Болка в зърната при кърмене

  • 1 391
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 148
Кърмя вече 10 месеца и не съм имала подобен проблем досега! По-точно до снощи, когато кърмейки за приспиване, усетих лека болка в зърното на лявата си гърда. През нощта пак беше същото и даже гледах да кърмя повече от другата гърда. Днес гледах, гледах - нито раничка има, нито нищо, а продължава да боли  Thinking. Боли ме при сукането точно като дърпа, все едно че има раничка. Гледах в Библиотеката, но не намерих нещо подобно, пише за разранени зърна и аз се намазах с Гармастан ама той не свари да подейства, трябваше да го отмия за поредната порция ядене Simple Smile. Бебка има само 1 зъбче отдолу, но щях да усетя ако ме беше ухапала. На някоя от вас случвало ли и се е нещо подобно, временно ли е, да ходя ли на лекар  newsm78? Благодаря предварително и весел ден на всички!

# 1
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Мен от около 5-6 дни също ме болят зърната точно както го описваш ти. Аз си мисля че е от силният вакум който се получава и понеже нощно време се кърмим полузаспали позата не е както трябва. Поне така си го обяснявам.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вероятно е нещо като това, за което говори Преси - когато никнат зъбки, понякога сучат неправилно или се опитват да си чешат венеца с гърдата и може да наранят отвътре, да стане като натъртено. Обикновено минава за 1-2 дни Grinning
Ако не мине или се появи нещо ново относно болките, кажи да мислим какво може да е Grinning

# 3
  • Мнения: 4 242
При мен се получава нещо такова когато никне нов зъб, Ива не ме хапе вече но сучейки забива зъби понякога, даже оставя следи, явно се стреми да си почеше венеца.
И след дълго нощно кърмене на криво съм се сдобивала с подобни болки.

# 4
  • Мнения: 559
И при мен от няколко дни се появи такава болка. На беба и изникна първото зъбче от долу преди 2 дни, но болката е от преди това и се чудех защото няма разранено.  Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 148
Еха, страшни сте! Как познавате само  Laughing! Наистина излезе нещо като предъвкване, претриване от продължително или неправилно сукане. Ама се бях притеснила, ей  #Crazy! Вчера гледах да задържам бебка повече на другата гърда, мазах с Гармастан и готово - вече ме боли почти незабележимо и мисля, че скоро ще отмине съвсем.  Благодаря за отговорите   bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт