Положителен Тест:)-а сега какво се прави

  • 5 139
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,преди два дни разбрах че съм бременна  Laughing/направих си тест/ но и имам всички симптоми,така че това е сигурно!Взех си направление от личния лекар и знам че трябва да отида на преглед!
Направлението, което имам трябва да остане при лекарката до края на бременността,поне така разбрах Rolling Eyes
Кажете ми трябва ли направо да си избера лекар ,при който да раждам и при него да отида на преглед,или може да ида при някой и после да си избера при кого да раждам :oop
Ако може да ми препоръчате някой добър,ще се радвам!
Всички съвети ще са ми от полза ,защото наистина нищо не знам newsm78
Благодаря Ви предварително! bowuu

# 1
  • Мнения: 481
Първо - Честито!!!

Щом си си взела вече направлението от личния лекар сега наистина трябва да си избереш лекар, който да наблюдава бременността ти. Моето лично мнение е, че най-добрия вариант е да си избереш лекар при който освен че ще следи бременността и ще раждаш. Така е най-добре, тъй като той ще те познава, ще знае всичко - как е протекла бременността, имало ли е някакви проблеми.... и въобще и ти ще бъдеш по-спокойна с познат лекар до теб!
Така че действай!

# 2
  • Мнения: 1 150
Честито , сега отиваш на лекар да се изкаже и той. После ако искаш, някой РД предлагат абонамент, следят ти бременността и после май следящия (ooooh!)  те изражда.
При мен беше така, една лекарка ми констатира бременността, втора ме следеше, трета  ме изроди - така че както ти си избереш
Леко бременеене   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 040
Първо трябва да си избереш лекар, който да следи бременността ти, а за лекаря при който искаш да раждаш, може и на по- късен етап ...
Аз избрах този лекар чак в 7 месец, та тя си ми води последните консултации и раждането и бях напълно спокойна, защото ме познаваше вече и знаеше страховете ми и притесненията ми и всичко  ..  Grinning
Ако забременея пак някой ден, още от самото начало ще се запиша при лекар, който ще води и раждането ми .. гаранция  Peace

Успех и лека бременност ти желая!  Hug

# 4
  • Мнения: 1 878
Честита ти бременност  Hug нека да е лека и незабравима от положителни емоций  Heart Eyes

Виж на първо време се запиши в близката поликлиника на генеколог, който ще ти прави задължителните месечни изследвания и ще те води на отчет, а после ще ти даде и обменната карта за раждане в болница. Отделно от поликлиниката е добре да се ориентираш къде искаш да родиш - след щателно проучване, което си отнема и време, избери си там доктор -добър специалист и ходи при него за по-сложните изследвания дет нито касата ги покрива нито в поликлиниките могат да ги правят - Биохимичен скрининг, фетална морфология, фетална ехокардиография и други - пак са профилактични и важни за да си сигурна в правилното развитие на плода. Добрите специалисти не се занимават с рутинните изследвания и няма как те да ти следят изцяло бременността. Радвам се ако съм била полезна  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 41
Благодаря Ви момичета Wink
 Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 408
Честито!
Според мен е добре да си избереш лекар, който освен че ще ти наблюдава раждането, ще те и изражда, за да бъдеш спокойна, това е най-важното спокойствие и доверие в лекаря.

# 7
  • Мнения: 2 479
Първо - Честито!!!

Щом си си взела вече направлението от личния лекар сега наистина трябва да си избереш лекар, който да наблюдава бременността ти. Моето лично мнение е, че най-добрия вариант е да си избереш лекар при който освен че ще следи бременността и ще раждаш. Така е най-добре, тъй като той ще те познава, ще знае всичко - как е протекла бременността, имало ли е някакви проблеми.... и въобще и ти ще бъдеш по-спокойна с познат лекар до теб!
Така че действай!
И аз така мисля - по-добре да те следи лекарят,при когото смяташ да раждаш. Peace

# 8
  • Мнения: 779
Вече са ти обяснили какво следва. За мен остава само да ти кажа "Честитооооо !" Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 39 745
Честити ти 2 чертички Simple Smile
При мен бременността ми я следи гинеколог от 8мо ДКЦ, раждах обаче в Правителствена. Трябваше да ме изражда Асенова, но Дияна побърза. Та от 2ма, които са ми следили бременността родих пред цялото отделение  Joy

# 10
  • Мнения: 922
Честито  bouquet - леко бременеене и бързо и лесно раждане Heart Eyes

Това, което трябва да правиш оттук нататък е да слушаш АГ-то  (лекаря акушер-гинеколог) (и да изпълняваш, разбира се Grinning ). Както и другите мами са писали, най-добре е това да е лекаря, който ще те изражда (от моя АГ знам, че е по-лесно на лекаря ако знае цялата история на бременността)...
Аз ще допълня - най-добре това да е и лекарят, на който имаш пълно доверие Peace
Той ще те следи, ще назначава изследвания, ще правите запис на тоновете на сърчицето на бебчо и т.н., и т.н.

Повече спокойствие, почивки, глезене и т.н. Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
Момичетата добре са ти обяснили
Сега избери някой койро да ти води женската консултация,добре е да работи със здравната каса за да не плащаш,а по късно можеш да избереш лекар при когото да раждаш,когато имаш малко повече предства какво те чака и от какво ще имаш нужда
поразпитай познати,прочети и тук има много съвети и се ориентирай!
Лека и безпроблемна бременност

# 12
  • Мнения: 577
Честито и лека бременност. Peace

# 13
  • Мнения: 619
честито ви бебче!ами както са казали момичетата,избираш си гинеколог да те наблюдава и това е.ама наистина е по добре да си избереш някой, който да те изражда....аз се сетих за това ,ама в 8 месец,док ,при която ходя,не работи в родилното и сега ще раждам при който е на смяна...

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 20:15 от worshipper

# 14
  • Мнения: 5 391
Честито!  bouquet
Лека и безпроблемна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт