откъде подложка за предпазване на бебешкия матрак от намокряне?

  • 1 731
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
или нещо, което обгръща матрачето... newsm78, че не ми се слага найлон отдолу, честно казано......вие какво ползвате?
  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 436
Нарича се протектор за матраче, представлява чаршафче, което от горната страна наподобява хавлия, а от долната е непромокаемо и е с ластик по краищата, можеш да го намериш във всички бебешки магазини, ориентировъчна цена 18 лв.  Peace

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В магазините за бебешки неща продават парчета плат /памук/ върху материал като за дъждобран на количка, обточено обикновено пак с памук.  Аз слагах чаршаф, тази подложка и пак чаршаф. Ако памперса пропусне сменях детето и просто махах горния чаршаф + подложката и слагах друга подложка + пелена върху нея.
Така детето не се запарва, а и смяната е лесна дори посред нощ. Размера на тези подложки е достатъчен да обезопаси матрака и все пак от кръста нагоре човечето да не лежи върху него.
Иначе май някъде им казваха пикливки , но да не те подведа...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 877
благодаря мами, да разбирам, че ми трябват 2 такива нали?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 307
От Щъркел си купих миналата година,но нещо е малък за 140/70.Иначе цената беше към 20 лв

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, тъй като се мокрят отгоре където е бебо и трябва да переш и сушиш.
Ако вземеш от малките, за които ти писах, може и повече да купиш и да ги переш в пералнята без да бързаш.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Протектор се нарича.С ластик е най хубавият.Никол е казала ориентировъчната цена.
Ние само се набутахме.дa си кажа напълно излишна покупка.Веднъж не се е мокрил чаршафа.нali sa s pampersi.Сигурно ще го използваме чак като проходи детето и му махнем памперсите Mr. Green,евентуално при напишкване нощес Wink

# 7
  • Мнения: 146
от пакостник В Овча купел влез в сайта

# 8
  • Мнения: 1 214
От Пинокио съм го купувала нашият преди 3 години , но наистина е малък  размерът 140 /70 както казва Geiza .Е, става , но можеше мъничко по-голямо да го направят.Затова ако леглото(съответно матракът ти е по-малък) вземи по-голям протектор , ако  взимай този.Ние сме трета година с него.Пера и слагам.Не ми се мисли какво може да стане съ кокосовият дюшек ако се намокри с пишо.

# 9
  • Мнения: 5 500
По аптеките има памперс подложки, използват се в болниците след операциите. Струва 0.70 лв.

# 10
  • Мнения: 748
По аптеките има памперс подложки, използват се в болниците след операциите. Струва 0.70 лв.
newsm10
тъкмо щях да пиша за това Simple Smile има такива, които са с удължение, което да се подпъхне от двете страни на матрака, за да не се разместват (така да се каже с крилца  Wink ) и такива без, които са още по-ефтини.
много рядко се случва памперса да пусне толкова, че да се намокри и матрака, така че това е много добро решение  Peace

# 11
  • Мнения: 8 242
По аптеките има памперс подложки, използват се в болниците след операциите. Струва 0.70 лв.

Хм, тук са по 0.30-0.35 лв... И аз съм взела такива няколко, за да ги ползвам за целта  Peace

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз си купих от Вис Виталис за 1.80лв. такава подложка, като дължина сигурно има 1м, даже и по дълга беше, защото обхващаше повече от половината кошара, материята е като на подложките за повиване /много е тъничка/, но върши чудесна работа  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна е мокрила матрака си само веднъж.
Като купувахме памперсите за бебешкия дом взехме и т.нар. подложки. Хората от склада ги изхвърлят, или дават на околните къщи да си ги горели по печките.
По аптеките не съм виждала (но не съм се и интересувала), но явно има, след като някои мами са купували.

# 14
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз купих една подложка плат + найлонче отдолу и слагам под чаршавчето върху матрака,където е дупендета на бебка... има в различни размери,същата ми е и на плота за преповиване с неговите размери ... цената беше някъде около 2 лева

Общи условия

Активация на акаунт