БАН - Бизнес администрация - държавен изпит

  • 3 621
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 492
nepukistka

Благодаря, че си обърнала внимание на печатната грешка. Оправена е.

Обикновено хората, които веднъж са специализирали в чужди университети и са работили в големи компании не се записват в подобна програма. Те просто продължават в същите големи университети. Правят или магистърска, или докторска програма. Ако нивото ти е толкова високо, колкото твърдиш, то би трябвало тук да си поне в Американския университет.
Значи аз съм изключение ...  Mr. Green
А за високото ниво нещо явно не схвана намека , ставаш смешна с поучителните си постове .


И като си толкова добра защо не си свършиш работата сама? Колко от колегите ти тук са на твоето високото ниво на специализация в Дъблин? Който е учил на добрите места по западняшката система си пише сам всичко, защото там подобни далавери няма. Или поне кадърните не го правят. И там ли учеше от развити теми? Дълбоко се съмнявам, защото не би имало кой да ти ги даде. Там системата е друга. Освен ако не сте били малка балканска групичка.


Не мога да схвана това теб какво те засяга всъщност ?
Нали ти си пишеш и учиш , остави нас плебеите да получим всичко наготово .
Само да не ти разбия илюзиите за " западняшката система " ,  както се изрази .  Laughing
Такава  пародия е  , че най - големите загубеняци от българските студенти там са отличници , но ти продължавай да си вярваш .



Щом нивото ти е толкова високо, може би би могла да се изразяваш по-малко заядливо.

Бих могла , но не искам .  Crossing Arms
И ти можеше  да не ми спамиш темата , но не се сдържа да натриеш сол на " лошите преписвачи " и да споделиш , че си пиЕрфектна .
Просто не улучи правилния човек .


Между другото, в моята специалност е имало умници, които са мислели, че някой ще им развива теми или ще им пише домашни. В момента, в който се е разбрало, тези хора били поощрени да си намерят някакво друго научно или работно поприще. И става въпрос не за държавен изпит, а за нормални, текущи домашни и изпити.
 newsm09


Bye
И на теб  au revoir , но по начало чета и български .  Wink


# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Съжалявам, явно в чужбина си попаднала на кофти университет.

# 17
  • Мнения: 2 331
Чудя се защо в последно време забелязвам много заядлив тон в много от темите? newsm78 В крайна сметка, когато нещо те дразни, не го чети и не пиши!Защо е нужно да изтъкваш мнението си навсякъде и да се впускаш в постоянни препирни със злобен тон?Ако имаш забележка, доброжелателно би могъл да пишеш на ЛС.Защо е това самоизтъкване и ангажиране на останалите с безпричинна неприязън.Ще споделя, че се натоварвам все по-често, а преди използвах форума за отмора! Crossing Arms ooooh! Thinking Мъчно ми е и затова споделям с вас, защото това е поредното място на злъчен тон! #2gunfire
Нас в пети клас ни учеха, че когато можеш да сложиш между двете думички, от които е съставена сложната дума,"И", значи се пише с тире.

Сложни думи  [редактиране]

 Полуслято писане  [редактиране]
Ако съставните думи са равноправни (т.е. сякаш са свързани с „и“), тогава се използва тире. Пример: „Асен-Палеолог“, „търговско-промишлен“, „касиер-домакин“, „минута-две“, „телеграфо-пощенски“. Думи, производни от такива думи, също се пишат с тире, например „телеграфо-пощенец“, „Джек-Лондонов (разказ)“.
 Слято писане  [редактиране]
Ако съставните думи не са равноправни, като втората дума е главната, тогава пишем слято, без тире. Пример: „тонрежисьор“, „генералмайорски“ (тук „майорски“ е главната дума, защото е прилагателно, също като цялата дума, но: „генерал-майор“).

Взето от „http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%2C_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE_%D0%B8_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%B2_%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F_%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA“.

и все пак не знам защо темата се превръща в учение по правопис!Не ми се струва, че тук е мястото за изява на така наречената "обща култура" newsm78  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 331
Мдааам http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD … meta=lr%3Dlang_bg

Приемам, че и двете са правилни. Ей тъй, от липса на желание за спор...  Tired

Не мисля, че справката е от точното място. И все ми се струва, че желание за спор не ти липсва! newsm78 Май е нещо друго?  bouquet

Съжалявам, явно в чужбина си попаднала на кофти университет.

RadostinaHZ, разбрахме, че си добре запозната с чуждите университети!Дано ти е олекнало!  bouquet

Не е лошо да се занимаваме повече със себе си, а не с другите!
Леле, какъв съм моралист, ама ми писна от детинщини! Rolling Eyes

# 19
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
RadostinaHZ, защо ли си мисля, че когато някой потърси помощ, е най-добре да се придържаме към единия от двата варианта - или предоставяме помощ, или не го правим. Позицията - "щом искаш такава помощ, значи си еди-каква си" издава натрапчиво желание да кажеш нещо обидно на някого, когото по обясними само на теб причини желаеш да нараниш. Или, като му кажеш как той е еди-какъв си, ти самата се чувстваш по еди-онакава си, ако ме разбираш какво искам да ти кажа.

Ако не ме разбираш - тази позиция говори много повече не за искащия помощ, в случая непукистка, а за тебе... Наистина няма нужда от мерене.

Написах цялата тази тирада, защото съм разочарована от позицията ти тук, след като ти се възхитих и ръкоплясках в темата за учителите... жалко....

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво печелиш като вземеш темите от някой друг? Само една диплома?
Това е детинско. За мен е криворазбрана солидарност. Придобиването на образование е различно от вземането на диплома. Каква е целта на занятието? Опитвате се да прецакате преподавателите или да покажете какво сте научили?
По-добри специалисти ли ще станете така?

Така е било по комунистическо време - няма значение дали човек иска или не иска да знае - важното е диплома да вземе.

А някога не ви ли е хрумвало, че в един момент ще се изправите като конкуренти на някое интервю за работа? Тогава къде отива солидарността?
Като бъдещи администратори и горди собственици на бизнес - бихте ли наели на работа човек, за когото разберете, че е преписвал, гледал е отнякъде да вмеме наготово и не се е понапънал сам да научи? Защото сега сте на мястото на студента, но какво ще мислите когато сте на мястото на чорбаджията?
И това е без намек за заяждане. Въпросите са си от реалния трудов, капиталистически живот.
Ще ми бъде интересно какво е мнението ви.

За темата за учителите, благодаря искрено. Но това е също част от моя мироглед. Не се опитвам зад ника си да създам някакъв идеален образ. Това с темите пак си е остатък от старата неразбория. Защо все по-трудно се признават българските дипломи? Защото по хората се вижда какво е качеството във ВУЗ-овете тук.

# 21
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Разбирам отлично мотивите ти, Радостина. Само че работата изобщо не е там. Работата е в това, да оставим на другите свободата да избират какво да правят с живота си. И особено, като не ни питат какво мислим по ТОЗИ въпрос, да не настояваме да им кажем мнението си. Да не настояваме непременно да си разкажем мирогледа на тези, които не се интересуват от него. Че и да променяме техния избор. Все пак - те си живеят техния живот - ние си живеем нашия.... Ако беше пуснала отделна тема да обсъждаш този въпрос, щеше да е друго. Но тук спамиш темата на някой, с когото не си съгласна - нищо друго.

И понеже явно съм завършила по комунистическо време, да ти кажа. И тогава, както и сега, имаше различни хора. Такива, които преписваха и такива, които не го правеха. И, предполагам, че винаги ще ги има.

Като човек, който живее в чужбина, ще ти кажа и друго - въпросът с признаването на българските дипломи изобщо няма общо с това, за което ти говориш. Има общо с некадърността и нежеланието на МОН да си свърши работата по присъединяването ни към ЕС. Простичко и ясно. Имам конкретни докуметални примери от последните 2 месеца за това и зная за какво говоря. Затова - нека не се изхвърляме и да приключим този спор, като оставим тази тема на тези, които биха искали да помогнат на непукистка.  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Мерси за идеята за отделна тема. Може би ще е добре да го направя.
За признаването на дипломите имах предвид, че веднъж като излезе име на някой ВУЗ, че кадрите не ги бива заради корупция или нисък контрол на качеството, страдат предимно кадърните студенти. Вярно, нямам такъв проблем, но зная за достатъчно добри специалисти, които страдат от лош имидж на учебното заведение.
И компаниите, които работят в БГ го разбират много лесно като си търсят кадри.
А и спомням си за скандалите, които се разгарят периодично за разкриването на филиали на университети. Кой крив, кой прав, не се знае. Но оказват влияние.
А държа на доброто име на учебното заведение, в което уча, не бих искала публично развити теми, защото нямам време или не искам да го направя сама. Неудобно се получава, някак си.

Общи условия

Активация на акаунт