Бактериална Вагиноза помощ

  • 454
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, аз съм мъж на 23г и след направени изследвания ми откриха бактерията Gardnerella vaginalis. Посъветвах се с личният ми лекар, който ми каза да не предприемам нищо. Мой приятел ме посъветва да отида на дерматолог и  да ми предпише нещо за да изчистя бактерията. След внимателно разглеждане в различни форуми, разбрах че Gardnerella vaginalis не винаги е нужно да се лекува при мъжете, но пък и не искам да представлява опасност за партньора ми.  Моля дайте ми съвет как да постъпя в дадената ситуация. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 40 924
И къде точно ти е тази ВАГИНОЗА, ако мога да попитам?

# 2
  • София
  • Мнения: 13 155
Бактериалната вагиноза е често срещана вагинална инфекция, която се случва, когато някои от бактериите, нормално обитававащи влагалището, прекомерно растат, причинявайки бактериален дисбаланс.

Вярно е, че вече всеки може сам да определи към кой пол принадлежи, но анатомията все още е различна.

# 3
  • Мнения: 2
Просто в изследванията които получих пише  Gardnerella vaginalis PCR    (+)positive. След като проверих това в мрежата пише, че се превежда Бактериална вагиноза. Не съм специалист но и на мен ми се стори странно, женско заболяване да ми отчете положително в изследванията. Като се запознах по подробно с темата, разбрах че мога да съм преносител и причинител на инфекция на партньора ми. Дори и при мъже има усложнения, но в моя случай не се наблдават никакви симптоми.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 155
Бактериалната вагиноза се открива в 10% при жените в репродуктивна възраст (18 – 40 г.). Gardnerella vaginalis може да се изолира при мъжете, чиито партньорки са с рецидивираща бактериална вагиноза.

Т.е. партньорката ти трябва да се лекува, а ти да поддържаш добра хигиена.

# 5
  • Мнения: 2 849
Здравейте, аз съм мъж на 23г и след направени изследвания ми откриха бактерията Gardnerella vaginalis. Посъветвах се с личният ми лекар, който ми каза да не предприемам нищо. Мой приятел ме посъветва да отида на дерматолог и  да ми предпише нещо за да изчистя бактерията. След внимателно разглеждане в различни форуми, разбрах че Gardnerella vaginalis не винаги е нужно да се лекува при мъжете, но пък и не искам да представлява опасност за партньора ми.  Моля дайте ми съвет как да постъпя в дадената ситуация. Благодаря предварително.

https://www.ginekologsofia.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1% … 0%BE%D0%B7%D0%B0/

"Най- честият причинител на бактериалната вагиноза е Gardnerella vaginalis ( в над 95 % от случаите ), следвана от Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealiticum, Peptostreptococcus и други. При нормални условия съотношението на анаероби към аероби в женското влагалище е от 2 до 5 : 1. При бактериална вагиноза количеството на анаеробите е значително повишено и съотношението им към нормалните лактобацили може да достигне от 100 до 1000 : 1. Средно  1 на всеки 4 жени страда поне веднъж годишно от вагинален дисбаланс, за това често тази инфекция се нарича и селф инфекция. Провокиращи фактори за развитието на бактериална вагиноза са продължителна менструация, използването на тампони, вагинални душове, спермицидни, или хормонални препарати за вагинална употреба, бременност, честа смяна на сексуалните партньори, употреба на широкоспектърни антибиотици и др."

"Лечението на бактериалната вагиноза е продължително и изисква  упорство от страна на пациентката. Лекува се и партньора, защото мъжете са преносители на инфекцията дори и да нямат субективни оплаквания. Лечението е свързано с прием на  препарати съдържащи Метронидазол от двамата партньори, съчетано с приложението на продукти съдържащи метронидазол за вагинално приложение. Лечението се продължава с приложение на лактобацили под формата на вагинални глобули. Поради упоритостта на инфекцията е необходимо курса на лечение с лактобацилите да продължи поне три месеца след менструация ( за около седмица след приключване на менструацията ), за да може да се възстанови влагалищната флора. Прилага се и пробиотик за перорано приложение. След края на лечението е препоръчително да се направи контролно микробилогично изследване на влагалищния секрет. Всяко съмнение от страна на жената за наличие на вулво- вагинално заболяване налага консултация със специалист и е абсолютно противопоказано самолечението, което в повечето случаи задълбочава, или влошава първичната инфекция."

https://lechenie.bg/bakterialna-vaginoza-pri-mazhe-mozhe-li-da-se-razvie
Бактериална вагиноза при мъже – може ли да се развие
"Въпреки липсата на влагалище, мъжете също са привлекателна мишена за гореизброените бактерии. Тези микроби се чувстват прекрасно в пикочния канал и на лигавицата на половия член.

Там попадат по време на полов акт с жена, страдаща от бактериална вагиноза. На новата територия бактериите активно се размножават и са готови да се пренесат на всяка друга жена, с която мъжът осъществи полов контакт.
Мъжете обаче не са само преносители и разпространители на инфекции.
При прекомерно размножаване патогенните бактерии могат да доведат до уретрит – възпаление на пикочния канал, който се съединява с пикочния мехур и е предназначен за отделяне на урина от организма."


"Когато се развие уретрит, под действието инфекциите попадат в пикочните пътища. При мъжете тази болест изглежда по следния начин:

Секрети от половия член;
Болки и парене при уриниране;
Следи от кръв в урината и в спермата;
Парене в областта на уретрата и на половия член като цяло."


"Справяне с бактериална вагиноза – как да го постигнем
Бактериалната вагиноза се лекува с антибиотици. Също за нормализиране на влагалищната микрофлора могат да се назначат пробиотици – интравлагалищни и перорални."


"Една от най-честите причини за рецидиви е нелекуваният интимен партньор, който остава източник на инфекции. Ако не се използват презервативи, то двамата интимни партньори си обменят микрофлора.

И ако при един от тях няма симптоми на заразяване, това съвсем не означава, че патогенните бактерии не са започнали колонизация на неговите полови органи. Те са там, но не са достатъчно активни"

Общи условия

Активация на акаунт