Колко време печете торта от кроасани

  • 9 622
  • 18
  •   1
Отговори
Колко време се пече  торта от кроасани,ако фурната е на 200 градуса,че незнам дали да я махам вече ooooh!

# 1
  • Мнения: 5 873
Ако е стегнал крем-карамела,значи е готово.Точно време не мога да ти дам-не съм засичала.

# 2
  • Мнения: 7 474
`Дайте рецептата, моля! Или кажете под какво име да я търся!  bouquet

# 3
Иха стана тортичката bowuuА рецептата я взех от кулинарната книга на Бг Мамма.Ето я темичката:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13854.0

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 15:46 от danitta

# 4
  • София
  • Мнения: 3 890
Отива ми около час, но аз пека на 160-170 градуса за да не стане карамела на шупли.

# 5
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Отива ми около час, но аз пека на 160-170 градуса за да не стане карамела на шупли.

И аз така.  chef

# 6
  • Мнения: 386
Отива ми около час, но аз пека на 160-170 градуса за да не стане карамела на шупли.

И аз така.  chef

И аз така правя,но и на водна баня.Става страшна.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 890
....

И аз така правя,но и на водна баня.Става страшна.

На водна баня, разбира се. То си и пише в рецептата.

# 8
  • Мнения: 855
Страхотна торта! Обожавам я  Crazy

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Отива ми около час, но аз пека на 160-170 градуса за да не стане карамела на шупли.

И аз така.  chef

И аз така правя,но и на водна баня.Става страшна.

И при нем е така, дори и повече от час отива. Крем карамелът се пече на слаба фурна, зада не става на шупли. Аз освен красаните слагам и банан в тази тортичка и става прекрасно. Запеченият банан дава много приятен вкус на сладкиша.

# 10
  • Мнения: 1 925
Ооооо мъжо много я обича и брат ми също като е на гости, изяждат я за отрицателно време.  Peace Но аз не я правя на водна баня. Направо във фурната на 200 градуса и определено става по-бързо за около 30-40 мин. и не става на шупли  Peace - няма разлика от правената на водна баня и на по-малко градуси, защото съм пробвала и така... но нямам неври да я чакам, по скоро мъжо няма   Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 474
Направих я!!!
-в тавата
  - обърнат

  bouquet много ни хареса и го ометохме врял!!!!

# 12
Leo,моля те,кажи ми рецептата за тази кроасанова торта,че като я видях на снимката.мхм..многоо вкусно изглежда..
 Hug

# 13
  • Мнения: 7 474
Leo,моля те,кажи ми рецептата за тази кроасанова торта,че като я видях на снимката.мхм..многоо вкусно изглежда..
 Hug

Ето я-
захар за карамелизиране
3 кроасана с шоколад
6 яйца
2 ч. ч. захар
1 ванилия
1 л прясно мляко
Приготвяне:
На дъното на формата слагам карамелизираната захар. Отгоре нареждам кроасаните, нарязани на филиики. Останалите продукти разбивам с миксер и изсипвам сместа отгоре. пече се на водна баня като крем карамел. На 160 градуса около 50 мин.

Обикновено се получава доста добре. Като изстине и се стегне обръщам в табла или там каквото имаш подходящо.
 
 
 

# 14
  • Мнения: 236
Това е рецепта на Иван Звездев:
4 кроасана с шоколад
3 яйца
500 мл прясно мляко
150 г захар
1 в. ч. захар за карамелизиране
1 шоколад
1 ванилия
1. Захарта се карамелизира и докато все още е в течно състояние, се излива в тавата за печене. Кроасаните се режат на филии с дебелина 1,5-2 см и се подреждат върху карамела.
2. Яйцата се разбиват със захарта, млякото и ванилията и с получената смес се заливат нарязаните кроасани.
3. Пече се на водна баня в предварително загрята до температура 180 градуса фурна 30-40 минути.

Общи условия

Активация на акаунт