дали всички болници.......

  • 1 035
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 823
Охххххххххх не знам от къде да започна WhistlingОт 8 дена съм в болницата с децата.Възмущението ми е от условията в детско отделение и се питам навсякъде ли е така.Настанена съм в стая към която няма санитарен възел(то в нито една няма всъщност),топла вода има само в едно помещение откъдето си сипват майките в нещо и си мият децата.Не съм предполагала ,че в 21 век може да е такова състоянието в детско отделение .Та там се лекуват нашите деца и трябва да има поне елементарни условия.Персонала е само от професионалисти ,хигиената е отлична,но няма например къде да стопля пюрето на детето.Сега сме решили с мъжа ми да подарим на отделението микровълнова ,която да се ползва от майките.Дали навсякъде е такова състоянието в болниците.Не ми казвайте ,че има и частни болници защото при нас няма.Мисля си дали ще мога чрез спосори да направя положението по добро Thinking

# 1
  • Мнения: 1 021
В София, условията не са по-добри от тези, които описваш.
Ние също излязохме  от болницата миналата седмица. При нас имаше микровълнова, но не даваха на майките да влизат в кухнята.
Във всяка стая имаше ваничка , в която да се мият децата, но още първата вечер видях до главата ми хлебарка, по тавана мухъл, не можеше да си сменяме чершафите, защото нямало....на една мама детето и повърна върху чершафа и те.... ау ама пазете си ги, че нямаме. И така. Иначе за професионализма .. няма второ мнение

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Преди седмица излезнахме от Медицинска академия - Клиника по детска педиатрия.
Имаше и миковеле и нормална печка, но имаше също така залепена бележка на вратата, че майките нямат право да влизат в офиса, където са уредите.
След като се примолих на една от сестрите, тя ме пусна с хиляди уговорки да притопля яденето на дребния.
Тъпо ми се вижда, но... нищо не мога да променя.

Иначе в цялото кърмаческо отделение имаше 1 тоалетна и баня за мамите, на 2 бебчета се падаше по ваничка, топла вода имаше нонстоп, не съм видяла хлебарки, но санитарктие мноого мързеливи, ужас Close Close Close Close Всек иден съм мила бокса, в който бяхме поне по 2 пъти.

# 3
  • Мнения: 997
Изглежда навсякъде е така. Лежали сме във София, на две места и във Враца. Трябва да отбележа, че на едното място в София имаше т.нар. ВИП стая. Там си имаше собствена баня и тоалетна. Носят ти храна за теб и детето. Но това удоволствие се заплаща 20лв. на ден. В същата болница имат практика да приемат децата без техните родители. Изключение прави само въпросната ВИП стая, където обаче има само две легла. Всички останали деца - от бебета на месец до големи батковци и каки си стояха самички до изписването. Интересно ми е има ли и други болници, където децата да се оставят самички, а родителите да получават сведения само веднъж дневно?
Иначе картинката на всички места беше еднаква. Добри лекари + лоши условия = бг здравеопазване.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И ние сме били там, където описва Пипинце и макар че нямаше къде да спи майката, т.е. аз, накрая платих 50 лв. за 1 седмица престой. И в детската урология в Пирогов сме били - и там е същата мизерия, че и по-зле, само дето там не плащаш /има предвид официално/ за престоя...
Бистра, не съм убедена, че микровълновата, която смяташ да дариш ще се използва в отделението от другите майки...

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз лежах с малкия в детското на 2 градска в София зимата. Отделението беше ремонтирано и нямаше хлебарки, но пък циганите играеха тази роля. Навсякъде щъкаха циганета с разстройство и дрискаха където им падне а майките и бабите им искаха от нас тоалетна хартия и пушеха като комини по тоалетните. Пардон - тоалетната! Една за всички и всички в една. И малки и големи. За микровълнова не съм и питала, топлех му млякото на парното. На всички правеха инхалациите с един инхалатор. На 2 ден от престоя се опитаха да ни оберат през нощта. Добре че Мартин се беше събудил за нощната доза мляко та видях циганката овреме и вдигнах пара. На 3 ден едно дете пипна вътреболнична инфекция и първо обявиха че това било от  изкуственото мляко дето е внесено отвън, после като им каза майката че го кърми а сухото мляко е моето я навикаха че яла бог знае какво и то сега било болно от кърмата. На 4 ден една санитарка изми задника на едно изоставено бебе цялото в херпеси с гъбката с която миех шишетата с мляко на Мартин. Добре че видях случайно преди да измия биберона че по гъбата има лилав дезинфектант от задника на бебето. Събрах цялото отделение и се изписах като преди това се опитах да "подобря обслужването" с един голям скандал. Мъжа ми чакаше строен пред вратата с купен за в къщи инхалатор - само за нас! Завеждащия взе да ми обяснява че болницата била нож с две остриета - хем лекували, хем можело и да разболеят. Казах на компанията че ако детето ми пипне нещо от циганетата или от херпесното бебе ще ги направя сами да си говорят по всички новини. Дадоха ми документите и ме изпратиха в къщи. Един инхалатор струва 40 лв. Хич не се колебайте като пипнат децата ви бронхит. По-добре си купете и се лекувайте в къщи.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 102
Лежали сме с дребния в почти всички болници в София, с малки иизключения ! Мизерия цари почти навсякъде ! Клацацията ми по мизерност води детската клиника зад Майчин дом - хлебарки, мърсотия, ужасно отношение на персонала! 90% от стаите са без санитарен възел, работата на единствената санитарка в отделението, работеща на половин раб. ден е да измие коридора ! Майките са длъжни да мият стаите, за целта разполагат с гнусна кофа + парцал (препарат нъц!).
Единствената болница, в която хигиената беше на ниво е 3-та градска ! Шапка им свалям! Естествено платих си за престоя. Явно може и да не е мизерно, зависи как се управлява всяка болница !  Peace

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Само искам да добавя, че не са ми взели нито една стотинка за престоя ми с дребния. А и си спях при него в бокса на нормално легло Peace

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Само искам да добавя, че не са ми взели нито една стотинка за престоя ми с дребния. А и си спях при него в бокса на нормално легло Peace


На мен ми взимаха 3 лв. на ден и спях на сгъваемо легло до неговата кошарка. В бокса бяхме две бебета с две мами. В една стая са 4 такива бокса, разделени със стъкла. През деня леглата ни са сгънати и нямаме право да ги разгъваме (а и няма място да се мине ако са разгънати). На бокс се полага един стол на който се редуваме двете майки.

# 9
  • Мнения: 823
Вече сме си в къщи HugДецата са добре.Но все още си мисля за това какво мога да направя за подобрение в отделението ThinkingИмаме приятели от Англия и Германия и си мисля ,че мога да намеря спонсори .Въпроса ми е какви документи трябва да се изготвят или и аз не знам какво изобщо трябва ooooh!Но сериозно съм се заела с това и ще търся всякакви възможности.Някой ако знае нещо да ми каже Peace

# 10
  • Мнения: 446
Аз имам изключително добри впечатления от МА - Лицево-челюстна хирургия - има отделни стаи за деца, в свежи цветове, с рисунки по стените, с легло за придружителя, което се изтегля изпод детското, и т.н. Доколкото си спомням, обзавеждането беше дарение, а проектът беше дипломна работа на млада дизайнерка. За сметка на това пък в Детска хирургия във Варна успях да се сдобия с дископатия, докато миех дупето на дъщеря ми на широката метър мивка, в която лелите си плакнеха /понякога/ парцалите - другаде топла вода нямаше. А пък за хигиената - не питай  Sick
Можеш да им помогнеш за микровълнова, можеш и пари да дариш, обаче мисля, че по-големият проблем в болниците е, че им липсва добра организация, особено в детските отделения. Ако можеш това да им внесеш от Германия ....

# 11
  • Мнения: 415
Преди един месец лежахме в Пирогов с Кало, който беше с две счупени ръце ooooh!
Бяхме в отделението за коремна хирургия, защото травматологичното го ремонтираха...
Прах, шум...ужас  Sick Стаята ни беше с три циганета също със счупени ръце, сам самички  Confused Никой не им обръщаше внимание, щото "...всите са мангета тука, а?", както каза с подигравателна усмивка  #Crazy  един доктор  #2gunfire
Аз ги водех до тоалетна, хранех, успокоявах, четях приказки, завивах.... Накрая ми поискаха 10лв. за престоя /едно денонощие, спах на едно легло със сина си и не ми се полагаше храна/, но все пак добре, че не ми взеха 40лв., защото съм била придружител и на четирите деца  Mr. Green Joy
Изписаха ни, всичко вече е наред, свалиха гипса, сложиха шина...и все при една и съща докторка. Реших вместо бонбони, алкохол и т.н. да взема да им подаря една кафемашина /за кабинета/, че все за кафе търчаха....
Купих кафемашината и я поднесох с уважение и ...... разбрах, че докторката си я е занесла в къщи  ooooh! newsm12 и че всички доктори така правели  smile3508  Много неловко ме стана, заради всички останали доктори, сестри и санитари, които проявиха професионализъм и човешко отношение... newsm78
Питам един санитар, ако съм мнооого благодарна и имам възможност да даря на Пирогов една линейка, то кой ще си я кара като лична?!?!?! Ааааа не, казва, ще я продаде..... ooooh!

Последна редакция: ср, 17 май 2006, 09:31 от руса мацка

# 12
  • Мнения: 14 133
Ох, докога ще бъдем по-зле и от банановите републики???А имаме претенции да ни приемат в Европейския съюз.Аз имам много кратки впечатления от отделинието по Пластична хирургия в нашата болница преди 2год. Махнаха на дребния хемангиом от клепача на едното оченце.Страшно добре се държаха.Всички много му се радваха.Бяхме сами в стая.Въхитена съм от отношението и професионализма на персонала!!!!

Общи условия

Активация на акаунт