Повръщаме от сокче , помощ имаме въпрос?

  • 446
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Здравейте,
имам въпрос въпреки , че изчетох вече много по въпроса.Нашето педи ни каза да давам сокче от ябълка и морков ио аз давах два дни , но започна да повръща уйасно , направо на фонтанче , а никога до сега не се е случвало такова нещо.Аз разбира се веднага спрях и не мисля да му давам повече до 6 месец сокове , но ме притеснява това повръщане.Ние сме на Милумил 1 и досега ни повлияваше много добре / наддадохме 1.300 и пораснахме с 3 см. / , така че не мисля че е от АМ.Четох , че АМ Фризовом помага при повръщане , но не ми се иска да сменям млякото.Дали мойе само да добавям от него към нашето и това дали би имало ефект.Освен това кога да започвам с пюретата и кое е по добре да дам първо - зеленчуково или плодово.Във всеки случай се отказах от ранното захранване и мисля да лъжа нашто педи. Laughing

# 1
  • Мнения: 2 885
Здравейте,
имам въпрос въпреки , че изчетох вече много по въпроса.Нашето педи ни каза да давам сокче от ябълка и морков ио аз давах два дни , но започна да повръща уйасно , направо на фонтанче , а никога до сега не се е случвало такова нещо.Аз разбира се веднага спрях и не мисля да му давам повече до 6 месец сокове , но ме притеснява това повръщане.Ние сме на Милумил 1 и досега ни повлияваше много добре / наддадохме 1.300 и пораснахме с 3 см. / , така че не мисля че е от АМ.Четох , че АМ Фризовом помага при повръщане , но не ми се иска да сменям млякото.Дали мойе само да добавям от него към нашето и това дали би имало ефект.Освен това кога да започвам с пюретата и кое е по добре да дам първо - зеленчуково или плодово.Във всеки случай се отказах от ранното захранване и мисля да лъжа нашто педи. Laughing

Малко ви е рано за сок. Добре, че сте го спрели. Срещу повръщане и запек аз смесвам Аптамил и Фризовом 1:1 части /по съвет на педито/ и така давам вече 7 месеца. Захраних на 6 месеца със зеленчуково пюре.
Почети още в Библиотеките на форума.

# 2
  • Мнения: 4 068
Рано ви е за сокове. Според мен повръщането е продиктувано от влиянието на соковете върху незрялата храносмилателна система на бебето. Правилно си решила да не даваш повече сокове до 6-тия месец. Аз даже все още не давам.
Колкото до Фризовома-това е мляко за деца с хабитуално повръщане. Според мен, за да минеш на такова първо трябва да минеш през гастроентеролог, за да се види дали детето има ГЕР/гастроезофагиален рефлукс/. Ако няма то е безпредметно да се дава такова мляко.
Сега и за пюретата да си кажа мнението-имаш достатъчно време. Аз захраних на 5 навършени месеца с оризова каша, а пюре/зеленчуково/ дадох на 6 навършени. После въведох плодовите и месни пюрета. Няма за къде да бързаш. Карайте си само на мляко поне докато навърши 4 месеца, а дотогава ще ти се е избистрила и схемата на захранване, която ще избереш. БГ педиатрите все още съветват да се захранва по старата схема със соковете, но за мен тя е неприемлива и вече се отрича.
Дано съм ти била полезна!

# 3
  • Мнения: 46 437
Спри всичко, освен млякото до 6 месеца.
Ако все пак решиш, че искаш да захранваш по-рано, то нека да е след 4 навършени месеца, със зеленчукова каша.

Ако повръщането продължава (след спирането на соковете), консултирай се с лекар.


Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 27 524
Спри соковете, повръщането е от тях, щом досега не сте имали такива проблеми. Много сте мънички за сокове, поне до 4-ти месец не давай нищо, освен мляко. После започни с оризова каша, или зеленчуково или плодово пюре, но не и със сокове, които дразнят стомашната лигавица. Успех и винаги питай, като има нещо.  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Взела си правилното решение относно спирането на соковете и късното захранване. Peace
Успех!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 175
вече са те посъветвали,само да те успокоя ,че и при моя син се получи същото от соковете и така и не му давах повече

изчакай да видиш дали ще продължи да връща и чак тогава сменяй млякото

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Само мога да подкрепя мамите дотук:
Никакви сокове, само мляко до 5-6 месечна възраст

# 8
  • Мнения: 240
Много благодаря на всички , които ми отговориха и успокоиха.Съгласна съм за захранването и да върви по дяволите педито , ако трябва ще го лъжа , но няма да си тормозя детето.Благодаря ви отново , сигурно тепърва ще питам по много въпроси и точно тук се надявам да намирам отговори , защото мисля , че ще са от хора , които са минали по този път и имат опит. Heart Eyes  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 392
И аз съм ЗА късното захранване,ранното крие много рискове!
Сок не давам. Вода пропи едва този месец.
Западните педиатри препоръчват захранване най-рано от 6.месец(може и след4.,ако има предпоставки) със зърнени каши(оризовата е най-подходяща) . Peace

Общи условия

Активация на акаунт