до мамите лекуващи децата си с класическа хомеопатия

  • 4 387
  • 18
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
мили мами от скоро посещаваме класически хомеопат и съм още даста неопитна по отношение на методите на лечение.детето ми от събота е с силно кашлица с храчки  и сополки.докторката каза че това било лечебна криза и не трябва да и давам нищо освен ако не вдигне температура.да обаче детенцето продължава да си кашли и няма изгледи да спре.чудя се да и дам ли мукоплант или кид асс.друг път и е помагало.но не знам дали няма да спре действието на хомеопатичното лекарство.а детето ми много лесно прави бронхити и ме е страх че ако не и дам някакъв сироп може и дотам да стигнем.днес ще я заведа при личната да и чуе гърдите.иначе си е жизнена и с апетит.но тази кашлица много ме притеснява.кажете ми вие давате ли сиропи срещу кашлица ако сте дали хомеопатично лекарство преди това.много дълъг ми стана постинга но се притеснявам и затова........

# 1
  • Мнения: 14 654
докато детето ти е на хомеопатични лекарства не бива да даваш сиропи за кашлица.ако вашата хомеопатичка е дала точното лекарство-детето ще се оправи.

# 2
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
благодаря ти за отговора.няма да и давам.дано не се влоши.за мое успокоение ще я заведа да и чуят гърдите

# 3
  • Мнения: 1 866
Нищо не давам допълнително. Въобще дъщеря ми никога през живота си не е взимала сироп за кашлица. А е имала доста сериозни пристъпи на такава. Важното е обаче да държиш в течение хомеопата за състоянието на детето и за промените в това състояние. Сподели с него притесненията си. Аз като започна да се притеснявам, питам и това ми дава по-голяма увереност. Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 816
Когато хомеопатката ни е дала лекарство, избягвам да давам каквото и да било алопатично средство.
Много често има такива лечебни кризи , ще отмине. Обади й се, ако продължи кашлицата или ако се тревожиш. Попитай за някоя билка, дали би могло да се даде ( Подбел, напр.)

# 5
  • Мнения: 4 414
и билки не се дават! ако се притесняваш, говори подробно с хомеопата.

# 6
  • Мнения: 155
Колко време е нормално да продължи тази лечебна криза?

# 7
  • Мнения: 4 414
Колко време е нормално да продължи тази лечебна криза?
нямам достатъчно опит още, за да кажа, но ето тук пишат хомеопати. ако искаш,
питай.
успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 155
Колко време е нормално да продължи тази лечебна криза?
нямам достатъчно опит още, за да кажа, но ето тук пишат хомеопати. ако искаш,
питай.
успех!  bouquet
Колко време е нормално да продължи тази лечебна криза?
нямам достатъчно опит още, за да кажа, но ето тук пишат хомеопати. ако искаш,
питай.
успех!  bouquet
Благодаря!!!  bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз лекувам дъщеря си с хомеопатия но не смесвам с никакви други лекарства и сиропи[по забрана на хомеопата]единствено давам панадол ако температурата е над 38градуса.Не се притеснявай-ние бяхме в същото положение миналата седмица-кашлица,храчки,хрема и температура но за една седмица се оправихме.Давам също и от продуктите на Аквасорс -коластра и зелена енергия които се съчетават с хомеопатията.

# 10
  • Мнения: 1 883
И аз лекувам дъщеря си с хомеопатия но не смесвам с никакви други лекарства и сиропи[по забрана на хомеопата]единствено давам панадол ако температурата е над 38градуса.
А защо след като се лекувате с хомеопатия даваш Панадол ? Нали има хомеопатични за сваляне на ТП newsm78

# 11
  • Мнения: 417
Не давам никакви други лекарства освен хомеопатичните. Може да развалят действието на лекарството. Ако нящо те притеснява консултирай се с хомеопата. Ние се обаждаме за всяка промяна в състоянието след даване на лекарство /т.е при конюктивита, които караха  последно двайсетина дни всеки ден/. Понякога кризите са по-дълги. Много е важно общото състояние на детето /ако тича,скача и яде вероятността да е сериозно болно е минимална/. Не съм давала и сиропи за температура т.е тя обикновенно при вирусни инфекции си пада сама.

# 12
  • Мнения: 953
Знам че може да се дава сироп ХУСТАГИЛ, хомеопата каза така.

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Казвате: - "Датето е жизнено и с апетит" - а това значи че Жизнената му сила е добре, не се притеснявайте и не му давайте никакви  А-лопатични лекарства.

 - От друга страна добре правите лекарката да му преслушва гърдите, но щом дробовете са чисти, - споко  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 189
Знам че може да се дава сироп ХУСТАГИЛ, хомеопата каза така.
Да, но това трябва да ти го каже хомеопата. Дъщеря ми доста често страда от кашлица и аз давам само хомеопатични. Ако лекарството е точно би трябвало кризата да отмине. Не е хубаво да даваме акъл, просто се обади на хомеопата си и си задай въпросите. Няма нищо лошо да питаш, още повече, 4е от промяната на състоянието на детето зависи дали лекарството е точно или не е. Иначе щом казваш, 4е е спокойно и весело може и лекарството да е това и просто наистина де е криза. Спокойно, иначе няма лошо педиатърката ти да му сложи една слушалка, за да си сигурна, 4е не слиза кашлицата.

Общи условия

Активация на акаунт