Опасна ли е инфекциозната мононуклеоза при бременност?

  • 3 258
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 941
Моята колежка, която е от 1 седмица в болнични, се обади и каза че е болна от инфекциозна мононуклеоза. Знаете ли доколко е заразна и опасна ли е за плода. В момента не мога да се свържа с лекарката си, а постепенно започвам все повече да се притеснявам, особено след като пуснах търсачката в Google.  Sad

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Боледувала съм от инфекциозна мононуклеоза - адски е неприятна, но не е заразна за околните, а дали вреди на плода ако си болен не съм сигурна, но по-скоро не. 

# 2
  • Мнения: 63
Здрасти Инфекциозната монуноклеоза мисля че е заразна . / не се стряскай щото не е задължително за си се заразила тя се предава по слюнков и кръвен път/или казва се още болест на целувката затова предимно тиинейджъри се разболяват/. Карала съм я преди 5-7 години беше доста гадно. Попринцип може би е опасна за бебето щото при нея най- малкото се вдига висока температура. Това е инфекциозна болест / гадна е / Но може да имаш имунитет или просто да не си я прихванала но задължително се свържи с лекаря и питай какво изследване трябва да направиш. Открива се със специално изследване щото на мен друдно ми я откриха. Прави се изследване на кръвта ама какво точно съм забравила и се наблюдава се на ехограф черния дроб. / дали е увеличен/ Това е което знам дано за съм те запознала малко от малко и да не съм те среснала.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт