Бебешките принадлежности или съвети за бъдещите мами: СЪНЯТ

  • 4 230
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Всяко бебе е различно. Моето си има хубав здрав 10-часов сън откакто се е родило. Независимо дали спи вкъщи или при майка ми. В къщи леглото е дървено, при майка ми е кошара за път. Никога не съм я приспивала на ръце. Майка ми от време на време я приспива въпреки забраните ми. Така че е много хубаво да споделяме опит, но не виждам с какво това помага на другите.
А освен здравия сън никога детето ми не се е хранило нощем. Да ми  е живо и здраво - тази екстра я пропуснахме!

# 16
  • Мнения: 436
Аз тези чували за сън не ги харесвам.

До 3-тия месец и аз не намирах полза, от купуването на подобна вещ. Но откакто почна да си отритва одеялцето още при завиването, и редовно през ноща да се оказваше отвит, много бързо си купихме чувалче за сън. И сега не заспиваме без него. Първо с него никога не може да се отвие, и второ отпада риска докато се върти през ноща да се завие през глава.

Може би не съм обяснила ясно. Бебето ми има талант да направи фонтанче от повивалника към леглото (или към мен, към земята...) Няма да имате проблем с това, че би могло да опишка мястото, където го повивате - повивалникът без друго е непромокаем. Нито, че ще пропусне памперсът - това просто се случва много рядко. Но няма спасение от тези момчешки фонтанчета...

 Peace  Laughing никога не могат да се предвидят! Нито посока, нито сила, нито обект на попадение! Mr. Green

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 11:47 от bobche_78

# 17
  • Мнения: 1 896
По въпроса за спането с бебето страшно много е изписано и има много научни изследвания през последните години - доказано е например, че съвместният сън не само не е фактор за синдрома на внезапната детска смърт, а всъщност дори е превенция срещу такива случаи. Поведението на майките и бебетата по време на нощния сън е еволюирало именно в условията на съвместно спане и при него се наблюдават доста сложни взаимодействия и синхрон във фазите на сън на майката и детето, дишането и др. подобни.
Около 90% от хората по света спят с децата си. В културите, където това е традиция, СВДС е на практика непознато явление.
Относно препоръките на една или друга институция - преди няколко години в САЩ агенцията за защита на потребителите (не някой друг) беше препоръчала да не се спи с бебета, защото било опасно. След този апел се чуха много гласове на видни педиатри и други специалисти по отглеждане на деца, настояващи на родителите да се дават съвети как да спят безопасно с децата си, вместо да бъдат плашени и съветвани да не го правят.
Споделеният сън с бебето също така се препоръчва от Ла Лече Лигата, като изключително благоприятен за кърменето и способстващ не само за по-голямата му продължителност, но и за по-добрия нощен сън на кърмещата майка и бебето й.
В добавка офицалната препоръка на Американската академия по педиатрия е децата да спят в една стая с родителите поне до 6-месечна възраст, защото дотогава рисковете от СВДС са най-високи.
Ами това е - просто исках да представя още една гледна точка към въпроса, наистина всеки родител избира как да си гледа детето. Аз се престраших да спя с баткото, като беше към тримесечен (тогава се светнах колко е хубаво), а бебето не е спало само нито една нощ. Не реве и колики почти няма, тъй че повечето от изброените принадлежности не са ни необходими.

Общи условия

Активация на акаунт