Кралски работи и клюки - ноември 2023

  • 65 737
  • 754
  •   1
Отговори
  • Някъде там
  • Мнения: 16 108
СИСТЕМАТА НА ПОЧЕСТИТЕ В ОБЕДИНЕНОТО КРАЛСТВ0
Ордените и медалите, които се присъждат на онези, които правят нещо повече за общността или страната.
Най-превъзходен орден на Британската империя
Почетни спътници
Кралски викториански орден
Най-отличителният орден на Свети Михаил и Свети Георги
Орден за заслуги
Най-почетният орден на Бат
Най-древният и най-благороден орден на Белия трън
Най-благороден орден на жартиерата

Превъзходен орден на Британската империя
Орденът на Британската империя е учреден от крал Джордж V през 1917 г., за да се отдаде почит на онези, които са служили в невоенни действия, и е разширен, за да се възнагради приносът към изкуството, науката, благотворителната дейност и обществените услуги. Орденът се състои от пет степени, както във военните, така и в гражданските подразделения. Орденът включва и Медал на Британската империя, който се връчва на тези, които са допринесли за служба в своята общност.

Родният параклис на ордена се намира в катедралата "Сейнт Пол". Членовете и носителите на медали могат да поискат да използват параклиса за сватби, кръщенета и възпоменателни служби. На всеки четири години в катедралата се провежда благодарствена служба за членовете и медалистите.
Девизът на OBE е "За Бога и империята".

Дама/Рицар на Големия кръст (GBE)
Великият кръст е най-високата степен в много от ордените.

Дамско/рицарско звание (DBE/ KBE)
Изключителен принос в която и да е област на дейност (обикновено, но не само, на национално равнище) или в качество, което ще бъде признато от равностойни групи като вдъхновяващо и значимо в национален мащаб и демонстрира устойчива ангажираност.

Командир на Британската империя (CBE)
Изтъкната национална роля от по-малка степен, забележима водеща роля в регионалните дела чрез постижения или служба на общността, или високоразряден, новаторски принос в областта на дейността му.

Медал CBE
Командир на Ордена на Британската империя
Офицер на Ордена на Британската империя (OBE)
Изключителна роля в регионални или окръжни дела в която и да е област чрез постижения или служба на общността, включително забележителни практикуващи специалисти, известни в национален мащаб.


Офицер на Ордена на Британската империя
Член на Ордена на Британската империя (MBE)
Постижение или служба в полза на общността, които са изключителни в своята област и са оказали трайно и реално въздействие, което се откроява като пример за другите.


Член на Ордена на Британската империя
Медал на Британската империя (BEM)
Постижение или принос за много "практична" служба на общността в местен географски район.

Това може да бъде под формата на устойчив ангажимент в подкрепа на много местна благотворителна и/или доброволческа дейност; или новаторска работа, която е оказала реално въздействие, но е с относително кратка продължителност (три до четири години).

Представянето на BEM се извършва на местно ниво.

Почетен спътник
Орденът "Почетен другар" е основан от крал Джордж V през 1917 г., за да отличава изключителни постижения в областта на изкуствата, науките, медицината и обществените услуги. Първоначално през 1917 г. са направени 18 назначения, свързани с военните усилия, включително четири жени. Понастоящем броят на членовете на ордена е ограничен до 65 души от цялата Британска общност, както и почетни членове в допълнение към 65-те.

"Родният параклис" на Ордена е Кралският параклис в двореца Хамптън Корт и беше осветен през 2019 г.
Членовете на Ордена могат да поискат използването на параклиса за сватби, кръщенета и паметни служби.

Кралският викториански орден
Кралският викториански орден е основан от кралица Виктория през 1896 г. Всички награди, присъждани като част от ордена, се дават по преценка на суверена, а не по съвет на министър-председателя. Назначенията в ордена могат да се видят в част от почетните списъци за Нова година и рождения ден, а също така се правят и по други поводи през годината. Орденът се използва за признаване на най-различни заслуги към суверена и кралското семейство. Орденът е разделен на пет степени на членство:
Рицар/дама на Големия кръст - GCVO
Рицар/дама командор - KCVO/ DCVO
Командир - CVO
лейтенант - LVO
Член - MVO
Медал - RVM
"Домашният параклис" на ордена е Кралският параклис на Савоя. Членовете и медалистите на Ордена могат да поискат да използват параклиса за сватби, кръщенета и панихиди.
Девизът на ордена е "Виктория".

Орден за заслуги
Орденът за заслуги, учреден през 1902 г. от крал Едуард VII, е специален почетен знак, присъждан от суверена на лица с изключителни заслуги в областта на изкуството, науката и други области, като например обществената служба. Назначенията в ордена са личен дар на суверена и за тях не се изисква министерски съвет. Орденът е ограничен до 24 членове, както и до допълнителни чуждестранни получатели.

"Родният параклис" на ордена е Кралският параклис в двореца Сейнт Джеймс.
Най-високопоставеният орден на Свети Михаил и Свети Георги
Орденът "Свети Михаил и Свети Георги" е основан през 1818 г. Първоначално той е бил връчван само на лица, заемащи високи постове в Средиземноморието (Малта и Йонийските острови), но сега с него се признават заслуги към Обединеното кралство, в чужбина или на международно ниво, или във връзка с външните работи и делата на Британската общност. Това могат да бъдат например висши дипломати за изключителни заслуги, изключителен принос към големи международни организации и представители на суверена в сферите на Британската общност.

Службата за външните работи, Британската общност и развитието отговаря за ордена и номинациите трябва да се отправят към нея. Някой ще получи "почетна награда", ако се е отдал на служба на Обединеното кралство и не е британец или гражданин на държава, в която кралят е държавен глава.

Понастоящем орденът се състои от суверен, велик магистър (понастоящем херцогът на Кент) и включва три класа, които са създадени заедно с ордена през 1818 г.

Родният параклис на Ордена се намира в катедралата "Сейнт Пол" Членовете на Ордена могат да поискат да използват параклиса за сватби, кръщенета и паметни служби. На всеки четири години в катедралата се провежда благодарствена служба за членовете и гостите. Първоначалният параклис на Ордена се е намирал в двореца Корфу. Настоящият параклис се намира в катедралата "Сейнт Пол" от 1906 г. насам.
Девизът на ордена е Auspicium Melioris Aevi, което означава "Знак за по-добър век".

Дами и рицари-командири на ордена "Свети Михаил и Свети Георги" (DCMG или KCMG)
Втората степен на ордена е признание за изключителен принос в чужбина и в международните отношения, например за изключителна служба на най-високи международни длъжности.
Другари на Ордена на Свети Михаил и Свети Георги (CMG)
Третата степен на ордена се присъжда за изключителен и високопоставен принос в чужбина и в областта на международните отношения, например за изключителна служба на най-високи международни длъжности.

Най-почетният орден на банята
Орденът на банята е учреден от крал Джордж I през 1725 г., въпреки че се смята, че първоначално е създаден още през VIII век. Присъжда се на членове на военната или гражданската служба за примерна служба. Смята се, че орденът е наречен така, защото къпането се е смятало за пречистващ ритуал. Орденът се състои от суверен, велик магистър (понастоящем принцът на Уелс) и три класа членове:

Рицар/дама на Великия кръст - GCB
Рицар/дама командор KCB/DCB
Придружители - CB
Първата и втората класа на ордена носят титлите Dame или Sir. Значката на ордена изобразява три корони с девиза на ордена, както и "Ich dien" ("Служа", девиз на принца на Уелс) и емблемите на Англия, Шотландия и Ирландия (съответно роза, бодил и трилистник).

"Домашният параклис" на ордена е лейди параклисът в Уестминстърското абатство. Членовете на ордена могат да поискат да използват параклиса за сватби, кръщенета и панихиди. На всеки четири години в Уестминстърското абатство се провежда благодарствена служба за членовете и гостите.

Девизът на Ордена е Tria Juncta In Uno - трима съединени в един.
Дами и рицари Голям кръст на Ордена на банята (GCB)
На дамите и рицарите на Великия кръст са отредени места в Уестминстърското абатство, където се намира параклисът на Ордена.

Дама и рицар-командир на Ордена на банята (DCB или KCB)
От 1815 г. насам това е второто ниво на Ордена на Баня (с ранг под рицарите на Великия кръст и над компаньоните). Военните офицери са назначавани на този чин от 1815 г., а цивилните - от 1847 г.

Другари на Ордена на Банята (CB)
Придружителят на Ордена на Банята е втори по ранг след дама или рицарско звание.

Най-древният и най-благороднически орден на Белия трън
Кралят е суверен на Ордена на бодила и назначенията в ордена са изцяло негова лична дарба, като признание за мъже и жени, които са заемали публични длъжности или са допринесли значително за националния живот. С отличието могат да бъдат удостоени само шотландски граждани. Орденът е ограничен до 16 членове.

"Родният параклис" на ордена е параклисът в St Giles High Kirk в Единбург.

Най-благородническият орден на жартиерата
Рицарите на Ордена на жартиерата се избират лично от суверена, за да почетат онези, които са заемали публични длъжности, които са допринесли по особен начин за националния живот или които са служили лично на суверена. Орденът е ограничен до 34 членове.
Родният параклис на ордена е параклисът "Сейнт Джордж" в Уиндзор

Старата тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=1592697

# 1
  • София
  • Мнения: 9 986
Благодаря, daviz!
Мнооого инфо в новата тема...засега разгледах снимките Simple Smile...този на банята ми е фаворит Joy

И една клюка открадната от Компроматите - новото гадже на Софи Търнър, английски благородник е бивше на гръцката принцеса Мария-Олимпия
https://pagesix.com/2023/10/31/entertainment/sophie-turner-makes … dy-battle-report/

# 2
  • Някъде там
  • Мнения: 16 108
Ще направя постове и за системите за медали на другите кралски къщи. Просто е много инфото.
Ха ха ха този хич не ми прилича на благородник, но тя Мария-Олимпия е светска дама, отиват и такива.

Хелоуински истории
Маделин готови за лов на бонбони.

Хари и Меган и те са извели децата за лакомства. Жалко че само в гръб има снимка.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 986
Хари какъв е строен и спортен, Арчи изглежда доста висок.

Принцесата на Астурия поздравява събралите се пред Кралския дворец


Много приятен есенен тоалет на Максима. Искам я тази чанта, обаче Joy


Мартеницата си е все там Simple Smile

Много ми хареса вчерашния панталон на Мери, като кройка. Търсих си нещо такова в свеж цвят, без цип отпред и без джобове.

# 4
  • Мнения: 4 136
Принцесата на Уелс посети „Dadvengers“, общност за татковци и техните деца в северен Лондон. С посещението, иска да подчертае важната роля, която бащите играят в най-ранните години на децата си.






# 5
  • Мнения: 31 247
Много свежа Принцесата.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 986
Мете-Марит и Хокон, снощи на Nordic Council Prizes в операта в Осло
В добро здраве и усмихната изглежда, дано е така.

https://beta.tt.se/bild/q=Oslo%2020231031%20mette-marit

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 16:01 от Lana

# 7
  • Някъде там
  • Мнения: 16 108
Лана и на мен много ми харесва.
И ѝ стои безупречно.
Мете и Хокон вчера на наградите на северните страни на операта в Осло.
Тъкмо и аз ги слагах.
Много хубава Мете. Хубав грим.

# 8
  • Мнения: 588

Много сладка снимка, Кейт сияе, когато общува с деца. Отново добре съобразен аутфит с нейния ангажимент, изглежда прекрасно, без да се стреми да изпъкне сред другите родители, жалко, че не е довела Луи, той поне не е на училище.

# 9
  • Мнения: X
Страхотна Катрин днес, грее от щастие, когато е покрай деца. Много ми харесва пуловера ѝ. 😍


# 10
  • Мнения: 10 903
Благодаря за темата,  Давиз. Признавам си честно не са ми интересни ордените, ама ще разгледам снимките Simple Smile

Максима със страхотни есенни цветове, много тоалета й.

И Мете е чудна снощи, радвам се, че се появява отново.

# 11
  • Мнения: 4 136
Още малко снимки:
Трудно ми е да си спомня кога за последно е била нагласена за ангажимент. Но съобразява се с типовете ангажименти, които има.
Все посещава разни организации, все е сред хората. Няма приеми, награди, разни откривания.
Е, може в края на месеца да ни излезе късмета, ако отидат на вариетето.






И Камила при слончетата

# 12
  • Мнения: 5 112
Хари и Меган и те са извели децата за лакомства. Жалко че само в гръб има снимка.

Арчи нали е с рижава косичка? Това може и да не са Хари и Меган, толкова размазана снимка в гръб...

Катрин и Камила много ми харесват в последните постове.

Благодаря за новата тема.

# 13
  • Мнения: X
Кралицата храни слонче в сиропиталището за слонове Sheldrick Wildlife Trust в Кения днес.
Сиропиталището е основано през 1977 г. от Дейм Дафни Шелдрик и е известно с работата си по спасяване и рехабилитация на осиротели слонове.


Кейт през 2016 също храни слончета, но в Индия.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 062
Кралят и кралицата разглеждат бебе носорог, наречено Раха, по време на посещение в сиропиталището за слонове Sheldrick Wildlife Trust - заедно с Кенийската служба за дивата природа работят за опазването на дивата природа и защитените зони в Кения.

Силно препоръчвам книгата на Дафни Шелдрик за зараждането на тръста и годините в Кения на семейството им.





Великолепна принцеса днес:

Общи условия

Активация на акаунт