Кръщене-кръстници?

  • 1 573
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Предстои ми скоро да кръщавам сина си.Трябва ли да се прави подарък на кръстниците?ИДЕИ?

# 1
  • Мнения: 1 489
Ако желаеш може да направиш.аз лично направих.А идея за подарък --икона.

# 2
  • Мнения: 3 537
И ние сега ще правим,но не знам на детето на кръстницата дали да не купя нещо. newsm78

# 3
  • Мнения: 5 622
О и ние направихме подарък на кръстниците, но не беше нещо стандартно,а нещо, което аз измислих и измайсторих. Нещо уникално. Купихме керамични чисто бели чинии и ги изрисувах с флумастер. Боите за керамика с печенето, направи една жена-художничка, която се занимава с украса на сватбени чаши, съответно и платихме за това  Wink

На всяка чиния имаше картинка, за всеки един от нас(двамата кръстници и дъщеря им+ ние двамата и сина ни), като отгоре пише името на човека, за когото е предназначена чинийката, а отдолу датата на раждане. Картинката беше по средата  Grinning
Стана страхотен и уникален, ценен подарък  Peace

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да прави се подарък на кръстника по обичай пижама или риза или т.н., но не и по мой вкус.
За мен икона не е лоша идея или нещо уникално като БУБА или картина, някъкъв накит ако е жена и т.н.
krasi 76 може ако ти се прави и ако детето е малко да го зарадвате

# 5
  • Мнения: 3 537
Да прави се подарък на кръстника по обичай пижама или риза или т.н., но не и по мой вкус.
За мен икона не е лоша идея или нещо уникално като БУБА или картина, някъкъв накит ако е жена и т.н.
krasi 76 може ако ти се прави и ако детето е малко да го зарадвате
Ами  момче на 11 години е .Какво мога да му подаря за такъв случай? Rolling Eyes

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами сещам се да подскажа за някаква игра, шах или има разни подобни опознай Европа, опознай България, или карти. А пък ми идва идея детето Ви да бъде кръстено от детето на кумовете Ви, тамън детето Ви ще си има един ден млад кум.

# 7
  • Мнения: 5 790
Подарих на кръстника на Виктория икона и хубав парфюм. Не съм сигурна дали е задължително да се прави подарък, но аз така реших. Не че щеше да се обиди ако не му бях направила...

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://margaritta.dir.bg/2oktomvri/02svetokrushtenie.htm

ето ако някой се интересува от нещо

# 9
  • Мнения: 844
Супер е!Браво! newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 39 723
Подаръка за кръстника/цата не е задължителен. Ако искате подарявате нещо.

# 11
  • Мнения: 3 153
Нашите кръстници бяха 2ма и затова им бях купила икони на Йоан Кръстител, които осветихме на самото кръщене! Отделно им подарих по една снимка в красива рамка на тях двамата и Иво от самото кръщене!

# 12
  • Мнения: 3 550
Ние подарихме на кръстниците на малкия по нещичко. Все пак е хубав спомен от събитието. Мисля, че икона за дома е много добро предложение.

# 13
  • Мнения: 636
  Ние не сме подарявали на нашата кръстница /моя добра приятелка/ абсолютно нищо.  Не съм знаела, че се прави такова нещо. А тя облече Неда от главата до петите плюс шапчица, плати кръщенето и й подари кръстче. Май сме големи дръвници. .. Добре, че наскоро й подарих нощница без повод, ще й я броим за кръщенето. Нали казвате, че трябвало пижама.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз съм традиционалист и купих риза на кръстника на сина ми. А на мен като кръстница ми подариха златно бижу.

Общи условия

Активация на акаунт