Задължително ли се захранва с каша?

  • 1 706
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Скъпи мами,
след 3 седмици ставаме на 6 месеца и трябва да се захранваме. Колкото повече информация изчитам, толкова по-голяма бъркотия настава в главата ми.
1. Защо да захранвам с каша? Може ли с нещо друго? Предпочитам да е заленчук newsm78
2. Може ли съвсем без каша? Аз самата изпитвам отвращение от каши и хлебни произведения(макар, че в момента ям хляб де), а и не съм убедена, че са най-полезната храна за бебетата, с изключение на добавените витамини.
3. От кога се дава плодово пюре?
4. четох във форума за следобедни закуски и подобни Rolling Eyes ние сме още на поискване и наистина малкия няма никакъв режим на хранене, закуска, обяд и вечеря. Пред ноща си цоцка поне 2-3 пъти. Кога да му давам плодово пюре? Като добавка към хранене с кърма или между 2 хранения с кърма?

дано не ви звучи объркващо. Само моля ви не ми давайте линкове към библиотеката. Изчела съм я цялата #Crazy, ама нали ви казах, колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Искам мързеливата: смляна и сдъвчена информация.  bouquet
мерси ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
1. Препоръчва се да се започне с оризова каша защото тя е нежна и най-щадяща стомахчето на бебето. Моя си не я одобри, така че започнах захранването със зеленчуково пюре.
2. Питаш дали може без инстантни каши или без всякакви - включително овесени ядки, грис, кус-кус? Мисля, че ако не даваш инстантни няма да има никакъв проблем, но съвсем без нищо.... хъмммм.... след няколко месеца ще се чудиш как да разнообразиш закуската. Това че ти не харесваш някаква храна не е причина да не я предлагаш на детето. То е отделна личност и ще изгради свои собствени вкусови предпочитания.
3. Плодово пюре дадох след 7 месец, към 15-16 часа след кърмене.
4. При въвеждане на твърдите храни постепенно ще му създадеш режим на хранене. Например, обяда ще го предлагаш винаги в интервал 12-13 часа и т.н.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за отговора.
И аз към оризовата каша се бях насочила, но вчера в магазина се зачетох в етикета й и там си пишеше, че не е само оризова, но е с някаква добавка. Затова се обърках, нали се захранва само с един вид храна.
кашата за закуска ли се дава? При нас дават каша за вечеря. Или след някакъв период след захранването се дава 2-3 пъти на ден?
Забелязах също, че на кашите, които се смесват с вода е добавено адаптирано мляко. Това не ми харесва, защото АМ може в крайна сметка да отключи алергия.
Май съм истеричка newsm78 И как няма да съм, след като съм от децата, захранени със сокчета на 3 месеца. За щастие съм била страшно злояда и не съм искала и да погледна храна от "кухнята", та са готвили специално за мен. Да ама какво. Например: брашнена каша с масълце и СОЛ. Резултата: в момента съм с прахова алергия, само спрейчето за нос ми струва около 50 лева за 170 дози. И така цял живот.

За това, че аз не харесвам тестените храни...изразила съм се неправилно. Просто се питах дали е най целесъобразно да тъпча бебчо с каши? 
Моето харесване или нехаресване на нещо, в случая, няма значение.
Надявам се бебчо сам да ме води по пътя, но много ме е страх да не му направя някаква алергия.

# 3
  • Мнения: 125
Има оризова каша на Hipp, която е безмлечна, няма други добавки, освен витамин С. Може да я приготвяш с кърма

# 4
  • Мнения: 346
Отговорите на тези въпроси живо ме интересуват. Наистина оризовата безмлечна каша е най- малко рискова за алергии, но можеш да започнеш и със зел.пюре.
Имай предвид, че до 1 г. първо кърмиш/ даваш АМ и после предлагаш другото,което не е за наяждане, а просто да свикне с различните вкусове!

# 5
  • Мнения: 136
Никога не съм давала каша на сина си.Започнах със зеленчуково пюре.Плодовото,месец след зеленчуковото.В материалите,които бях изчела за захранването никъде не беше отбелязана кашата.Педиатъра също никога не е споменавал.В щанда за детските храни имаше голямо разнообразие,но каша- не.Има  житни добавки,който се слагат в млякото по желание.Но пак не става толкова гъсто,че да е във вид на каша.Съжалявам,че не съм ти в помощ,но така и не разбрах кое е кашата.Приятелките ми в България масово даваха на децата си каши,жените които познавам тук не. newsm78

# 6
  • Мнения: X
при нас захранват с каши. Има всякакви на Нестле.
missina благодаря. Ще проверя за каши на Хипп.
ika_d , това за наяждането и вкусовете ми хареса. И точно така искам да храня детето си.
KpoTka DuBa KoTka , не знам къде си, но пак ще кажа, при нас е: каши, каши, каши Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 12 231
  От Франция е  Simple Smile
  И мен ме интересува с какво да започна. Има още време, но се чудя. Колебая се между безмлечна, безглутенова оризова и някакво зеленчуково ...

# 8
  • Мнения: 4 242
Знам каква каша ти е, помня на мен какво ми беше.  Grinning
Както Lady Charm  е казала, оризовата каша е хипоалергенна (важно!), най-щадяща за стомахчето, лесно усвоима и калорична, но не прекалено. Освен това предлага след това голямо разнообразие, може да се смесва с плод или зеленчук,така че е една добра основа.
Лично аз давах твърдата храна само на обед около 13ч, и така няколко месеца, докато не въведох второ хранене следобед. Предлагах винаги около половин час след кърмене, за да съм убедена че малката е поела достатъчно мляко, защото наистина е желателно до годинката кърмата/АМ да е основната храна на детето (около 70%).
Режима си идва от само себе си, като определиш часове (+/- половин-един час) за твърдата храна, иначе и ние си бяхме пълен хаос в кърменето (и още сме така).
Ако не си харесаш готова каша, чудесен вариант е сама да приготвяш у дома, лесно, бързо, без захар и незнайни добавки и знаеш какво даваш. ВЯ библиотеката има доста рецепти и начини на приготвяне ако те интересува.
Житните култури не са за пренебрегване, има много полезни вещества които се извличат от тях и са нужни за растежа на детето, но се предлагат след 8-я месец поне, заради глутена който е алерген.
На първо време може да даваш ориз, така полезната елда, малко по натам и белено просо.
Запомни и че ако започнеш със зеленчук или каквото и да било, винаги предлагай само по една нова храна, (само морков, само тиква или само картоф и т.н.), така се застраховаш ако случайно се прояви някаква реакция да знаеш от какво точно е, ням да ти се налага да гадаеш на базата опит/грешка или да спираш тотално захранването. Освен това новата храна се дава винаги по обед, за да има време ако има реакция да се реагира своевременно.Ако взимаш готови каши или пюрета внимавай и чети подробно да няма мляко или следи от мляко, както и други алергени, понякога не забелязваме ситния шрифт и стават бели. Щом си чела за алергените знаеш какво да търсиш.
И не си истеричка а си заинтересована и загрижена майка!  bouquet

# 9
  • Мнения: X
Мери,
златна си. Точно това ми трябваше. Вече започва да ми се изяснява в главата. чак да правя домашни каши няма да мога, но ще купя на Хипп.
Само един последен въпрос за второто хранене: да речем давам каша като първо около обяд, след колко месеца се въвежда второто хранене? И то ли да бъде каша, или вече мога да въвеждам зеленчуците?

# 10
  • Мнения: 3 521
След като си въвела кашата можеш спокойно да добавяш в нея някакъв zеленчук и постепенно да иzместиш кашата zа вечеря, а zеленчука zа обяд...
Аz в началото миксирах ориzовта с пЮре от морков или тиква и направо падаше бой zа нея(става по_сладникава) Laughing.

# 11
  • Мнения: X
surfline мерси. Ще настанат весели времена. Досега беше една скукаааа Mr. Green Mr. Green (шегувам се рабира се), сега настъпва голямото готвене в моето семейство.

# 12
  • Мнения: 1 267
момичета, аз захраних Стефи на 5м. и 5 дни. Да но предпочетох млечна каша. Започнах с тази на МИЛУПА ориз+царевица+ АМ. Да вярно оризовата е най-подходяща, но аз реших така, на база на вътрешното си усещане. Прецених, че АМ няма да отключи алергия и стомахчето на беб ще се справи с млечната каша. И наистина е така.За 9 дни стигнах до 2 с.л. От вчера давам картоф с кърма на обяд. Кашата съответно давах до неделя. Колко дни да въвеждам картоф и как да прибавям количество във времето??
мерси
Hug  bouquet

# 13
  • Мнения: 4 242
Lucky.me зависи от детето, ако приема добре твърдата храна можеш след месец и нещо-два да започнеш да даваш и следобед. Значи най-добре е въведената вече храна (защото за месец-два може да въведеш още няколко храни поне) да я даваш следобед, защото вече ще си спокойна че е приета и не предизвиква проблеми, а новата да даваш на обед.
Важно е паузата между въвеждането на новите храни да е поне 3 дни, добре е дори да е седмица.

Mari-Anna прибавя се по лъжичка на ден. Хубаво си "преценила" , радвай се че няма реакция. Няма преценка тук, има риск, или ще направи алергия или не детето. Не го приемай като укор, а само като споделяне на информация. Ще спомена че на моя позната дъщерята отключи АБКМ на година и половина.

# 14
  • Мнения: 1 267
Благодаря ти, Мери  Hug да съгласявам се с теб, но след 5 месеца само на кърма, исках да предложа на беб нещо вкусно и реших , че не това е само оризовата каша. макар че наистина експерименти не могат да се правят. за сега караме с картофа бавно, но аз не направих пауза от 2-3 дни, при смяна на храната. ще го имам в напредвид. от както го захранвам не се буди по 2-3 та дори и до 4 пъти нощем. не можах да чакам до 6 месец, за да започна захранването. прецених по килограмите му и честото хранене, че трябва да започвам със захранване. какви бяха симптомите на алергията и ми преведи  АБКМ
мерси Hug  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 12 231
  АБКМ - алергия към белтъка на кравето мляко. Ето линк от библиотеката
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65143.0

# 16
на 6 месечна възраст не е ли прекалено късно за начало на захранването? Нашата педиатърка  ни препоръча още в началото на третия месец да започнем даването на плодови сокчета, като към края вече бяхме и на плодови пюрета / предимно ябълки, по-късно и с малко банан и едно парченце морков/. В началото на четвъртия месец вече спряхме изцяло подслаждането на водата, а при храненето включихме и зеленчукови пюрета. Вече сме на четири месеца и двадесет дни и стигнахме до момента, в който постепено заместваме обедното хранене изцяпо с кашичка /много обича готова каша от ориз и царевица/, като в нея добавям и по една-две лъжички зеленчуци. Странно ми е, че ти говориш за всички тези неща едва, когато сте станали на 6 месеца, а пък ние вече без проблем си хапваме "разнообразно меню"  newsm78 Освен това на всички пюренца и детски храни на етикета е отбелязано времето в развитието на бебчето , в което може да се дава определен продукт: плодови пюрета - 3 + месеца, а за зеленчуковите и кашите 4+ месеца.

# 17
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Въпрос на личен избор е кой кога да започне захранването, а понякога е и въпрос до самото дете. Аз почнах да давам зеленч.пюрета към 6 -6 и половина месеца, но от тях се върнаха коликите и то с пълна сила, затова по препоръка на лекарката ги спрях и сега хапваме каша - оризова, тъй като е най-щадяща за стомаха, постепенно ще въвеждам зеленчуците отново като добавка в кашата. Така че хич и не бързам със захранването, не искам детето ми да се гърчи пак от стомашни болки.
Но както казах - въпрос на личен избор. Мое мнение си е, не го налагам и не искам никого да обидя. Hug

# 18
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
        И при мен е каша в главата с това захранване. Свалила съм си цялата библиотека и чета ли,чета. Имам усещането,че още повече се обърквам  Shocked
  Благодаря на мама Мери!  Hug Информацията е повече от ценна. 

# 19
  • Мнения: 4 242
на 6 месечна възраст не е ли прекалено късно за начало на захранването? ....
 Странно ми е, че ти говориш за всички тези неща едва, когато сте станали на 6 месеца, а пък ние вече без проблем си хапваме "разнообразно меню"  newsm78 Освен това на всички пюренца и детски храни на етикета е отбелязано времето в развитието на бебчето , в което може да се дава определен продукт: плодови пюрета - 3 + месеца, а за зеленчуковите и кашите 4+ месеца.

Виж в библиотеката темите за захранването, кога, как, защо, ще намериш всички отговори които те вълнуват! Повечето мами потърсили информация по въпроса, за предпочели да захранват след 6 навършени месеца. За етикетите на пюрета и каши няма да коментирам, може да пише след 3-я месец, но това би могло да означава на годинка например  Grinning

За заместеното кърмене- не се препоръчва да се замества кърмене до годинката, тъй като основната храна на бебето до тогава трябва да е млечна (около 70%  от менюто). Освен това замествайки кърмене, кърмата постепенно намалява щом не се стимулират достатъчно често гърдите. 

# 20
 Препоръчителни периоди на захранване в България       Печат        E-mail
Автор BG-Mamma   
13. 11. 2002

Сокчета
Препоръчва се даване на сокче към средата на 2 месец. То трябва да е зеленчуково или плодово, като се започва с 1 чаена лъжичка от един вид плод или зеленчук. Постепенно се увеличава до 8 чаени лъжичка. По този начин се захранват бебетата с всяка нова храна в тяхното дневно меню. Препоръчва се началните сокчета да са от моркови или ябълки.

Каши
Захранването с каши става през 5 месец. Тогава за първи път се дава на детето и жълтък.

Пюрета
Към края на 4 месец се започва с даването на 25-30 мл зеленчуково или плодово пюре.
Захранването с зеленчуково пюре с месо става към 6 месец.
А изцяло месно пюре започва да се дава през 7 месец през ден, като се редува със зеленчуково.

Попара
Дава се за първи път през 7 месец, като е препоръчително тя да се пасира. Сиренето в попарата предварително се обезсолява.

Бульонът
Както и супата започват да се дават през 10 месец. През този месец може да се дава на детето и мека закуска (кифла, кейк), както и да се започне с даване по няколко лъжички ''преходна храна'', за да се подготви организма му за обща храна.

Преминаването към обща кухня става към 18 месец.

ами... ето това си го ПИШЕ в самия сайт на BG MAMA!!!!!  Ваш проблем си е да захраните бебето ако искате и на две години, но моля, не съдете по вашите деца за всички останали. Моят чочко си се чувства прекрасно, наддава добре, изхожда се нормално и обича да се храни с кашички и пюрета, а е на четири месеца и двадесет дни.... Позволявам си да дам съвет: опитвайте нови храни, в края на краищата от една лъжичка на ден на детето нищо няма да ми стане!!! Е, естествено, че на кърма е много по-лесно и евтино.....

# 21
  • София
  • Мнения: 12 231
  Аз не се опитвам да убеждавам някой да захранва по-късно, това е лично решение на всяка майка. Но че на кърма е по-лесно и по-евтино спор няма  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 136
Синът ми не беше на кърма а на АМ и хич не беше лесно,беше от ящните деца.Ако му бях дала сокче във втори месец и попара в пети със сигурност нямаше да ги върне.Това,че поема като прахосмукачка обаче, не означава,се чувства прекрасно,нито пък,че е повод да му давам всевъзможни храни в най- ранна възраст.
Да го храня с АМ не ми беше и евтино.Една кутия мляко струваше 17 евро.
Казвам това във връзка с последното ти изречение.
В крайна сметка всичко е въпрос на виждания и култура на хранене.Не е задължително да има някой 'прав'' или 'крив'.



Провери ли, от кога не е актуализиран този списък ?

# 23
във връзка с тези 17 евро мога да ти кажа, че има чудесни адаптирани млека и за по 7 лева, така че това си е твой избор, но скъпото не винаги е равно на най-доброто. А ти как разбираш кое е най-доброто за твоето бебе? Naughty колкото до културата на хранене на бебето  Hug тя зависи от културата на хранене на майката.

# 24
  • Мнения: 619
Да се намеся и аз.От лентичката се вижда възрастта на детето-днес й дадох 1 чаена лъжица оризова каша на Хип.До сега  не беше ни яла ни пила нищо освен кърма.Реших с каша,защото ми се стори най-простичко,реших да е без нищо,защото според схемата,която ще следвам,кашата се комбинира с плод или зеленчук след време.Така ще добие вкус.А изчаках 6м,защото цял живот ще яде манджи,но само няколко месеца ще суче от мама!

# 25
  • Мнения: X
4о4ко,
не че нещо, всеки сам си решава за детето, но схемите, които ги даде по-горе са от време оно. Науката и знанията са се развили от тогава. Аз съм от децата, захранени по този начин и вече съм горд носител на алергия. Дори майка ми, който умря от ужас, като и казах, че не давам вода на детето и до 6 месец сме на кърма, след като изчете много материал се съгласи с мен. Сега само ми казва: кърми си го, цял живот ще яде другите боклуци.

# 26
  • Мнения: 4 242
4o4ko ето ти нещичко по-прясно  Grinning
на 18 август 2005г, Министерският съвет прие Национален план за действие «Храни и хранене – 2005-2010 г.»
От там: "Няма национално проучване относно честотата и продължителността на “изключителното кърмене”, което означава хранене единствено с кърма, без да се дава вода, сокове и други течности. Нито майките, нито здравните работници са добре информирани относно неговите преимущества. Съществуващите практики в повечето родилни, неонатологични и детски отделения, както и организацията на работа в тях, не създават условия за ранно започване на кърменето и успешното му провеждане. Не без значение е и твърде голямата активност на производителите на адаптирани млека, включително практиката за предоставяне на безплатни мостри на здравните заведения. Поради това се установява, че едва 30% от децата на 6-месечна възраст все още са кърмени. Като една от причините за прекратяване на кърменето може да се посочи липсата на необходимата социална подкрепа с нейните конкретни емоционални и образователни компоненти, както от страна на семейството и обществото, така и от страна на здравните работници и здравните организации.
Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-ия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето. Поради неинформираност или липса на средства, някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязодефицитна анемия."
Целия документ може да видиш тук: http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1222

# 27
  • Мнения: 4 242
Само да уточня, не се заяждам, ни най-малко не налагам и мнение! Всяка майка сама решава кое, къде, по колко и как, защото всяка майка знае най-добре кое е добро за детето и!
Обаче, трябва да направи информиран избор, когато е запозната с вички възможности, с всички + и -, тогава може да вземе правилното решение, тогава ако си реши нека захрани 10 дневното си бебе Peace.
Не винаги най-правилното е това което е казала педиатърката, за това и хората търсят второ мнение, трето дори, за да намерят още възможности и да решат.

# 28
  • Мнения: 6 461
Аз започнах първо с плодово пюре,след това зеленчуково.
Много е важно детето да приема разнообразна храна за това и не съм  лишила децата си от кашите.
Те всъщност ги хапваха с охота.

# 29
  • ES
  • Мнения: 2 172
момичета, аз захраних Стефи на 5м. и 5 дни. Да но предпочетох млечна каша. Започнах с тази на МИЛУПА ориз+царевица+ АМ. Да вярно оризовата е най-подходяща, но аз реших така, на база на вътрешното си усещане. Прецених, че АМ няма да отключи алергия и стомахчето на беб ще се справи с млечната каша. И наистина е така.За 9 дни стигнах до 2 с.л. От вчера давам картоф с кърма на обяд. Кашата съответно давах до неделя. Колко дни да въвеждам картоф и как да прибавям количество във времето??
мерси
Hug  bouquet
Извинете един въпрос, ако кашата се приготвя с AM (или кърма съответно), това ли я определя като млечна? Ами че то детето нали и без това си пие мляко или кърма. Аз мислех, че млечна каша е такава, която се приготвя с краве мляко. Или може би тази, която е цитирала Мари-Анна съдържа инстантно мляко.
Кутията с AM е 17 Евро, защото не е в България 4о4ко, и тука гонят тая цена.

# 30
  • Мнения: 867
Позволявам си да дам съвет: опитвайте нови храни, в края на краищата от една лъжичка на ден на детето нищо няма да ми стане!!! Е, естествено, че на кърма е много по-лесно и евтино.....


И никой не налагал мнения. Да бе да...
Това ми звучи като оня виц 25 години работя на струг и нищо ми няма..
Дано наистина нищо не му има на детенцето и не се заяждам обаче ми омръзна всеки да дава неискани съвети. Поне на мен леко ми кипва отвреме навреме, защото може би ги получавам често. Като започна от съседката та до свекървата, че и приятелки.
А за лесното че е лесно - да екстра е, обаче за евтино...да ме прощаваш обаче от детето си не пестя.

П.С. Май сме колкото вас, но аз не му давам нищо...освен гола кърма, значи го държа гладно горкото. Лоша майка Embarassed Как ли стана 8 кг вече newsm78

# 31
  • Мнения: X
хехе, Синеочке,
и мойто злато наближава 8-те кила Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green на "гола" кърма е.
Между другото, днес търсих оризова каша на Хипп, но в този супер, в който бях нямаха. Купих една на Нестле(за да й изчета етикетите на спокойствие Embarassed) Пишеше, че има следи от сухо мляко, та утре ще взема да звънна на Нестле и да ги поразпитам. Знам, че се втелясвам излишно, но какво пък, по добре да съм информирана.
А относно свекърви и съседки: само скръцвам със зъби и настава мир на земята hahaha

# 32
  • Мнения: 3 092
само искам да подсетя че авторката на темата питаше дали е задължително да се захранва с каша а темата стана -дискусия за ранното и късното захранване.Тъжна работа.
По темата - аз не мисля че е чак задължително.Можеш да започнеш и с пюре , но както са те посъветвали с един зеленчук или плод и да го въвеждаш бавничко 4-5 дни до седмица , на обяд и да следиш за реакции.Дано няма! PeaceУспешно захранване! :lol

# 33
  • Мнения: 4 156
Аз започнах да захранвам с кашата на Хип. Трябваше да се цедя, за да я давам с кърма. И бебето не я хареса особенно. Имах чувството че му е тежко на стомахчето. След това въведох пюретата с ябълки, тиква, картоф. Бебето се опитва да ми помага да му давам. Яде си ги с голяма охота. Много по-лесно ги прие и ги яде. Затова сега смесвам 2/3 пюре с 1/3 каша и добавям преварена вода.

А по темата с ранното и късното захранване  - големия ми син е захранен рано със сокчета в 3-тия месец. Приемаше много добре храните. Нямаше обриви, алергии и тн. За съжаление на 4 год. възраст се обрина от храна и не може да се разбере каква. Още е малък, за да го изследват. Много е неприятно да не може да направиш нищо за детето си и да трябва да го държиш на диета. Затова съм с 2 ръце за късното и бавно захранване.

# 34
  • Мнения: 1 043
аз захраних рано дъщеря си - резултата беше  отбиване защото неискаше да хапва вече нещо в което няма сокче / въведох го по съвет на педиатърката в 2-рия месец/ и цедях и слагах сокче Crazy за да може да е поне на кърма , но така ми спря кърмата, пробвала съм многократно да и предлагам да суче но - без резултат. подсичаше се ужасно - със страшни болки, плакала съм като и сменям памперсите все едно е ощавена  ooooh! , вече на 5 е с алергия - незнам от какво точно но получава обриви - алерголога каза че било наследствено - моята майка има алергия при цъфтежа на липите ...та затова - глупости. Ако живеехме на нормална улица - без тирове и камиони да профучават и да им гълтаме пушилките и ако беше захранена адекватно мисля че можеше да нямаме такива проблеми. Но пуста младост - не сме били толкова отговорни и толкова умни за да се вълнуваме кое как и кога. но и педиатрите са си за бои може ли в първия месец при това на естествено хранено бебе да му добавят сокче - после им имай ввяра за нещо друго  #2gunfire

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 09:59 от krissie

# 35
  • Мнения: X
krissie, много неприятно за дъщеря ти. На мен алергията чак сега ми се появи. Захранена съм 3 месец със сокчета, а като питах майка колко дълго съм кърмена, тя каза 4 месеца, защото съм се била отбила. Аз си мисля, че е нормално. Сега даже майка ми(дето ми опяваше да давам вода и сокчета) ме моли да не бързам.  Hug

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 10:36 от Анонимен

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 973
Мами, не искам да заставам на ничия страна. Всеки сам си преценява как да си храни бебчето, но нали тук е място за взаимопомощ, всеки да сподели своя опит, а не да налага мнение.
По темата, аз отскоро започнах захранване със зеленчуково пюре. Това е лично моя преценка. Започнах с пюре от моркови на Гербер, което е еднокомпонентно и специално за захранване. Все още не съм заместила хранене, а и не бързам. Въвеждам бавни и постепенно, защото и аз съм с алергия с все още неизяснен произход, а дъщеря ми прилича доста на мен - тип склонен към алергии - бяла кожа, сини очи и т.н. Не започнах с каша, защото от много четене забелязах , че много майки са споделили, че им е безвкусна. Като мине месец, месец и половина откакто сме започнали със зеленчуковите пюрета мисля да започнем с въвеждането на плодови.
Успех на вас и дано да съм била поне малко полезна!

Общи условия

Активация на акаунт