Отказаха да вземат детето ми в ЦДГ

  • 1 289
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Майки дайте ми съвет!

Дъщеря ми навърши четири години и решихме да я заведем в детска градина. Разбрахме,че сформират нова група на 01.06. и отидохме да подадем молба и съответните документи. Срещнахме се с директорката, която още от вратата ни посрещна с думите " неможе, няма места". Аз не съм от хората, които лесно се отказват и тези думи могат само да ме мотивират да търся правата си и тези на дъщеря ми. Смятам да изпратя жалба до съответният Регионален инспекторат по образованието.
    Моля дайте ми съвет какво да правя по нататък.  Благодаря

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 15:29 от Stefi_ng

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За коя детска градина става дума? Поне за кой град? Ако става дума за Свети Влас, каква Ви е детската градина има ли място да се разкрият нови групи и т.н за да можем да Ви дадем съвет

# 2
  • Мнения: 346
Да dorothy, става дума за Свети Влас. Неможело да се разкрият нови групи, тъй като сградата е стара и непозволява. Може би трябва да разясня малко повече. Това е единствената детска градина в селото, и обществена тайна е, че се вземат деца на сезонни работници. Всъщност аз се питам, какъв е критерия по който се решава, кого приемат в детска градина и кого не, и дали дъщеря ми има по-малко права от децата, които са на нейната възраст и могат да посещават същата newsm78

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Отивате и си подавате молба тихо и кротко за приемане на детето.
Те са длъжни да Ви я приемат и да Ви дадат номерче.
След което трябва в едномесечен срок да Ви отговорят по каква причина Ви отказват.
Вие до сега имате ли заведена молба?
Ако вече имате писмен отговор, отивате в общината и искате проверка, защо след като се знаете местните жители ...??.. деца на брой от възрастта на детето Ви, защо не може да бъде
прието Вашето, което е с предимство защото е местен жител - писмено и успех.

И пишете пак.........

# 4
  • Мнения: 346
Не, нямаме заведена молба. Както обясних в началото бяхме тръгнали да подаваме такава, но след като ни обясниха, че няма да стане, съпругът ми с когото бях, реши че няма да се унижава да се моли.
Аз съм твърдо решена да доведа нещата до край, така че продължам.
Ще пиша ........

# 5
  • Мнения: X
Ами то молба се подава предварително и после си чакаш реда ако няма места, ако има те взимат.

Да не би да не сте се разбрали нещо  Rolling Eyes Директорката да ви е казала, че първо се пуска молба, а вие да сте разбрали, че няма места и трабва да я молите newsm78 Защото може в момента наистина да нма места Rolling Eyes

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не, нямаме заведена молба. Както обясних в началото бяхме тръгнали да подаваме такава, но след като ни обясниха, че няма да стане, съпругът ми с когото бях, реши че няма да се унижава да се моли.
Аз съм твърдо решена да доведа нещата до край, така че продължам.
Ще пиша ........

Ама хич не ги водете мъжете на такива места. Нямат право да ви откажат да си заведете молба.

# 7
  • Мнения: 22 784
Не, нямаме заведена молба. Както обясних в началото бяхме тръгнали да подаваме такава, но след като ни обясниха, че няма да стане, съпругът ми с когото бях, реши че няма да се унижава да се моли.
Аз съм твърдо решена да доведа нещата до край, така че продължам.
Ще пиша ........
Подайте молба,иначе няма да имате никакъв документ,за да продължиш нататък.Поне ще знаеш кой номер сте в чакащите или защо не ви приемат.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 884
Извинявай, че се намесвам в твоята тема, но искам да споделя и моят горчив опит с детските градини и липсата на места в тях. Моят син навърши три години миналия месец, искам от септември да тръгне на детска градина. Миналата година не искаха да приемат молбата ми, защото новите изисквания били молби да се приемат през януари за наборчетата, които ще тръгват през есента на същата година. Да, ама на 3 януари-първият работен ден от Новата година, подавайки молбата, ми дадоха номер 76. Ще приемат само 60 деца в две групи, ние сме аут. Дайте ми съвет какво да правя.

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами нещо наистина трябва да се направи. Моето дете когато беше на 2 год. насила ме накараха да пусна молба да го запиша, защото щяха да закрият яслената група.
А вече бяха закрили едната. В същото време закриха градини, а сега не ги откриват наново. Просто трябва колективно да се съберете и да настоявате пред общината
да се реши проблема. Например моя приятелка ми каза че от 7-8 год има закрита и затворена детска градина в Младост, която и двор и сграда вече на нищо не приличали. Скоро не съм я питала за тази сграда ама съм сигурна че никой не се е сетил да я отвори за нещо.

# 10
  • Мнения: 2 978
......... Например моя приятелка ми каза че от 7-8 год има закрита и затворена детска градина в Младост, която и двор и сграда вече на нищо не приличали. Скоро не съм я питала за тази сграда ама съм сигурна че никой не се е сетил да я отвори за нещо.

Ако става дума за същата..аз съм била в нея.. В младост 1..страхотна база имаше....но..защо я затвориха незнам..
Спомням си, че имаше вътрешен басейн и голяма зала с пиано Wink..беше страхотно Embarassed

# 11
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А сега няма места за децата.

# 12
  • Мнения: 120
Извинявай, че се намесвам в твоята тема, но искам да споделя и моят горчив опит с детските градини и липсата на места в тях. Моят син навърши три години миналия месец, искам от септември да тръгне на детска градина. Миналата година не искаха да приемат молбата ми, защото новите изисквания били молби да се приемат през януари за наборчетата, които ще тръгват през есента на същата година. Да, ама на 3 януари-първият работен ден от Новата година, подавайки молбата, ми дадоха номер 76. Ще приемат само 60 деца в две групи, ние сме аут. Дайте ми съвет какво да правя.
Това, че сте №76 да не те притеснява толкова много, но за всеки случай, ако можеш подай молба и в друга градина.  Просто има деца, които по различни причини не биват записани, там където са подадени молбите.
Аз постъпих по същия начин. В квартала ни детската градина е само една. Подадох молба на 01.06. и директорката ми каза, че най-вероятно от м.септември ще ни вземат. Подадох молба и в друга градина. Първо ми показаха, че списъците са пълни, но ми приеха молбата. Обадиха ми се през м.февруари следващата година да питат дали още искаме да сме при тях. Синът ми започна в кварталната градина от септември, както ми беше казала директорката по-рано.

# 13
  • Мнения: 1 413
Здравей, Стефи! Не съм сигурна, но мисля, че когато сформират нова група тя е за деца, навършващи 3 години. Твоето дете би трябвало да е за 2 група, а тя може наистина да е пълна. Но пък от друга страна нямат право да ти откажат да подадеш молба и да я заведат под съответен номер. След това вече можеш да отидеш в Инспектората и да обясниш, че имаш по-малко дете и си имала възможност да гледаш вкъщи и по-голямото и изобщо като стоят нещата и да поискаш съдействие. Поговори спокойно и с директорката още веднъж да ти приеме молбата, даже да е от есента, когато започва следващата учебна година и пиши как вървят нещата!

# 14
  • Мнения: 346
Момичета, днес подадох молба.
Отидох естествено без съпругът ми, бях се поуспокоила през почивните дни и нещата минаха гладко. Ще трябва да изчакаме, тъй като сега се разглеждали молбите.
Мечтица групата се оказа смесена за деца на 3 години и 4 години.
Предупредих директорката, че ако разбера че с предимство се ползват деца, които не са местни жители, ще уведомя съответните инспектиращи органи.
Тя естествено се смути Embarassed.
Много ви благодаря за съветите.

Общи условия

Активация на акаунт