Да кажем и ние НЕ на отровата!!!

  • 4 467
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 500
Моля ви пишете в темите Praynig да направим дискусията!

# 46
  • Мнения: 277
малко се повтарям ,но ето таблицата
От сравнението на етикетите по отношение на флуорните йони констатирахме, че само две от закупените води указват на етикета повишеното съдържание на флуор в продукта:

Пирин (Баничан, “Тя То Той” ООД), на етикета се споменава, че водата е „съдържаща флуорид“, което е непълно прилагане на изискванията на закона.
2.Хисаря (Сондаж 7, “Аугуста-91” АД), на етикета на видимо място е описано предупреждението за съдържание на флуорид, както е изискано от закона. За съжаление на същия етикет е посочено, че водата е подходяща за ежедневна употреба.



Според мнение на Европейската агенция по безопасност на храните (EFSA) публикувано на 16.03.2005 г, се казва, че флуоридът не е под физиологичния контрол на организма, т.е. не се контролира от биологичните системи. Щом е неконтролируем, флуоридът би могъл да се натрупва в костите на организма и да повлияе негативно поради токсичността си в по-високи концентрации. Според EFSA консумирането на води съдържащи количества разтворени флуориди над 2.0-3.0 mg/l може да доведе до надвишаване на дневната доза от 5.0 mg/l.

Според клиничната токсикология, консумирането на води с повишена концентрация на флуориди, може да доведе до необясними за потребителя симптоми – виене на свят, гадене, главоболие, декалциране на костите, т.е. повишаване на вероятността от счупвания на кости и др. Всички тези симптоми показват хронично отравяне с флуор. Съществуват сериозни данни за канцерогенността на хроничното излагане на повишени концентрации на флуориди.

Сред изследваните минералните води съдържащи флуор над 1.5 mg/l са: Девин (4.0 mg/l), Хисар ( 4.0-5.0 mg/l), Велинград (4.5 mg/l) и Пирин (1.6 mg/l). При такава концентрация на флуориди, след 01.01.2008 г., тези води не биха могли да се продават в търговската мрежа поради това, че няма да отговарят на изискванията на Европейския съюз за максимално съдържание на флуориди.

# 47
  • Мнения: 5 500
desilosha, имаш ли дете на детска градина?

# 48
  • Мнения: 1 771
А кои води стават за ежедневна употреба и са без флуор или с минимално съдържания?
Аз предпочитах розовия Девин, но при това положение не знам да ли ще купувам повече.

# 49
  • Мнения: 277
много се извинявам ,че се повтарям ,а също и че цитирам без да указвам източника .
исках да копирам таблицата със съдържанието ФЛУОР на водите ,НО НЕ УСПЯХ.
и все пак линка е  взет от Пела.
http://bnap.org/?p=87

дъщеря ми ходеше в детска градина до мин.месец,но сега временно съм я спряла и се гледаме в къщи.
да там им даваха флуорно мляко.
аз не знаех нищо за това ,и s fluorident я тъпчех.
а аз пиех zimafluor до скоро/по време на бременността. Sick
добре,че Пела е пуснала темата та се осведомих.
на дъщеря ми в ДГ им казах на учителките ,че тя е АЛЕРГИЧНА към флуора и да й дават обикновенно мляко.
иначе трябваше да им обяснявам подробно...
може би ако разпечатим най-важното от дискусията и я раздадем в ДГ на родителските срещи ,ЖЕЛАЕЩИТЕ ЗА ФЛУОРНО МЛЯКО чувствително ще намалеят.

# 50
  • Мнения: 4 458
може би ако разпечатим най-важното от дискусията и я раздадем в ДГ на родителските срещи ,ЖЕЛАЕЩИТЕ ЗА ФЛУОРНО МЛЯКО чувствително ще намалеят.

Добра идея  Peace

Общи условия

Активация на акаунт