Нощен тормоз, помагайте моля!

  • 2 385
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 425
Чъмби,как точно се процедира...питам,защото из форума съм срещала доста мами,който са го правили като теб,но никой не обясни как точно става!Ще съм ти благодарна ако кажеш какво точно се прави....значи, като се събуди и почне да реве предлагаш ли му вода или чай,гушкаш ли го поне за малко или не,ВЛИЗАШ ЛИ ВЪОБЩЕ в стаята???Ако искаш му пищи на лични да не разбунваме духовете тук!
Аз само съм чувала за идеята на Споки,но нямам достъп до инфо!


 

# 31
  • София
  • Мнения: 2 901
Пак съм аз. Дано не се повтарям.

Не, не могат да са гладни бебетата - не и толкова големи! С това непрестанно сукане да са увеличили кърмата до нужното количество и да си сучат, колкото им стига. И това да са го свършили за седмица от възникването на проблема.

Факт е и че ако тия мами, дето са с тези неспокойни бебета и то в точно тази степен, пробват да дадат АМ вместо цица, ще срещнат протест. Тези деца много добре знаят какво искат - те въобще не са безмозъчни същества, искат единственото нещо, което знаят, че ги успокоява. Аз също опитах да дам АМ - изкара си яда на мен това дете! Все едно да ви боли зъб и някой да ви юрка да си похапнете пържолка.

Мамите с АМ, никой не е против вас, нито против АМ-а, който давате. Дано не ви се наложи да преживеете такива нощи, както доста майки тук - тогава мислите д сменяте марката мляко ли? Или ще си играете с бебето на "Ела да ти покажа, къде ти е мястото"

# 32
  • Мнения: 1 909
Чъмби,как точно се процедира...питам,защото из форума съм срещала доста мами,който са го правили като теб,но никой не обясни как точно става!Ще съм ти благодарна ако кажеш какво точно се прави....значи, като се събуди и почне да реве предлагаш ли му вода или чай,гушкаш ли го поне за малко или не,ВЛИЗАШ ЛИ ВЪОБЩЕ в стаята???Ако искаш му пищи на лични да не разбунваме духовете тук!
Аз само съм чувала за идеята на Споки,но нямам достъп до инфо

С удоволствие ще споделя - още повече че с първото ми дете бяха подобни безсънни нощи, сукане, приспиване... до припадък и вече не си спомням от каква възраст започна да спи нормално, защото взеха  да го тормозят и зъбите още от 3 месеца (първия се показа на 7 месеца Shocked)

Ако бях знаела тогава...

Всъщност няма нищо сложно - просто като се събуди бебето, се изчаква, а не се тича тутакси. Първата нощ рева доста дълго - може да е имало един час ако не и повече, но не й дадох да яде, дори не отидох да я видя, и в един момент се успокои от само себе си и заспа. След известно време обаче пак се събуди (да провери дали все пак няма манджа), обаче - аз пак нищо, само изчаквах да се нареве. Отидох по някое време да й кажа да не се надява, защото няма да се яде през нощта. По някое време си заспа. На втората нощ историята се повтори, но реването беше малко по-кратко. Мисля че на третата или най-много на четвъртата нощ да беше, когато си спа чак до сутринта. Цялата трудност е в това да се изтърпи рева първата и втората нощ.  newsm45
Добре че ги нямаше нито таткото, нито баткото
Успех! thumbsup

# 33
  • Мнения: 3 425
Благодаря!
Надявам се да не ти скочат сега,но поред мен всяка майка си решава сама за себе си и не е нужно да съдим другите!

  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 205
Още нещо по Спок ("Ръководство на д-р Спок", Робърт Нийдълман):
Някъде към осмия месец бебетата, които спят непробудно през цялата нощ, отново почват да се събуждат...
Най-доброто обяснение, което съм намерил за тази фаза е, че тя се дължи на повишените способности на детето да мисли и да си спомня. Когато детето започне да вика мама и татко през нощта, то показва знанието си, че предметите продължават да съществуват, дори и временно да не са пред погледа му... По какъв начин тази фаза е свързана със съня (или по-точно със събуждането)? След като бебето започне да си спомня, че мама и татко са в съседната стая, макар и временно да не са пред погледа му, много по-вероятно става то да ги повика и д изиска да се върнат при него. Ако сте изморен родител, който със залитане влиза в стаята на деветмесечното си беб посред нощ, може би ще ви успокои да узнаете, че това всъщност е признак на поумняването на бебето ви. Вероятно ще забележите и това, че навиците за спане на детето ви се разстройват, когато то осъществява голям скок в развитието си - учи се да ходи или да свързва две думи, например. Сякаш цената на тези завоевания е трудното заспиване или събуждането.
Преди да ви предложа няколко начина да облекчите трудностите със съня на тази възраст, бих искал да спомена една грешка, която родителите често допускат: хранят бебетата, когато те се събудят преа нощта. Колкото и да се изкушавате да предложите шишето или гърдата, за да успокоите неспокойното бебе, към шестия до осмия месец повечето здрави бебета всъщност нямат нужда да се хранят през нощта. Те обаче охотно приемат похапването в малките часове, ако започнете да им го предлагате и това може да се превърне в навик, от който ще ви е трудно да ги отучите... За да избегнете това, нощем давайте само вода от шише или от чашка - това не е заплаха за зъбите и не е толкова интересно, колкото млякото или сокът, затова бебетата се отказват от нея по-лесно.

Това горе обаче е за бебета, които спят отделно от родителите си. Ще напиша и съветите, които са дадени, може да помогнат въпреки това:
1. Продължавайте да слагате бебето си да ляга, когато все още само се е унесло, а не е заспало напълно. Бебетата, които могат да заспиват сами, по-лесно заспиват отнмово, след като се събудят през нощта.
2. Когато бебето ви се събуди през нощта, изчакйте минута-две, за да му дадете възможност да заспи само. Това не е проява на коравосърдечие, просто помагате на бебето да усвои едно полезно умение.
3. Ако се налага да отидете при бебето, за да го успокоите, постарайте се да бъдете спокойни и даже малко скучни. Ако бебето се е разбудило напълно, може да се наложи да повторите част от ритуала, съпровождащ заспиването.
4. Придържайте се към предсказуема рутина по време на лягане. Рутинният режим е много по-важен сега, когато бебето ви е по-склонно да изразява желаният и волята си. Съзнанието, че нещата се случват по един и същи начин всяка вечер, дава на малките деца усещане за сигурност и контрол, което е много успокоително.

# 35
  • Мнения: 1 909
Книгата, която четох аз, не е на Спок, а на някакви съвременни френски автори, но горе-долу идеята е същата.  Най-важното, според мен, е родителите да са убедени в правилността на метода и да не се разколебават и да се връщат назад (примерно да пробват една нощ, а на следващата пак да се започне с храненето и дундуркането). 1crib

# 36
  • Мнения: 922
Деничка също се буди на всеки час през нощта... И я спасява само и единствено сукането...
Просто трябва търпение... Период - ще отмине, друг ще дойде.
При всички положения, детето ми не е гладно. Когато е гладна сучи настървено, докато не се засити напълно. А при повечето нощни кърмения, тя просто ме дъвчи без да дърпа...
Що се отнася до даването АМ... Вальо не е кърмен, но въпреки това до 1,5г се будеше през час... Изпиваше по 20мл от шишето и продължаваше да спи. Пробвахме да даваме водичка, но не вършеше работа Wink
Според мен рецептата е - ТЪРПЕНИЕ
Успех Grinning

# 37
  • Мнения: 2 381
Бебка е вече с 2 зъбчета.Продължава да се буди нощем с рев и то все по-често.Вече нито гледам часовника, когато се буди, нито броя колко пъти го прави.
Започва да плаче без да отваря очички.Понякога помага само гушкане, друг път пък иска да суче или ме ползва за биберон.Отдавам го на зъбите.
В момента, в който я оставя в креватчето, тя се вкопчва в мен и мигновено се събужда.
Тези опити ме умориха и вече спи при нас.Мъжът ми е крайно недоволен от което.
Не съм давала водичка.Надявам се скоро да започна да се наспивам.........

# 38
  • София
  • Мнения: 2 901
Ще се наспя някой ден. Вече имаме поне 12 цели зъба!

Преди 3 дни (след 6та много тежка нощ) проверих - имаме 14 цели зъба и 15тия е наполовина пробил, а отдолу 16ти всеки момент щеше да пробие. Може и да е пробил. Вече 2 нощи спим, ама истински. Буди се по 2 пъти на нощ, когато суче много активно, сменя гърдите сама, но гълта ли гълта, а после направо ми обръща гръб и премята краче през баща си. За протокола - както винаги, вечер не яде много, но на заспиване ме изпива цялата. С този пост подчертавам отново - когато голямото кърмаче е неспокойно нощем, винаги има защо.

Спокойни нощи, мили! Скоро!

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
След Следка Хапка, Вив4о и Валентина не ми е останало много да допълня от личен опит Grinning
Аз така и не отбих от нощното хранене - като я мъчеха зъби, си търсеше и това е. Някои нощи (проклети кътници! 4 броя!) направо са ме боляли зърната... Но като си представя нея как я е боляло... какво да ти кажа - по-добре да ме боли мен, знам, че тя се успокояваше видимо, намаляваше й дискомфорта и болката от сукането и заспиваше.
Като не никнат зъби тактиката ми беше да изчаквам. Тихичко казвах 'ей-сега' или 'след малко', както си спя. Ако продължи да настоява и се разбужда - значи изпитва дискомфорт и има нужда от успокоение. Нещо, което мога да й дам - защо да не го? Ако не я боли истински, а по навик търси, заспиваше (обикновено) сама.
Като избиха и последните зъби, картината се промени - коренно! От много време насам спи сама по цяла нощ. Дори когато спим в едно легло (а не както обичайно в легло, долепено до нашето от моята страна, преместих я като навърши 2г там), не търси. Просто няма причина - няма болка.
Ще се справиш!

# 40
  • Мнения: 2 784
И за мен нощното хранене беше мъчение, успях да го спра едва когато Калина стана на година и шест. Как ли? С една седмица нощни ревове, нерви и стискане на зъби. Тя си искаше, аз казвах, че мама няма мляко, тя започваше да реве и да ме дърпа, аз повтарях упорито 'не'. Не съм давала водичка или АМ- не исках да заменя една привързаност с друга. За мен усилията си струваха- сега Калина си спи по цяла нощ в собственото легло, много рядко се буди, ако има силен шум, както тези дни за празника на Варна или снощи, защото е хремавичка и и е трудно да диша. Ние сме бодри и отпочинали, а не като преди ходещи недоспали градоносни облаци. Все още се кърмим сутрин и вечер, макар, че явно вървим към отбиване( в тая връзка, отбиването е по-тежко за мен, отколкото за нея Wink Rolling Eyes), но вече съм рахат и кърменето не ми тежи- когато се отбием- тогава.
Да, дъщеря ми още "заспива на цица" и залепва "на цица " още като се събуди- вика ме от кошарката "ей, ей" да я взема и ме съблича в движение. Mr. Green Но приспиването "на гърда" е един от най-любимите ми мигове от деня. Wink

# 41
  • Мнения: 449
Разбирам те много добре как се чувстваш Cry И аз съм така. Повече от месец като го сложа да спи и след половин час се събужда и така до сутринта през 10-15мин. Толкова съм изтощена, че за да поспя малко,  почнах да го слагам на възглавница върху краката си и така като се събуди почвам да го люлкам и като реша да го преместя и той се буди. Така изкарва цяла вечер върху краката ми. Кърмя го между 1-3ч. От както се е родил също не е спал непробудно Cry , но се събуждаше към 3-4ч, накърмя го и пак заспива. Вярно не плаче, но мрънка и не се издържа.  С каката беше още по-трудно. Тя от самото начало се събуждаше на 10мин и почваше да плаче. Това продължи до 2г и 3м. От това безсъние толкова време сега съм много нервна Sad Надявах се, че поне малкия ще спи, но нямам късмет #Cussing out

# 42
  • Мнения: 728
Така, много ми е интересно как хора с деца по на няколко месеца си правят генерални изводи, че и съвети дават. Аз имам две деца и мога да кажа само, че когато детето го мъчат зъби ще си се буди, та ако ще майка му и гъза да си съдере да го "отучи" (сори че съм малко натурална) Дъщеря ми на 4 м имаше зъб, докато не избиха всички не съм спала цяла нощ. Нея я хранех по старите методи и сакън да не й дам да яде,   цяла нощ води държане на ръка и т.н. Татето спеше в другата стая. Вечер изпиваше по едно шише кисело мляко с 2-3 бисквити вътре, като беше на 10 м и пак същото, рев итова си е. Не я вдигах от леглото, давах само вода. Резултата- 2-3 шишета вода през ноща. Пробвала съм и съветите на Спок- повече от 40 мин рев не съм изтрайвала и след седмица две се отказах. Сега давам цица, просто не мога да си позволя цялата къща да не спи. Понякога само я помирисва и е готов. За протокола имаме 2 зъба. Никой не ни усеща какво правим през нощта. Не знам за друго обаче в едно съм сигурна - каката си беше нервно бебе и сега си е нервно дете. Все си мисля, че ако съм и давала да суче когато пожелае, а не деа спазвам режими и т.н., нямаше да е така. А иначе малкия си е кротък като цяло.

Та така де, това са нашите преживелици. А иначе сега спи като пън каката, някой път пее, друг път се смее, говори, проплаква, но не се събужда, всичко това го прави в съня си.

# 43
  • Мнения: 449
Не знам за друго обаче в едно съм сигурна - каката си беше нервно бебе и сега си е нервно дете. Все си мисля, че ако съм и давала да суче когато пожелае, а не деа спазвам режими и т.н., нямаше да е така. А иначе малкия си е кротък като цяло.

Та така де, това са нашите преживелици. А иначе сега спи като пън каката, някой път пее, друг път се смее, говори, проплаква, но не се събужда, всичко това го прави в съня си.

Краси, това все едно аз съм го писала Wink

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Моьт съвет в такива случаи е консултация с хомеопат. Аз все отлагах, чаках да падне таваня, полудявах от зъбни истерии, кърмех за утеха, обаче не винаги даваше фефект... Та накрая дадоха гранулки вълшебни и да ви кажа, настъпиха райски времена!  Детето спи значително по-спокойно, значително по-малко гризе покъщнината и всякакви посуди, метали, обуща, дръжки, каквото се сетите... Това е решението за мен. Хомеопат!
Поздрави и по-малко зъбобол!

Общи условия

Активация на акаунт