Не наддава въобще, много съм притеснена

  • 918
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, знам че темата е обсъждана, прочетох доста неща, обаче не мога да спра да се притеснявам Cry
Миналия месец Алекс качи 450 гр и педито  каза, че сме на долната граница, тогава попрочетох доста и реших , че няма място за притеснение. Няколко пъти кати излизам го хранят от шише и изяжда по 130 - 140 мл, затова не мисля че не ми стига кърмата. Също така знам че няма такова нещо като нехранителна кърма.
Обаче, днес бяхме на консултация, за 2 седмици е качил 50 гр #Crazy, а всъщност може би и толкова не е качил защото беше наакан Embarassed
Моля ви се кажете ми според вас на какво може да се дължи това? newsm78
Гледах и новите таблици на СЗО, ми ние съвсем изпадаме от класацията Sad
След 3 дни ще стане на 4 месеца и тежи 5650гр. На сантиметри е пораснал с 1 см, обиколката на главата с половин.
Четох че при кърмачета се наблюдават "скокообразен растеж", ама колко дълго може да продължи това ненаддаване> Sick
Храним се на поискване, като гледам ако са минали по-малко от 2 часа от предното хранене да му давам същата гърда, да не бъркам някъде?
Педито каза да му давам цяло денонощие от шише за да се види колко яде, според нея трябва да изяде 6*140мл
Моля ви се кажете си мнението че ще се побъркам вече и извинявайте за дългия постинг Embarassed

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 15:17 от kleo_80

# 1
  • Мнения: 3 760
А как изглежда - весел, жизнен или вял и отпуснат? Как стои въпросът с мокрите и нааканите памперси? Кожата му каква е - с хубав тургор, розова и еластична или...?
Дай и цялото му наддаване от раждането до сега!

# 2
  • Мнения: 1 737
Не си трови нервите само, аз така се тормозех 5-6 месеца - злояд, не яде, не наддаваше, предпоследните 2 консултации не само, че не беше наддал, но и свали 200г. През цялото време, обаче беше изключително жизнен, енергичен и си пълнеше памперсите редовно. Педиатърката и хомеопата му ме успокоиха, че при това положение не трябва да се притеснявам, нито да го насилвам да яде повече. Като го оставих на мира и спрях да му броя хапките и пресмятам милилитрите мляко, последния месец наддаде 800гр., което не се беше случвало от 3-тия му месец.

# 3
  • Мнения: 599
Не си трови нервите само, аз така се тормозех 5-6 месеца - злояд, не яде, не наддаваше, предпоследните 2 консултации не само, че не беше наддал, но и свали 200г. През цялото време, обаче беше изключително жизнен, енергичен и си пълнеше памперсите редовно. Педиатърката и хомеопата му ме успокоиха, че при това положение не трябва да се притеснявам, нито да го насилвам да яде повече. Като го оставих на мира и спрях да му броя хапките и пресмятам милилитрите мляко, последния месец наддаде 800гр., което не се беше случвало от 3-тия му месец.
Страхотно, че има такива лекари, искрено се радвам, че сте попаднали на тях.

Клео, а вода даваш ли? Ако даваш, само тя може да те заблуди относно мокрите памперси.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разбирам колко си притеснена Sad
Наистина напиши точното наддаване за всеки месец досега, за да имаме ориентир. Също и за кърменето всички подробности, за които се сетиш - от едната или от двете гърди даваш на всяко кърмене, колко пъти за 24ч, по колко време суче? Водичка или други течности даваш ли? Бебето покрива ли нормите за психомоторното развитие за възрастта? Било ли е болно наскоро?

# 5
  • Мнения: 4 181
Значи изписаха го на
17.01 2950 гр. 52 см,
31.01 3600гр 53 см,
14.02 4100гр 55 см,
28.02 4550гр, 59 см,
29.03 5150гр 61 см,
28.04 5600 гр, 63 см
10.05 5650гр, 64 см,
Само на кърма сме, вода не давам, на поискване сме, горе долу 8-10 кърмения, давам само едната гърда, ако много скоро иска да яде пак давам същата (за да стигне до задното мляко).Преди сучеше по доста време, но от 1, 2 седмици по 5, 10 мин максимум, само вечер по-дълго.
Не знам какви са нормите за психомоторно развитие - детенцето не се спира просто все маха с крака и ръце, опитва се да се обръща но още не може.Все иска да се изправя, прави коремни преси.Хваща си играчки на една ръка разстояние, кожата му е розовичка, имa бузки, мокри памперсите, ака по 2-3 пъти на ден.
АQ, твоето детенце в тези месеци ли започна да не наддава и докога така?
А какво мислите за това да се изцеждам цяло денонощие и да му давам от шише?
Аз като трябва да се цедя да му оставя за едно хранене започвам от предния ден, въобще не мога да изцедя 130-140мл наведнъж, но имам запаси във фризера за  едно денонощя ще стигнат

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Значи детето си наддава принципно добре. Нещо, което може би ще е добре да промениш в начина ви на хранене е да предлагаш и двете гърди на всяко хранене. Детето ще стига до задното мляко, независимо колко кратко суче - вече е голям и когато се пусне от първата гърда, просто предложи втората да си досуче. На следващото кърмене - даваш първо от тази, която е била последна. Фиксирането върху това бебето да изсуче всяка капка от задното мляко може да доведе понякога до това то просто да не получава общото количество мляко, което му е необходимо - затова без притеснение му давай и от двете гърди на хранене, независимо колко време е минало от последното кърмене Grinning
Най-вероятно всичко ще е наред след една седмица по този начин - няма смисъл да се мерите по-рано от седмица, за да има време да се усети ефекта.
Цяло денонощие цедене би имало смисъл, ако успяваше да цедиш безпроблемно - но в твоя случай даване на запасите от фризера не би имало никакъв смисъл - детето сигурно ще си ги изпапа, но това няма да покаже абсолютно нищо относно реалното количество, което поема на ден от теб. Няма нужда да се затормозяваш с тази процедура според мен Grinning

# 7
  • Мнения: 60
Аз да споделя, че както виждаш от лентичката и ние сме горе доло така (вие сте с 5,6 дни по-големи от нас май). Не мисля, че има място за притеснение - аз поне спрях да се притеснявам с помощта на всички тук от форума и след преживяна една кърмаческа стачка. Иначе след едно такова контролно теглене на 2 месеца и половина направо се побърках и подобни на твоите мисли ме дерзаеха: дали се наяжда и т.н..........Но се оказа, че просто стачкува. А относно нормите типично кърменото бебе трябва да удвои теглото си към 5-6 месец, така че сте си добре с теглото според мен.
До колкото разбирам и вие като нас сте много енергични и изразходвате съответно много енергия. Не му се притеснявай толкова и не го тегли толкова често.

# 8
  • Мнения: 1 737

АQ, твоето детенце в тези месеци ли започна да не наддава и докога така?
А какво мислите за това да се изцеждам цяло денонощие и да му давам от шише?
Аз като трябва да се цедя да му оставя за едно хранене започвам от предния ден, въобще не мога да изцедя 130-140мл наведнъж, но имам запаси във фризера за  едно денонощя ще стигнат
[/quote]

Първите 3 месеца наддаваше по килограм на месец. След това изведнъж стана злояд и качваше по 200 - 300 г на месец, а 7-мия и 8-мия месец спадна на тегло. Беше си само на кърма до 5-тия месец, аз имах и в излишък заради неяденето му, и ако не го кърмех с шише със сигурност педиатър, свекърва или майка щяха да ми натякват, че нямам досатъчно кърма, но всичко се виждаше в милилитри, а полза - никаква. Захраних го по-рано от колкото отначало имах намерения, защото мислех, че ако яде храна, различна от кърма, ще яде повече и ще наддава, но нищо подобно не се случи.
Големи мъки и терзания бяха, той не огладняваше по 12 часа, а след това изяждаше 50мл и буташе шишето. Въпреки, че той спи непробудно по 12 часа през нощта, аз си навивах часовник и ставах, за да го храня, без да го будя - докато спи. Даже в продължение на 6 месеца само така си е пиел кърмата - спейки - и през деня, и през нощта. Чаках го да заспи, за да го нахраня. През цялото време, обаче е бил невероятно енергичен и жизнен и ми казаха да не се притеснявам.
Мисля, че ще е много безмислено да цедиш и да гледаш по колко кърма изпива. По-добре предлагай и другата гърда, както Хедра те съветва.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Вместо да се цедиш и да даваш шише с биберон,по-добре му давай да суче нощем няколко пъти,по начина по който Хедра ти е описала.Така,както си описала,че се държи детенцето и по мокрите и наакани памперси,ми се струва,че всичко е ОК.И Ели като беше на тази възраст не наддаваше добре,но при нас беше стачка,съвсем друга причина и всичко пак се оправи.А ти този проблем го нямаш,така,че не се притеснявай излишно.

# 10
  • Мнения: 4 181
Благодаря ви много момичета, отзивчиви сте както винаги Hug
И аз съм на моменти, ту се успокоявам като го гледам че си изглежда добре, ту този кантар ми се върти пред очите.Послушах те Хедра и сега му дадох и от 2-те гърди, а иначе Svatlana79, той си папка  и през нощта.
Имам еди въпрос - през нощта пак ли от 2-те гърди да давам, защото той обикновено тогава му се спи и суче 5 мин и заспива, не мисля че ще мога да му давам и от другата да суче newsm78
А според вас може ли да има някаква причина да не наддава въпреки че според мен си изяжда необходимото количество? Има ли някаква вероятност да не усвоява кърмата добре, макар че не съм чувала за такова нещо Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 3 760
Ако не усвоява кърмата ще отслабва (особено при двигателната активност, която описваш), а и ще ака като за световно  Mr. Green
Според мен всичко ви е наред: жизнено и енергично бебе, с хубави бузки, акащо, пишащо... Средното наддаване е над 600гр на месец (мнение на наши педиатри с опит (някакъв) с кърмени бебета е, че при такива скокообразни наддавания средното качване е добре да е  600гр).
За цеденето Хедра ти е написала.
Аз от месец и нещо давам и двете гърди и мисля, че за бебка е добре така. Теглото сте го удвоили...
Просто не се шашкай и не се вманиачавай на тема мерки и теглилки!
Непременно пиши как сте след седмица с новия режим!!!
  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 591
Клео миличка...аз нали ти казах да не го теглиш Simple Smile

Тегленето води само до нерви - гледай си му хубавите бузи на бебо - на недохранен ли ти прилича ?

Щом спи и е активен няма проблем.

А за захранването - в момента в който захраниш бебето ще почне още повече да не наддава, затова е добре да поизчакаш още известно време.

Нощем давай от 1та като спинка. Можеш временно да си въведеш и още едно нощно за да даваш и втората гърда.

А денем давай 2те. Ако иска.
Между другото ако го държиш на голо на гърдите си ще иска повече да суче. Можеш да опиташ поне като си у дома и го храниш да го събличаш по памперс и себе си до кръста и така да го храниш. Обаче според мен нямате проблем с ненадаване. Наддаването ви за 4 месеца е добро - не е необходимо месец за месец да е в таблиците.
И въобще не си изпаднала от  никакви таблици  Naughty

# 13
  • Мнения: 4 181
А бе аз знам Деска какво ми каза, ама педито Sick
Успях да се докопам за малко до компа и сег апак отивам да го храня, че само като помърда и му набутвам цицата в устата Mr. Green
Момичета благодаря ви за съветите, ще се отчитам от време на време как стоят нещата.
То и до компютъра ми е трудно да стигна, че последните няколко дни Алекс е просто невъзможен - иска постоянно да се занимавам с него или да го нося, 2 мин не изтрайва сам, направо ще ме побърка вече, ама какво да се прави.
Единственото му предимство на това пусто тегло че поне не е толкова тежък Mr. Green че вече кръст не ми остана

# 14
  • tardis
  • Мнения: 329
И аз имах твоите притеснения Simple Smile
Яна на 6 м. едва се доближаваше до 6кг. (родена е 3.400), а като четях в отчетните мерките и теглилките на другите дечица (да са живи и здрави Heart Eyes), допълнително се "депресирах". А то не че не яде.... голямо сукане падаше, а вече сме и на кашички/пюрета. Но детенцето си следва някаква негова схема и това е.
Добре, че нашето педи не ме шашка допълнително и ми каза, както и някои други мами споменаха, че има и такива дечица - ако всичко останало е добре - здравичко, подвижно, енергично, весело - няма място за притеснения  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт