало плодови и зеленчукови докато прояде зеленчуковите

# 6
  • Мнения: 334
Аз бих спряла десертите.
Въобще сладкото, никаква захар!

А яде ли неща от рода на грис с масълце и сирене?
Тя яде всичко в което има захар включително и грис.Сутрин и правя попара с бисквити, сирене и захар! и яде.Но на обяд като и дам супа не ще.
Днес след едночасово молене да хапне малко супа,резултата беше,че супата отиде по лигавника,защото я плюе и реших да я оставя гладна. Rolling Eyes
Сега вместо следобедна закуска ще и дам пак супа с малко АМ и ако пак не ще.........Незнам как да постъпя  цял следобед е неспокойна,защото не е обядвала. newsm78

# 7
  • Мнения: 46 508
Добре де, защо и в попарата слагаш захар? Нали има бисквити  Thinking
Ако продължаваш с подлсаждането, мисля, че ще стане още по-зле.
Ти си реши, но аз ако бях, щях да давам само мляко и да предлагам твърда храна без захар, когато прояде- тогава, не е толкова страшно и да изкара 1 седмица само на мляко  Peace
Аз в нищо до сега не съм слагала захар, не че я ограничавам, яде бисквити, сладки плодове, няколко пъти е яла шоколад, но така захар в ядене- не виждам смисъл ...

# 8
  • Мнения: 2 936
ами пробвай различни пюрета или пък и направи домашна супа-само със серене и картофи  newsm78
Алекс ядеше само 3-4 вида пюрета,но преди да ги улуча пробвах всички възможни марки
на Бебивита има месни пюрета с тиква и сини сливи-те сладнеят,Алекс ги обожаваше-може и вие да ги харесате Peace

# 9
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Ще следя с интерес, защото ние сме на 6м, но освен плодови пюрета и плодове, и тиква, разбира се, нищо друго не щем. На млякото, обаче, също се дърпаме. Изяжда със зор, за 40мин около 100гр. Може и от зъбчета да е, но проблемите Ви ми изглеждат мнооооооого познати. Слагала съм месо в плодово пюре, но го усеща и плюе. Смесих плодово и зеленчуково - същата работа. Замислям се какво ли следва с кухнята? А захар почти не слагам. Кога ще го израстем това???
Много нервна ставам на тази тема!

# 10
  • Мнения: 334
 Никол много си права за захарта, но ако не сложа захар в попарата няма да яде.
Сега и дадох да яде АМ,защото отказа пак супата  Sad....... и няма да давам десерти та да видим

# 11
  • Мнения: 334
Благодаря на всички мами за съветите, бяха ми от полза.
Вчера и взех някаква готова зеленчукова супа на Нестле за злояди деца и си я хапна за вечеря с мръщене, но все пак  ... Wink
Днес ще и дам пюре от тиква с ориз и мляко.
Дано почне да се храни нормално,че вече се побърквам. ooooh!


Общи условия

Активация на акаунт