Отговори
# 15
  • Мнения: 45
И дъщеря ми се давеше много,но със синът ми се видях в чудо. #CrazyХранила съм го с Ам,давеше се постоянно една глътка мляко-задавя се обръщам с главата надолу ,удрям между лопатките ,духам в лицето и храня и треперя,на пълна тишина.Поради тази причина не му давах и вода ,беше истински ад.Слава богу този период премина.моята педиатърка ми каза да го храня полуседнал мисля ,че имаше ефект.Само не изпадайте в паника а спокойно направете необходимото.

# 16
  • Мнения: 7
Мерси много на всички за информацията.
Сега се чувствам малко по спокоен, че ще мога да отреагирам адекватно ако се задави. Надявам се да не се случва никога !

Днес дойде при нас педиатърка. Тя ми каза следното.
1. Леко задавяне - вдигаш нагоре, не е добре да го тупаш по гръбчето, защото може още по-надолу да отиде течността с която се е задавила
2. по-силно задавяне - навеждаш надолу и тупаш по гръбчето - както е показано на снимката по-горе.
3. Много сериозно задавяне - хващаш я за бедрата и я тупаш с главата на долу

Това с духането в лицето мисля да го комбинирам с вариант 1

# 17
  • Мнения: 23
Здравейте !
Относно шишенцата и бибероните ползвахме какви ли не , но шишето,което има биберон с най-малък отвор е на BE FREE/или D-R BROWN/но биберона,с който се продава шишето - от 0-3 месеца,а не този с капчиците.Пробвайте и дано нямате повече такива проблеми.

# 18
  • Мнения: 2 757
По възможност избягвай да увисваш такова малко бебе надолу с главата, сестрата ме предупреди да не го правя, но не знам защо. Лично аз изпитах ужас тя като го направи на сина ми.

# 19
  • Мнения: 247
1.ОТ основата на носа  по права линия нагоре по челото се прави рязко поглаждащо движение с палец, (когато забележиш необичайно побеляване около устата) , ако не стане .....
2.Дърпаш брадичката на доло до отваряне на устата и духваш рязко в нея няколко пъти (но от разтояние поне педя и половина) ,ако и това не помага.....
3.Хващаш бебето за крачетата и го обръщаш с главата надоло като правиш няколко нежни потръсквания
ВИНАГИ СЛЕД ТЕЗИ НЕЩА ПРОВЕРЯВАЙ ДАЛИ ЕЗИКЪТ НЕ Е ПАДНАЛ НАЗАД  защото тогава става по сложна ситуацията..... Thinking

# 20
  • Мнения: 1 347
Ето какво препоръчва Европейският съвет по реанимация за мерки при задавяне на бебе и дете (под бебе се разбира 0-1 г., дете - над 1 г.) :
1. Ако кашля "ефективно" (т.е. кашля силно, не посинява, контактно е, поема си дъх между кашлянията) - оставя се да кашля; ако разбира, се насърчава да кашля. При задавянето с течности случаят обикновено е такъв. По-долу се описва какво се прави при запушване на дихателните пътища, което все пак по-често се предизвиква от твърди предмети (вкл. твърда храна).
2. Ако кашля "неефективно" (прави само неефективни и почти безшумни опити да кашля, сменя си цвета на лицето, не може да диша, съзнанието се влошава). Бебе: обръща се по корем върху ръката на възрастния (както е показано на картинката горе, с глава, по ниско от тялото, удобно е ръката да е подпряна на коляно) и се тупва 5 пъти сравнително рязко между плешките с възглавничката на дланта (с премерена сила, естествено). Дете: както е право, се привежда напред и го тупвате 5 пъти между плешките. След всеки удар се проверява дали е изплюло предмета, който е предизвикал давенето.
3.Ако 5-те удара не са довели до резултат: Бебе: обръща се по гръб, пак с глава по-ниско от тялото, и в долната една трета на гръдната кост се правят до 5 притискания с палец и показалец (право надолу, сравнително резки притискания, гръдната кост трябва да хлътва с  около една трета от дебелината на гръдния кош). След всяко притискане се проверява дали не е изплют предметът. Дете: прилага се т.нар. техника на Хаймлих: заставате зад детето (може на колене), слагате една ръка, свита в юмрук, между пъпа и началото на гръднатакост, обвивате юмрука с другата длан и притискате рязко навътре и нагоре. Правите до 5 притискания, като след всяко проверявате за изплют предмет.
4. 2 и 3 се повтарят или докато бъде изплют предметът, или до изпадането на детето в безсъзнание.
5. Преминава се към обдишване и сърдечен масаж, но вече излизаме извън темата, пък и става малко сложничко само като за един постинг Simple Smile
Изключително важно е, ако видите, че става дума за сериозно задавяне, а не просто закашляне, ако има наблизо друг човек, веднага да повика Спешна медицинска помощ. Ако сте сам, по-добре първо окажете описаните мерки. Хубаво е при всички случаи детето да се види от лекар, тъй като първо , при подобно задавяне може поради раздразнението на лигавиците, да се предизвика оток на дихателните пътища, и второ, понякога предметът не се изплюва, а слиза надолу по дихателните пътища и , макар да ги освобождава частично за момента, проблемът не е разрешен.
Това е. Тези мерки се осъвременяват периодично, тези са актуалните и приетите в момента за обучение по първа помощ в цяла Европа.
Поздрави на всички, късмет, за да не ви се налага да ги прилагате, и самообладание, ако все пак се наложи!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт