Шийка на матката - скъсена в 5-ти месец, паника и страх!

  • 6 080
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Мили мами, обръЩам се към вас за малко пове4е сведения по този болен, за мен въпрос.

Преди около 3 седмици док. при преглед установи, 4е Шийката на матката е скъсена (окoло 2.8см, вместо нормалните 3 или 4). На еkограф видя, 4е от време навреме имам леки контракции, които аз не усеЩам и които вероятно са предизвикали скъсяването. От тогава съм затворник в къЩи- не излизам, не работя, не бива да правя ниЩо. Каза ми само да лежа, да ставам само за бърз дуШ и wc..Пия и хап4ета, които успокояват маткатa и предпазват от контракции. Серклаж тук ( живея в Италия) избягват да практикуват. Тъй 4е лежа и ме е страх...

Искам да ви попитам, някоя от вас имала ли е съЩия проблем, какъв режим ви бяха предписали, как се справихте с лежането и най-ве4е : износихте ли докрая спокойно бременността?

Предварително благодаря на вси4ки :дано някоя мама да има пове4е опит от мен, в подобни ситуации, 4е ми се свива сърцето...
ОЩе веднъж благодаря!!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Знам че за серклаж е късно в този етап на бременността. Аз изкарах първата бременност на хапчета и креват .Липсата на полов живот едва ли трябва да споменавам. Laughing Лежане му е майката.        Успех и дано всичко мине благополучно. Hug

# 2
  • Мнения: 669
Ами аз бях в 7-ми месец, когато ме приеха в болница, защото имах болки, и тогава ми казах, че имам скъсена шийка на матката 20% или нещо такова - около 2см. разкритие. Но след това моята гинеколожка, каза, че за този етап това е нормално.
Също пиех хапчета и тогава спрях работа и почивах.
Аз с това разкритие родих 12 дни преди термина, и то ми го предизвикаха, а се бях панирала, че ще раждам в 7-ми месец.
Така че почивай си и по-спокойно и съм сигурна че няма да има проблем.  Понякога лекарите се застраховат от далеч, и успяват да ти притеснят повече отколкото е необходимо.

# 3
  • Мнения: X
И аз съм със скъсена шийка на матката-лекаря ми го установи преди 2 дена. В началото на 4 месец съм. Препоръча ми да лежа и да си почивам, никакви разходки и вдигане на тежко. Е, при мен това не е възможно, заради сина ми, но...опитвам се да си почивам повече. Лекарства не ми е изписвал. На теб какво ти изписа?

Ще следя темата с интерес. Дано се включат повече майчета със съвети.

# 4
  • Мнения: 350
Трябва много почивка, лежане, никакви протеснения, и е важно да се пие магнезий, защото той естествено успокоява контракциите, а не с НО-Шпа  или други медикаменти.
Лека бременност!  bouquet

# 5
  • Мнения: 158
Ами аз от 4-ти месец бях с 22 см шийка. Направиха ми серклаж в 14 седмица и лежах през цялото време. Ако не бях получила инфекция щях да си износя бебчето и нямаше да се роди в 8 месец. За щастие всичко е ок.  Повечко трябва да лежиш, да избягваш вълненията, да пиеш магнезий, никакво тежко и УСПЕХ! Peace

# 6
  • Мнения: 356
           Имах  същия проблем, когато бях бременна с моя син . От провинцията съм, наблюдаваха ме в Майчин дом - София. Бяха ми предписали абсолютно същия режим - никаква домакинска работа, колкото се може повече лежане, да не говорим за работа... Наложих си да ставам само до тоалетна, един път седмично ходих до кварталния ни магазин /който е на 10-на метра от нас /. Трудно се заляга, особено когато човек като мен е бил непрекъснато в движение, но се свиква. Износих си бебчо до 9-я месец и сега той е на 2г и 4м вече.
           Тук също избягват серклаж и така... Пътувах до София на профилактични прегледи един път месечно, че и по-рядко.
           Не се панирай, само запази спокойствие. Пази си нервичките за бебчо след раждането. Twisted Evil
           Успех ти желая, дано всичко бъде наред и след няколко месеца да се радваш на здраво бебенце.  bouquet

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ще слушаш, каквото са ти казали докторите и ще си пиеш хапчетата. И двете ми бременности бях като теб. Спокойствие му е майката и режим - ставане само до тоалетната и за бърз душ /с хладка вода, че по-топлата предизвиква контракции/. Успех!

# 8
  • Мнения: 63
Здравейте, аз дали мога да се включа с едно въпросче по темата. Мога ли да Ви попитам как точно са Ви го открили? Вижда ли се на ехограф щото мойта лекарка е малко шемет и се притеснявам да не би да не ми вижда нещо щото от време на време имам разни смущения в коремчето а тя казва че съм ок.

 предварително Ви благодаря

# 9
  • Мнения: 10 512
едва ли се успокояваш като всички ти казват "Спокойно", но като родиш ще видиш, че са били прави. Аз бях с контракции през цялото време и 6-8 месец ги изкарах по 22часа в леглото, чак в 9 мес се престраших да излизам и да се движа. Бях за кратко в болница и момичето, с което бяхме в стаята, имаше същия проблем като теб. Почивка, спокойствие и лекарства е рецептата. В 8 месец тя получи разкритие 2 см, щийката й беше скъсена с 50% още от 5 или 6 месец и роди нормално за 2-3 часа две седмици преди термина. Така че - СПОКО-май повече жени вече са с проблемни бременостости, отколкото с нормални Sad.

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Здравейте и от мен.
И на мен ми откриха преди 2 седмици , че съм със скъсена шийка на матката 30% и то получих болки и отидох налекар и установиха , че това са контракции. Сега пия гинепрал и магнерот. И аз в началот много се притесних, но  вече съм по-спокойна. гинепрала го спирам в неделя , а магнерота до края на бремеността. Иначе доктора ми каза да лежа повечко и да не върша тежка работа. Но може разходки от 2-3 4аса дневно. Но по-леко да е карам:) 

# 11
  • Мнения: 189
Аз имах скъсена шиика на матката, и лежах от 3-ти до 9-ти месец. Голям ужас, но нямаше какво да се прави. Пиех хапчета, бях се подготвила и за по-ранно раждане, но от Магнезия и Папаверина, които пиех за малко да го пренося бебока. Гадно е, но в името на това да имаш здраво бебе, ще издържиш. На мен не ми правиха серклаж, защото има вероятност да се абортира /малка е/ и лекаря ми също не го препоръча. Това е лежах си и си чаках. Успех и търпение.

# 12
  • Мнения: 1 100
Здравейте,

Искам да благодаря на вси4ки, които са отделили от времето си, за да ми отговорят и дадат полезна информация. Благодаря за сведенията, споделения опит и съветите ви! А съЩо така и за хубавите пожелания:)

4овек се 4увства по-уверен, когато 4уе мнението на мами, минали ве4е по този път. Вдъхнахте ми кураж, задължена съм ви!

Аз продължавам да спазвам предписанията на док. - лежане и ставане за малко само до банята, не се отдале4авам на пове4е от няколко кра4ки от леглото; Даже и комп. ми е под ръка и пиШа в хоризонтално положение:) Пия хап4ета и мирувам. Дано има положителен резултат Praynig

МиШенце, лекарството, което ми предписаха се казва  Vasosuprina retard, незнам дали има интернационално приложение ( и дали го има във Франция) За всеки слу4ай ето линка ( на англ.) с описанието му : http://www.lusofarmaco.it/uk/main_gine.htm   Естествено само по лекарско предписание. Но Щом на теб не са ти изписали ниЩо, зна4и нямаШ нужда - оЩе по добре! Зависи и от скъсяването ( колко см е) и други неЩа. Пък те лекарите си знаят работата.

Веси 27- дължината на мато4ната Шийка се вижда при обикновен гинеколог. преглед ( с ръка) за по голяма сигурност после се мери с вагиналната сонда на ехограф. Мисля, 4е се вижда в обЩи линии и на нормалната ехография, (т. е когато гледат беб4о). Щом на теб ниЩо не са ти казали, най-вероятно вси4ко е ок при теб. Ако имаШ някакви оплаквания и се съмняваШ в док. - настоявай за обяснение.

ОЩе веднъж благодаря на вси4ки от сърце!!!

Общи условия

Активация на акаунт