Пак за наддаването

  • 892
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
1. Искам да Ви опиша случилото се:
Родена 2600 кг. На 5 ден 2500 кг. На 9 ден 2600 кг.
На 15 ден 2740 кг.
Лекарят твърди, че е малко. Трябвало да качи /последния път/ още 70-80 гр.
Иска да добавям изцедена кърма. Да храня на 3 часа и нито секунда по рано.
Мъжът ми не дава да се цедя, а и аз съм съгласна с него и не искам. Направих бучки само преди няколко дни.
С АЛИСИА не съм се цедила нито един път, а и в Америка не позволяват. Кърмих на поискване, но и тя не наддаваше много.
А "новите таблици", откъде мога да намеря?
Правилно ли постъпвам?
Мислите ли, че е нормално наддаването?

# 1
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Според мен е още много рано да се правят крайни изводи за наддаването- детето си наддава, може с малко, но важното е че наддава, а то май и добре си наддава. Аз си спомням, че и Вики първите седмица-две след изписването беше в подобно положение, не наддаваше май много, но пък на края на месеца беше +1200гр, така че се успокой, миличка, кърми си както си знаеш и всичко ще бъде наред. Незнам къде и как си раждала, но ако бебето не е било при теб (какъвто беше моят случай), доста им дават АМ и това малко обърква нещата за кърмата....

# 2
  • Мнения: 2 655
... Незнам къде и как си раждала, ....
АЛИСИА в Америка и там я гледах и кърмех сама.
МАЛВИНА тук в АГ-Варна, но всичко мина дори по добре от раждането ми в Америка. Имах уговорка с д-р Атанасов и то изпълни всичките ми искания.
Сложиха я веднага на гърдата. Засука успешно в първите минути. После не са я отделяли от мен. Беше в моята стая и аз си я кърмех, когато поискаше. Не са я делили, не са я хранили с АМ. Пекоха я на лампа, но аз я кърмех пак.
Всичко като по учебник, това не е причината.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Съвсем нормално е, Пела Peace, не се притеснявай Simple Smile.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Малвина си е наддала съвсем чудесно по всички правила. Нормата е да наддава поне 20гр на ден - за 6 дена е наддала 140 гр, което значи, че имате даже 20 гр отгоре Wink
Не знам какво мислиш за препоръките на лекаря за кърменето под час, но вече имаш опит с Алисия и знаеш как се кърми и защо - опита и инстинкта ти няма да те подведат кое е най-доброто за детенце Grinning

# 5
  • Мнения: 1 393
С АЛИСИА не съм се цедила нито един път, а и в Америка не позволяват.
От къде пък го измисли това?  newsm78
Няма такова нещо, почти няма кърмачка тук, която и да не цеди (единственото е, че никой, ама никой не цеди мануално, само с помпа и то в повечето случаи електрическа).
Иначе за съжаление не мога да ти помогна с практически съвет, защото все още не съм започнала да кърмя (чувала съм, че се редуват топли и студени компреси напр.).
Дано получиш добри и полезни съвети тук.
Успех!

# 6
  • Мнения: 4 181
И ние имаме проблеми с наддаването, но вие сте много малки, за да кажат че не наддава добре.Освен това, ако почнеш да я дохранваш с биберон може той да й хареса повече, че пуска по лесно, така че според мен не е много удачно.А за режима няма какво да говорим, кърми си я когато иска Peace   

# 7
  • Мнения: 2 655
Съвсем нормално е, Пела Peace, не се притеснявай Simple Smile.
Iva_D,радвам се че си още тук и пишеш.
От теб ми звучи добре ох, а и малко се успокоих.

# 8
  • Мнения: 2 655
...Не знам какво мислиш за препоръките на лекаря за кърменето под час, но вече имаш опит с Алисия и знаеш как се кърми и защо - опита и инстинкта ти няма да те подведат кое е най-доброто за детенце Grinning
А нищо не мисля, а и не искам да мисля.... Mr. Green
Кърмя на поискване, само ако не се събуди до 3 часа я будя, заради жълтеницата /още сме с 191/.
А пък на контролния преглед ще кажа.... Вие се досещате. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 655
Няма такова нещо, почти няма кърмачка тук, ...
Аз родих АЛИСИА, отглеждах я и я кърмих в Америка. Там д-р Аббаси категорично ми заяви, че не препоръчва и няма нужда от изцеждане освен, ако не ходя на работа и друг да гледа детето.
Познавах още една българка, която кърмеше. Тя също не се цедеше.
Американки-кърмачки не съм познавала. Другите ни близки хранеха с АМ.

# 10
  • Мнения: 2 655
...Освен това, ако почнеш да я дохранваш с биберон ...  
А не, не... само с лъжичка. ooooh! Whistling Whistling Whistling

# 11
  • Мнения: 2 655
А колко трябва да изсуква на едно хранене?
Няко преди време беше публикувал някакви стойности спрямо теглото. Thinking Нещо се умножаваше ooooh!
МОЛЯ, помогнете ми ....

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ми тя си знае колко трябва да изсуква - един път може да е 40мл, следващия - над 100. Хич да не те плаши това Wink
Виж тук дали инфото ще ти свърши работа:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0

# 13
  • Мнения: 2 655
Благодаря ти hedra,
ти си направо като енциклопедия.
Споконо мога да не пускам теми, а да ти пиша на лс, ще си ми личният консултант по кърмене. Laughing

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе друго си е повече хора да те успокоят и да ти потвърдят, че нещата са ок - по-окуражаващо действа Laughing Пък и аз съм си като другите майки - просто майка, не съм нито лекар, нито консултант Wink

Общи условия

Активация на акаунт