Мили Майчета, да попитам

  • 1 773
  • 13
  •   1
Отговори
  • Канада
  • Мнения: 264
Позволявам си да пусна отделна тема, защото ме вълнува един въпрос.
Вече става банално, но всеки, на когото кажа, че очакваме близнаци/ особено от българите/, започва едно притеснение, " как ще се справите, много ще е тежко, трябва ви помощ, много разходи," и т.н
Разбирате какво имам предвид.
Или пък "ама как се решихте, случайно ли стана, грешка ли беше и прочие. #2gunfire
И аз , нали сега съм емоционална, почвам да се шашкам, дали наистина ще се справям, как ще е, що ще е...направо не знам.Даже вчера се изпуснах часа за узи, щото толкова съм се шашнала Embarassed
А и първите няколко седмици няма да имам помощ, само баткото/на 16/ и мъжкия фактор...е имам и мойта приятелка, тя ми е съседка, обещала ми е да идва след работа за час, два.

Та какво щях да питам?
Ами по-скоро исках да се оплача.
При вас как беше, шашкаха ли ви хората предварително, оправдаха ли се очакванията, че ще бъде "тежко"?

Благодаря, че ме изчетохте. Simple Smile Embarassed

Поздрави на всички и целувки на бебенцетата.

 baby_neutral baby_neutral

# 1
  • Мнения: 826
Спокойно,ще се справиш. Simple Smile
4е е тежко-тежко е,особено като няма кой да ти помага.Ставаш ей такъв - #Crazy
Ина4е мен специално никой не ме шашкал-напротив,радваха се на големия ми тумбак.

# 2
  • Мнения: 1 744
Ема, при мен беше абсолютно същото. Всички се шашкаха как ще се справим във всяко едно отношение - финансово, чисто физически, твоя батко поне е голям. Даже в началото ме питаха дали ще ги задържа, което беше най-абсурдния въпрос за мен. Никога не съм помисляла за подобно нещо.
Сега притесненията продължават - за нощните хранения, за домакинската работа, за воденето на каката на детска градина.
Не е лесно с две, но не е мисия невъзможна. Знаех от самото начало какво ме чака и стана точно така. Само дето не мислех, че ще имам помощ, а то пък и такава се появи - баба ми от провинцията дойде на помощ, което честно казано е нож с две остриета.
Така че не се плаши, всичко ще си дойде на мястото. Сигурна съм, че ще се справиш. Поздрави!
newsm10

# 3
  • Мнения: 2 013
Когато бях на 22-23 една бивша съученичка забременя за втори път (вече имаше едно момиченце на около 2 г.) и й казаха близнаци. И ние в тайфата тогава я гледахме странно, даже я питахме дали ще ги остави, а пък тя ни отряза, че по никакъв начин не би ги махнала. Вярно, млади бяхме и на повечето въобще не ни минаваше през главата още да ставаме родители.
Когато аз забременях с близнаците 5-6 години по-късно обаче около мен хората само се радваха и казваха, че завиждат (благородно), искат и те накуп две бебета... И до ден днешен много хора ми казват "Е, ти си късметлийка, две деца накуп, при това момче и момиче!". Всички бебеправещи около мен си пожелават същото. Сигурна съм, че повечето хора около теб също искат да са на твое място.

Колкото до справянето - няма проблем, ще се справиш, не е лесно, разбира се, но пък се свиква, въпрос на организация и философия - не се вторачваш много-много дали всичко е както го пише в дебелите книги или както споделят "идеалните" майки във форума и градинките...
По-лежерно и нещата си идват на мястото, а децата растат като гъбки.
Успех!

# 4
  • Мнения: 255
Това със  шашкането от страна на другите много ме изнервя,понякога много зле ми действа на нервите някой като каже"Ами сега как ще се оправяш,има ли кой да ти помага че ако няма ще се побъркаш ,ами то и много пари трябват.... Close "или като кажат"Ох ,горката как ще ги гледаш тия 2 бебета?" #Crazy
АМИ КАК  ДА СИ ГИ ГЛЕДАМ С МЕРАК БЕ ХОРА С МЕРАК ,ТО ТОВА ДА НЕ Е ПРОКЛЯТИЕ КВО МЕ СЪЖАЛЯВАТЕ СЛУЧВА МИ СЕ НАЙ-ХУБАВОТО НЕЩО НА ЗЕМЯТА ДВОЙНА РАДОСТ.
Ама хората все така реагират и понякога ме карат да се чувставм неспособна на което най-много се ядосвам и ми влияят на психиката което е много стресиращо понякога се чудя дали ще се справя(а това само по себе си е глупав въпрос от моя страна)ЕЕЕЕЕ ЧЕ КАК НЯМА ДА СЕ СПРАВЯ КОЯ МАЙКА ЩЕ СИ ОСТАВИ ДЕЧИЦАТА?????
ТАка че наистина са много стресиращи тези въпроси ,обаче хората не се замислят преди да говорят #Cussing out

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 55
Скъпа Ема недей вобще да се страхуваш и притесняваш от приказките на хората.Аз ще ти кажа как беше при мен ,апък ти прецени.Когато забременях с първите си близнаци бях само на 19 години.Много късно откриха,че бебетата са две чак в 6 месец.Когато лекарят ми каза,че са две изпаднах в ужас.Не посмях даже да кажа на съпруга ми ,а избягах при леля и там му ударих един рев.Когато успях да обясня за какво рева настана неимоверна радост.Съпругът ми беше най-щастливият мъж на света.Тогава бях много по-млада и не осъзнавах какви трудности има пред мен просто ревях от страх от неизвестното.Сега когато забременях с вторите всички около мен повтаряха едно и също."Ти знаеш ли колко трудно и тежко ще ти бъде не можеш да се справиш,ще се съсипеш"А аз толкова исках да родя тези деца.Даже една гениколожка ме посъветва да ги махна защото съм щяла да си разваля хубавата фигура,а матката ми щяла да се преразтегне и да стане на торба.И въпреки всичко и напук на всички те се родиха живи и здрави.Да ти кажа и по въпроса с трудностите по отглеждането. Големите батковци съм си ги гледала абсолютно сама по цял ден само вечер имах помощ от майка ми и съпруга ми.Като имаш в предвид,че единият ми близнак е с ДЦП и трябваше непрекъснато да се води на процедури.Ивъпреки всички трудности в отглеждането на близнаци,сега с удоволствие и пълна душа се грижа и за двете малки ангелчета Васко и Алекс,но сега имам много повече помощ.

# 6
  • Мнения: 219
Ей, Мелита, къде си била досега??
Браво, майче. Две двойки, на това му се вика късмет. Да са ти живи и здрави децата и ти да си  жива и здава, да ги гледаш и им се радваш. Че е трудно, ясно е, но ако има смисъл човек да понася каквито и да е било трудности, то тези са за предпочитане пред всякакви други. Хората около нас са различни и ще казват кой каквото му хрумне, за нас обаче остава РАДОСТТА от децата ни, от щуротиите им, от всички велики моменти, към които благородно ни правят съпричастни.
Това го казвам и на бъдещата мама Ема на близнаци. Сега си изтрий сълзите, вземи се в ръце и внимавай с бремеността. Това ти е най-важно. За да ти стане трудно, първо трябва успешно да износиш буболечките, после ще мислиш колко е трудно. И никакво пропускане повече на прегледи, даже обратно, искай да те наблюдават по-често. И на мен като ми казаха за бизнаците, ме хвана шобе, но след 1 ч, вече занеше цялото народонаселение и всички се радвахме. Вързах си един червен конец на ръката против уроки и си казах да става каквото ще става, но си искам близнаците. От тук нататък едно дете ми се струваше крайно недостатъчно. Пожелавам ти да изпиташ големите и хубави емоции, да имаш лека бременост и ще чакаме да споделяш всички трепети по време на бремеността и след това като дойдат на белия свят мъничетата. Горе главата и само хубави дни.

# 7
Моят спомен е как една колежка като ме видеше и само казваше - оооо, бебетаааа и се втурваше към корема ми. Някак на другите не съм обръщала внимание Grinning
Страхотен кеф е, да знаеш Hug

# 8
  • Мнения: 331
Колкото до справянето - няма проблем, ще се справиш, не е лесно, разбира се, но пък се свиква, въпрос на организация и философия - не се вторачваш много-много дали всичко е както го пише в дебелите книги или както споделят "идеалните" майки във форума и градинките...
По-лежерно и нещата си идват на мястото, а децата растат като гъбки.
Успех!
ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН. ТАКА ВСИЧКИ СА ЩАСТЛИВИ И ДОВОЛНИ, НАЙ-ВЕЧЕ ТИ.   bouquet

# 9
Подкрепям напълно, това което са казали Divana i мамамила.
Аз самата като разбрах, 4е 4акаме близнаци ( баткото е само с 19 месеца по-голям) си задавах въпроса, ама как ще се оправим...
Не се притеснявай за нищо сега, по4ивай си, гледай си здравето и лека бременност.
После ще се организираш, и нещата ще си дойдат на място, а гледам 4е ще имаш помощник  bouquet  .
Успех. 

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 15:47 от Vex

# 10
  • Мнения: 964
Не слушай хората,трудно е но си заслужава.Всеки ден ги слушам реплики от рода колко трудно се гледат близнаци,като че ли са гледли и знаят #2gunfire А като кажа ,че вече трети месец ги кърмя и направо ме оревават,като че ли съм последната мъченица #CrazyЛуд народ,като имам кърма що да не си храня децата newsm78

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък ще си позволя да пиша тук, макар да не съм майка на близнаци.
Изкам да изкажа огромните си възхищения към всички вас и да знаете , че тайничко и благородно ви завиждам. Сигурна съм , че добте се справяте и че колкото и да е трудно, радостта и умилението надделяват над проблемите.
Мила, ema_, радвай се и не се товари с хорските приказки. Пожелавам ти лека бременност и раждане и здрави и усмихнати бебчета   bouquet

# 12
  • Мнения: 412
а аз пък ще ти кажа че въобще не е трудно да гледаш близнаци!!!:lol:
на нас са ни първи и всички бяхме луди от радост щом разбрахме за тях!!!никога не съм си мислила за бъдещето със страх!! Naughty
най-смешното е че сега когато остна с едното маймунче а другото е на посещение при баба си не усещав въобще че има деца Whistling

# 13
  • Мнения: 426
Аз нямам близнаци, но ви подкрепям и винаги съм се възхищавала на майки с близнаци. Да са ви живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт