Да си подновяваме ли паспортите?

  • 566
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 502
Досега се рових из Полезната информация, но не можах да намеря нищо по въпроса.
Пред дилема сме дали да си направим нови задгранични паспорти при условие, че имаме вече исландски? newsm78 Срокът на старите изтича тази година и моя мъж е категоричен да не си правим нови, но аз малко съм притеснена.
Миналата година макар, че показах исландксия, искаха да видят и българския. Въпросът ми е, дали ще имаме проблеми при излизане от БГ, при условие, че сме си показали старите паспорти при влизане в БГ (сигурно ще ни накарат да го направим) или изобщо да не им ги показваме и просто да се регистрираме като чужди граждани? Много ми е мътна... Малкият няма бг. паспорт, само ЕГН, но си спомням при влизането в БГ бяха ми казали да му направим, ние не го направихме и на излизане нямахме проблем, показахме само адресната регистрация. Знам ли как ще е тази година...?

Ако някой е попадал в такова положение, нека ми драсне някой ред за информация.
Ще съм ви много благодарна!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 393
Моя близка, която има и американски и български паспорт си беше ходила преди няколко месеца в БГ и се беше опитала да влезе само с американския- не са я пуснали докато не показала и българския. Доводът: "Вие тук сте българска гражданка, с български паспорт трябва и да влезете".

# 2
  • Мнения: 636
Скоро обсъждахме този проблем. Можеш да се поровиш назад из темите.
От вси4ко изписано стигнах до извода, 4е български граждани трябва да влизат с бг паспорт по закон. Но ако е изтекъл - трябва да се поднови докато сте в Бг и да излезете с новите. Друг е въпросът, 4е всеки служител си има собствено мнение по въпроса и при някои може да минете и с 4уждите паспорти, при други - не  Naughty Опита на моми4етата беше разнообразен  ooooh! Какво да се прави - типи4но по български  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 780
Скоро обсъждахме този проблем. Можеш да се поровиш назад из темите.
От вси4ко изписано стигнах до извода, 4е български граждани трябва да влизат с бг паспорт по закон. Но ако е изтекъл - трябва да се поднови докато сте в Бг и да излезете с новите. Друг е въпросът, 4е всеки служител си има собствено мнение по въпроса и при някои може да минете и с 4уждите паспорти, при други - не  Naughty Опита на моми4етата беше разнообразен  ooooh! Какво да се прави - типи4но по български  Mr. Green

 newsm10

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
напуши ме смях.
и как познаха, че си българска гражданка. ако не говориш на български и им дадеш само чуждия паспорт какво ще кажат? newsm78 Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 393
напуши ме смях.
и как познаха, че си българска гражданка. ако не говориш на български и им дадеш само чуждия паспорт какво ще кажат? newsm78 Simple Smile
Ами като видят, че пише Марийка Георгиева (да кажем), пък било и в американски паспорт- каква друга да си, никарагуанка ли ?  Laughing
Иначе съм съгласна- абсурдно е.

# 6
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ми ако си извадя местния паспорт и ми отнемат българския пак ще пише, че се казвам Марийка, но няма да съм българска гражданка Laughing

# 7
  • Мнения: 5 183
Така де, а може да си трето поколение българка, раждана в странство, която хабер си няма и де е БГ ...
Аз тук познавам един Стив Трифунови4, дете на сърбин и жена от Уелс. 4овека е на около 50 години. Ми той даже не говори сръбски, но е Трифунови4 ... и се води новозеландец ... няма ли да го пуснат в сръбско без сръбски паспорт?  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 502
ОК, ясно  Thinking. Ще вадим нови паспорти тогава, няма начин.

Благодаря ви за информацията   bouquet

# 9
  • Мнения: 636
И аз това попитах в другата тема - как аджеба ще разберат дали имаш бг гражданство. Може да си се отказал например.  newsm78
Оба4е се оказа, 4е някакси знаели. Не ме питайте как.

# 10
  • Мнения: 2 959
ОК,...Ще вадим нови паспорти тогава, няма начин...
Mama Vessi , ще ги извадиш, да!, но не предварително, а като се в БГ, ли? Доколкото разбрах нали може да влезеш с валиден чужд и изтекъл БГ паспорт и да подновиш българският на бг почва, ако съм разбрала правилно? Thinking

# 11
  • Мнения: 3 880
И аз това попитах в другата тема - как аджеба ще разберат дали имаш бг гражданство.

Аз пък си мисля, че не толкова сложно да се разбере дали имаш И българско гражданство. Все пак ако имаш се водиш в някакви регистри, а в БГ имат компютри на паспортният контрол Wink и явно от там изкача "зайчето"
Аз като влизам обикновено 5 минути ми набират имената на клавиатурата (по еднопръстната система, разбира се, за да не губим време Mr. Green) та може от там да си проличава дали въпросното лице все още се води "БГ гражданин"... newsm78

# 12
  • Мнения: 1 502
ОК,...Ще вадим нови паспорти тогава, няма начин...
Mama Vessi , ще ги извадиш, да!, но не предварително, а като се в БГ, ли? Доколкото разбрах нали може да влезеш с валиден чужд и изтекъл БГ паспорт и да подновиш българският на бг почва, ако съм разбрала правилно? Thinking

Да, ще бъдат все още валидни, когато влезем в БГ, така, че няма да имаме проблеми.

# 13
  • Мнения: 2 959
А ако БГ паспорти са вече изтекли, дали биха направили някакъв проблем, при наличие на чужд валиден паспорт? newsm78 Дали има някой попадал в такава ситуация? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт