мързелив мъж?

  • 7 151
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 442
Аз 2 бебета изгледах, от хронично недоспиване не съм страдала, хем кърмачка и нощните си бяха мои, виж от хроничен мързел страдам цял живот. Сигурно затова майчинството беше песен.

# 61
  • Мнения: 6 853
Дени, и аз като теб, с разликата, че имам едно /нали съм мързел и не ми се занимава повече Joy
И аз не съм очаквала мъжа ми да става нощем. Какво да го прави това бебе като стане - да го накърми ли? Бебетата се будят нощем за цоцкане и това е функция на майката. Няма как да му пораснат гърди и кърма на бащата, колкото и да им се иска на някои. Е, може, в някои джендър семейства, бащата да кърми, ама мисля сме средностатистически хетеро тука.

# 62
  • София
  • Мнения: 28 979
Е, да, при кърмене не става. Синът ми беше на АМ и затова с мъжа ми редувахме нощните ставания – така и двамата успявахме да се наспиваме приемливо.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Авторке, сети се, че това е стресов период и за двама ви, и както при теб е нормално да се люшкат настроенията, и при мъжа ти е нормално да има някакви промени в поведението. Сигурно се адаптира. Ако ходи на работа и ви издържа и след работа иска да си почива, а ти, например, след цял ден с детето, ти е до други неща и имаш завишени очаквания? Само гадая, не знам.

# 64
  • Мнения: 573
Една позната нарича това състояние "Емоционално-хормонална диария".
Като забременя жената шефът ме викна в офиса.
Слушай, сега ще се запознаеш с една жена за която не си се оженил, и никога не би, но ти обещавам, до половин-една година след раждането старата ще си дойде. Ти само трябва да МЪЛЧИШ и да казваш добре. Тук на работа целият екип и аз лично ще те подкрепяме. Само дръж здраво кормилото.

Това ми е най-полезният разговор с бащата който никога не съм имал. Човекът с две дъщери.

# 65
  • Мнения: 12 922
ММ ми подаваше детето нощем да го накърмя, като жест на добра воля и защото на него не му се получаваше кърменето. Wink Та има и мъжът какво да направи, за да се почувства жената подкрепена.

# 66
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, ами мъжът да взима отпуск бащинство (при нас мисля майчинството може да се прехвърля) и да си гледа бебето. Защо да се мъчи на работа Simple Smile Може майката да работи, а таткото да топли мляко. На Запад доста мъже го правят.
Ами да взимат, ама в повечето случаи мъжът изкарва доста повече от жената и не е рентабилно той да остава в майчинство.
ММ ми подаваше детето нощем да го накърмя, като жест на добра воля и защото на него не му се получаваше кърменето. Wink Та има и мъжът какво да направи, за да се почувства жената подкрепена.
Инатересно в този период, ти ходеше ли на работата му, да му подаваш това и онова, ей така, като жест,  да се почувства подкрепен, че не се е наспал примерно? Satisfied Щото на него му плащат да работи, на теб да си гледаш детето, ама пък подкрепата е хубаво нещо.

# 67
  • Мнения: 2 962
Щом е песен да се гледа бебето и се тикала количката, защо е нужно да се мрънка, че му се връчва детето от вратата?
Аз работя 12ч и след смяната ми се връщам и си гледам децата вкъщи, веднага или почвам да готвя, например..

# 68
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом е песен да се гледа бебето и се тикала количката, защо е нужно да се мрънка, че му се връчва детето от вратата?
Скрит текст:
Аз работя 12ч и след смяната ми се връщам и си гледам децата вкъщи, веднага или почвам да готвя, например..
Точно защото да тикаш количка и сменяш памперси е доста по-лека задача от това да бачкаш по цял ден, в доста случаи с колектив и шеф на главата си, и не е ок на капнал от работа мъж да му връчиш от врата бебето, щото си измаляла на коя кълка на дивана да лежиш или пък целодневната раходка по праковете ти била много изтощителна.

# 69
  • Мнения: 2 962
Не всички мъже работят тежка физическа работа, жените също работят, след майчинството, но ги чака много често и домакинската работа, а детето трябва да се отглежда след работа.

# 70
  • Мнения: 3 021
Майчинството може да е тежко занимание и чисто емоционално. Губи се професия (поне за известно време), до някаква степен се стеснява приятелския кръг, социалния живот, възможностите за пътувания, развлечения и т.н. Много приятелки са ми споделяли, че им е липсвала възможността за работа, разговори извън детски теми и майчинство и т.н. Да не говорим, че и след най-тежкия ден на работа можеш да изключиш, да правиш нещо друго, докато с децата си 24/7, затова и осигурените от партньор/близки паузи са така важни. Точно за да поеме въздух човек, и то не задължително физически.

Дали обичаш децата си - много.
Струва ли си - много.
Но трудно ли е - също много.

Не знам дали авторката чете още, но моя съвет е, ако можете да си го позволите, наемете помощ, колкото трябва. Някой да помага с почистване, с дете. За да имате някакво време за себе си с мъжа ти, да си обърнете внимание, да поговорите, да се виждате отново като партньори, а не като изнервени родители на малко бебе. Това е труден период за връзката, вижте колкото можете да си спестите битовизми.

Общи условия

Активация на акаунт