Бебето ми отказва да яде кърма?!

  • 1 970
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Мили мами,
моля за помощ,бебето ми от известно време отказва да яде от мен ..започнахме да се храним  от шише..а кърмата му я изцеждам.Но от около седмица дори повече яде кърмата с нежлание
а е само на 4месеца и ми се иска поне до 6-я месец да го храня с кърма.
От скоро започнах да му давам пюрета..отначало не ги искаше и сега му ги мешам с кисело мялко.Мислите ли, че е възможно да харесва повече новата храна и трябва ли да я спра , за да може да си яде пак необходимото количество кърма?иначе кърма имам предостатъчно и до сега не сме имали проблеми.

# 1
  • Мнения: 4 242
Според мен причината да отказва да суче от теб е кърмаческа стачка. Виж тази статия по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99888.0.
Грешка е че си минала на шише, бебетата лесно свикват с биберона, тъй като от него се суче по- лесно. Никоя помпа или начин на цедене не  е достатъчно добър за да замести бебето и съответно да стимулира достатъчно добре гърдите за да е стабилна лактацията.
Как даваш на малко бебе кисело мляко? Ако си решила че е нужно някакво млако да се додава  давай поне адаптирано, то е пригодено съобразено с бебетата и е значително по-леко от киселото и прясното мляко, иначе казано е по-малкото зло. Кравето мляко нека почака до към 10-я месец поне.
С малко повече постоянство и търпение ще се върнете отново към гърдата. Бебетата не се отказват така лесно от кърменето, за това и да има някаква причина детето да не иска за момента, този период ще отмине.
Моят съвет е кърмене възможно най-често, спокойствие и почивка. Разбирам че си захранила рано, най-добре спри за известно време всичко друго и давай само гърда. Ако си неспокойна или нервна или изпитваш каквито и да било негативни чувства бебето ги улавя и не желае да суче, за това опитай да си спокойна.
Пиши какво става.
Дано съм била полезна!

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Подкрепям!
Трябва да си спокойна и то да усеща само спокойствие любов в този момент.
Няма къде да иде ще се върне при мама! Wink
А някаква нова храна в твоето меню може ли да е виновна?

# 3
  • Мнения: 422
Благодаря ви много за съветите!
В моето меню няма нищо ново,храня се както преди.
Относно захранването педиатарката го препоръча, за да може в края на 4-я месец да заместим вече и второ хранене със зеленчуково или картофено пюре(сега е само на плодови).

# 4
  • Мнения: 2 614
Мери, доста подробно те е посъветвала какво да направиш, а аз ще повторя нещо казвано в много други теми досега:
Ако слушаша педиатърката за заместване на кърмения, много скоро ще ти намалее кърмата и бебо наистина няма да има какво да суче.
Ка зваш и второто кърмене, което значи че вече си заместила едно, а според мен и 99,9% от мамите тук това не е необходимо минимум до навършване на 1 годинка от бебето.
През първата година от живота си кърмачето само се запознава с новите (твърди) храни, но основна храна за него си остава естествено кърменето.
Моят скромен съвет е (без да се имам за веща) да започнеш отново основно да кърмиш бебето, и само да запознаваш с нови храни.
И моята педиатърка ми го препоръча това захранване, но аз и спестявам част от истината и така хем тя е доволна, че я слушам, хем аз, че вече нямам сблъсъци с нея.
а това е от друга тема, но ако искаш му обърни внимание:
Много бебета проявяват например непоносимост към белтъка на кравето мляко, тъй като храносмилателната им система е незряла и не може напълно да разгради дългата верига на протеина до аминокиселини, които така да преминат в организма, който от своя страна да синтезира собствени белтъци. Ако неразградена от храносмилателната система на бебето белтъчна молекула /ако има такава в кърмата на майката или от АМ, ако детето е на изкуствено хранене/ премине през тънкочревната лигавица - организмът веднага алармира - чужд белтък! и се задейства имунната система, която създава антитела - и така се стига до обриви, или диарии, или астми или някаква съвкупност.

Затова е хубаво да се кърми - детето е изградено от майчиния белтък и е хубаво да поема него до достигане на що-годе храносмилателна зрялост.

За да има майката кърма (което е от съществено значение за бебе, проявяващо алергични реакции) е важно едно основно правило - само кърмене и когато бебето иска - това се казва кърмене на поискване - най-правилното, защото именно тогава бебето е гладно и най-добре суче, което пък най-добре стимулира гърдата, никакви изкуствени зърна /биберони, шишета/, никаква нова храна до 6 месец поне /обикновено при такива бебета и по-късно/ - нова храна: вода, сокове, пюрета, въобще всичко различно от кърма.

Мощни алергени, които майката е хубаво да избягва или да консумира ПО МАЛКО особено в първите месеци от кърменето ЗАЩОТО ПРЕМИНАВАТ В КЪРМАТА, особено ако майката не е с много добър метаболизъм/, а ако детето е алергично, задължително да НЕ консумира са:

1. Мляко и млечни продукти - прясно, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, зелени неща;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.

Имайки предвид горното, ти пожелавам успешно кърмене!
 

И аз ти пожелавам успешно кърмене и здраво бебче!

# 5
  • Мнения: 62
И при нас имаше такъв период за около 2 седмици,дори давах хумана,но после всичко се нормализира и пак започнах да го кърмя нормално

# 6
  • Мнения: 1 949
При нас също има подобен проблем, който продължава вече няколко дни  Cry
Днес говорих с една приятелка и споделих с нея, че вече ми е дошла М. за първи път след раждането  #Cussing out и тя каза че сега мога да очаквам леко отдръпване от кърменето... А аз не й бях споменала още за този проблем  Cry А явно има връзка. Дали мога да си продължа с кърменето или да очаквам скорошно минаване на АМ  newsm78

Много искам да кърмя колкото е възможно по-дълго. Сега я кърмя на поискване, а преди бяхме създали режим, който явно устройваше и нея. Обаче вече не става така ...

Дайте съвет! Какво да правя, за да я накарам отново да суче нормално както преди?
Благодаря предварително   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 760
ira_ic, подкрепям казаното от момичетата. Не мога да не се изумя, че даваш кисело мляко  #Crazy Недей!
Наистина е най добре да спреш да предлагаш друго освен кърма. И се опитай отново да кърмиш, а не да даваш от шише. Кърми когато бебето е полузаспало, на тъмно и тихо място!
Успех!
DessyM, продължавай да кърмиш. По време н М. млякото намалява, но не трябва да минаваш на АМ, а просто да предлагаш по-често гърдата (, което и правиш - браво!)
Щом искаш - ще си кърмиш дълго. Не се притеснявай. Само не предлагай АМ - това бързо ще доведе до отбиване!
Съвсем скоро пак ще си възвърне режима.

# 8
  • Мнения: 422
Благодаря ви отново!
Ами започнах да му давам кисело мляко 1:1 с вода и пюре,защото трябва да се захранва и с пюренца вече..на много места прочетох,че е добре да се започне от 4-я месец..а и педиатарката така каза..не че това е от значение,но пишеше че така е по-полезно.
Не сме имали никакви проблеми нито с киселото мляко,нито с пюретата..изобщо колики почти не е имал.
Иначе кърма имам и то много и не ми се иска да спирам да го кърмя,дори и от шише да я пие, но да е кърма поне още два-три месеца..а сега изяжда 100 мл макс и после бута шишето и неиска ..та някой път и толкова неиска..и през 10мин започнах да му давам ако може така да си я изпие...
Информацията за захранването изобщо на много места е различна..толкова неща прочетох че ми е пълна каша..
Вече започвам да се притеснявам колко ще наддаде този месец:(

# 9
  • Мнения: 1 547
 Shocked С този начин на хранене и с опитите на свръх ранно захранване няма още дълго да имаш много кърма. Също така не разбирам как след като имаш толкова много кърма, как така даваш на толкова малко бебенце кисело мляко. Познавам майки, които хранят децата си с кисело мляко, защото нямат кърма и нямат пари за адаптирано мляко, но за първи път чувам да даваш на кърмаче кисело мляко на тази възраст при положение, че можеш чудесно да го кърмиш още дълго време. А на твоята педиатърка и прати много поздрави от мен и и кажи да се върне в миналия век. Казваш, че си прочела много за захранването, а това значи, че можеш да направиш информиран избор. Не съм съгласна с избора ти обаче.

# 10
  • Мнения: 4 242
Благодаря ви отново!
Ами започнах да му давам кисело мляко 1:1 с вода и пюре,защото трябва да се захранва и с пюренца вече..на много места прочетох,че е добре да се започне от 4-я месец..а и педиатарката така каза..не че това е от значение,но пишеше че така е по-полезно.
Не сме имали никакви проблеми нито с киселото мляко,нито с пюретата..изобщо колики почти не е имал.

Щом си чела и си взела такова решение значи можеш да се обосновеш защо е по-полезно? Аз бих казала че на незрялата хранителна система не и е нужна на този етап друга храна, тъй като само би я затормозила и вместо организма да черпи сили за растеж и развитие той се впряга да се бори с неподходяща и не до там полезна храна.
Да не забравяме че никога не е късно да се прояви или развие някаква алергия, за това е нужно докато организма се развива много да се внимава. Чудесно е че при вас няма проблеми и дано е все така!

# 11
  • Мнения: 750
ira_ic, не разбрах как точно даваш киселото мляко с вода и плодово пюре? Това наистина много ме озадачи. Слагаш, примерно 1ч.л. пюре, 1ч.л. вода и 1ч.л. к. мляко? newsm78 И ги месиш в шишето и така даваш на бебето? Това е май най- странното нещо, което съм чувала досега? Даже нашата педиатърка таквоз чудо не ни е " препоръчвала", а тя все ми пълни главата с грамажи на пюрета и заместване на кърмения. / дъщеря ми е на почти 4м./ Майка ми жива я изядох, като ми каза " Ама как? Ти кога ще почнеш да й даваш кисело мляко?!" Защото я попитах поради каква причина ми изпраща шише с биберон, след като не съм й поискала и след като съм заявила,че кърмя и само кърмя Полина. Не ми е целта и теб " жива да те изям", но това нещо, дето си го написала, че го даваш просто ме хвърли от коня! Оф, и извинявай за въпроса, но опитвала ли си я тази смес, дето я правиш 1:1? Или ползваш к. мляко наместо АМ, с което да " разредиш" пюрето?
Кърми си детето! Така и двамата ще се объркате твърде отрано. Щом имаш кърма и желание да я предлагаш, защо вървиш срещу природата?

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 21:36 от konche

# 12
  • Мнения: 422
Ами разреждам пюрето..примерно на 80гр пюре слагам 40кисело мляко и 40 леко подсладена вода.Опитвала съм го , има вкус на плодово мляко.
Относно адаптираното мляко ..преди месец и малко повече имаше период от няколко дни, в който нямах достатъчно кърма и съм го дохранвала с Аптамил и Хип,но не ги хареса изобщо..бута биберона с език ...прави се че ще повърне ..
А адаптираната храна АМ или е съкращение на Аптамил,ако не е не съм я виждала никъде да се продава.От друга страна адаптираната храна на вкус е отвратителна ...и не виждам какво толкова му е страшното на киселото мляко при положение ,че знаеш от къде си взимаш прясно и след това си го правиш вкъщи...да не говорим че повечето от нас са израстнали с кисело мляко(щом като майка ти казва да му дадеш ..значи може би и тя на теб е давала като си била бебе),а и познавам майки които са хранили бебетата си с адаптирано мляко ...никога не са давали кисело ...не са имали кърма затова и пак са с алергии .
Но всеки има мнение .
Аз благодаря за съветите на всички и ви пожелавам успешно кърмене и да са ви здрави и щастливи бебчетата Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 242
Търсеше помощ, получи я, показахме ти и грешките, но явно не си доволна от отговорите. Не знам с какво мога да съм ти полезна. newsm78
 Остава да ти пожелая късмет и здраве! Grinning

# 14
  • Мнения: 532
Алергия може да получи почти всяко бебе, ако бъде захранено твърде рано с адаптирани млека, за КИСЕЛО МЛЯКО ПЪК ДА НЕ ГОВОРИМ  #Crazy

Майчината кърма е най-добрата храна и напълно достатъчна за развиване на бебешкия отганизъм до 6 месеца /изцяло кърмене/, а 0т 6 мес. до 1 годинка - нова храна се опитва по малко и след това се докърмва.

Кърмата е БЯЛА КРЪВ - съдържа ензими /необходими за изграждането на храносмилателната система на бебето/, антитела /непрекъсната жива имунизация срещу всички микроби, вируси и бактерии, които ни заобикалят и за които малкото бебе не е подготвено/, точната пропорция витамини и минерали в такава чудесна съвкупност, че да се усвоят най-пълноценно от бебешкия организъм.

И при все че имаш толкова кърма, ти тъпчеш бебето с храна за възрастни, че как ще иска да пие ... дори от биберон  #Crazy, че то храносмила това тежко кисело мляко цяло денонощие.

И ако действаш така - е, скоро няма да имаш кърма ... защото организмът на майката произвежда кърма само тогава, когато усети засмукването на бебето. Няма ли го това бебешко засмукване - сигнал за организма на майката, че повече кърма не е нужна и тя постепенно намалява ....

Какво ще правиш тогава?!?!?! Така ли смяташ да лишиш бебето си от ценната за него течност.

По-горе момичетата така от сърце са ти написали всички и са ти дали линк към статията за Бебешките стачки и как да се справим с тях, за да продължим това така ценно нещо - КЪРМЕНЕТО.

Моето дете се алергизира от адаптирано мляко /а за кисело да не говорим/ и ранно захранване - колики, ревове, диарии, слуз в акото, кръв ... - и вече две години ЗВЕРСКИ ДИЕТИ.

Това ли искаш да е - РИСК за бебето ти ....?

Ако живот и здраве имам второ дете /с благословията на Господ и моята към създателите на Библиотеката тук и към всички така отговорни и готови винаги да помогнат опитни мами кърмачки с дълъг стаж във форума/ - ще го кърмя до абитуриентската - пък ако ще да се разчуе ... Naughty

Кърми, кърми, кърми - когато бебето е сънено /става от сън или ще заспива/, през нощта спи с бебо и всеки път като се размърда давай цица, на тихо и тъмно място да не се разсейва /в банята например/.

И който е истински отворен за новото /което всъщност е добре познатото старо природосъобразно/ и има желание да се научи, за да сполучи - ЩЕ РАЗБЕРЕ!

Успех в кърменето - слушай тук, а не старите педиатри, скоро ще ги научим и тях!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт