? за новородено бебе и надаването

  • 580
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Моята кума роди преди 2 седмици. Бебето се роди 2900, изписаха ги на 3-тия ден - 2800. Вчера са били на консултация и бибо е 2850 Confused Кърмят се, но не мога да я убедя да кърми бебто на поискване, бабите и таткото натискат от другата страна за режим на три часа и това си е Close От вчера , по идея на педиатърката #2gunfire, е започнала да изцежда и да го храни от шише за да се виждало по колко изяжда. Въпросите са - малко ли са тези 50 грама (аз предполагам, че бебчо е смалил още някой и друг грам и след изписването, но не съм сигурна) и идеи как да надвием бабите

# 1
  • Мнения: 854
Малко са тези 50 гр, но не е чудно, че само толкова е наддало детето - режим, сигурно и вода му дават, нощем дали го кърми кумата ти? За мен решението е да се промени радикално кърменето и бързо ще има резултат. Но трябва поне таткото да покрепя решенията на майката, щото иначе е трудно. А бабите да им теглят една или да им дадат някоя и друга статия да се просветят.

# 2
  • Мнения: 1 737
Поне се опитай да я убедиш, че ако детето суче от нея може да изсуче много повече от тези 50 мл., дай и пример с кърмачки, които си кърмят успешно, децата им наддават повече от добре, а те не могат да изцедят и 10 мл.

Питай мъжа и и бабите защо трябва да се храни детето на 3 часа, кой го е измислил, с каква цел и кога... оф, почнах да се ядосвам!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 632
Ако е толкова голям натиска и съмненията и се налага да им се доказва колко изсуква бебето, трябва са проследи кърменето за 24 часа - това означава бебето да се тегли преди и след всяко кърмене и така записаните количества кърма да се сметнат за денонощието.Пробно кърмене,изцеждане и прочие НЕ доказват колко изсуква бебето.
Наддаването най-вероятно не е установено правилно.Имам предвид,че бебето е мерено на различни кантари; физиологичният спад на теглото може да е продължил и след изписването ; две седмици е малко време да се разбере дали наддава нормално детето. И все пак този 3-часов режим само ще усложни ситуацията!

# 4
  • Мнения: 250
ох, аман от компетентни роднини. като са толкова знаещи изобщо защо го водят на консултация бебето?????
Аз мисла , че не е малка , а пък и плюс това може да има разлика в кантарите, на които е теглено бебето. нека изчакат да видят какво зе стане и другия месец, много бързат май.
Добре че при мен не надделяваха с мненията си.

# 5
  • Мнения: 4 242
Как кърми от едната или и от двете гърди?
Нека и да внимава дали бебето изсуква задсното мляко, тъй като то е хранително, ако суче само предно и то явно по малко тъй като самото бебе е малко, няма как да наддава добре.
 Освен това кажи им на тези ваши хора, че в момента стомахчето на бебето е колкото юмручето му, как да издържи с топлкова малко млекце 3 часа като се знае че кърмата за час е преработена и усвоена? Значи го оставят два часа да гладува! Дано този аргумент помогне!

# 6
  • Мнения: 559
Поне се опитай да я убедиш, че ако детето суче от нея може да изсуче много повече от тези 50 мл., дай и пример с кърмачки, които си кърмят успешно, децата им наддават повече от добре, а те не могат да изцедят и 10 мл.

Питай мъжа и и бабите защо трябва да се храни детето на 3 часа, кой го е измислил, с каква цел и кога... оф, почнах да се ядосвам!
Аз съм на същото мнение. Ние все още се кърмим на поискване 5-6 пъти на ден, до 6-я бахме сама но кърма без вода и залъгалки и наддаваше горе-долу 1кг на месец. Но като ми правиха в началото пробно кърмене ми казаха "АУУУУУУ нищо не е изсукала 10грама" Моят съвет е да храни на поискване newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Снощи говорих с мамата. Кърми от едната гърда на хранене, на следващото - с другата. Според нея бебо сам огладнявал на около 3-3 и половина часа. Нощем спял от 9 вечерта до 5 и 30. Каза че смята тази нощ да го събуди за да го накърми към 1. Памперсите са не само напишкани но и добре наакани на почти всяко кърмене, та предполагам че не гладува Thinking

# 8
  • Мнения: 1 737
Нощем спял от 9 вечерта до 5 и 30. Каза че смята тази нощ да го събуди за да го накърми към 1.

Ако това нещо я притеснява - може и изобщо да не го буди. Да го вземе както си спи и да му подаде гърдата в просъница, така че да се разбуди колкото да я захапе. Може да остане очудена колко по-силно и ритмично дърпа бебето докато спи. Много добре ще направи, ако така включи още едно хранене.

# 9
  • Мнения: 62
Определено на тази възраст да се храни на поискване!

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ей тази консултация на 2 седмици според мен трябва направо да я премахнат, защото само се шашкат мамите и именно резултатите от нея са причината много от тях да започнат да дохранват още тогава.

Теглото от раждането трябва да се възстанови до 2-3 седмици. Така че не виждам какъв е зора и защо толкова се шашкат, че на 2 седмици не било качило почти нищо.
Каквото и да си говорим, пак българска работа Close

Дано кумата ти успее да се пребори с несигурността и натиска на околните.

Общи условия

Активация на акаунт