Кувейт- 2-ра тема "За Кувейт с любов- снимки и още нещо"

  • 60 006
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 725
Емиратеца е наследника на шейх Мохамед и бъдещ шейх на Дубай:принц Хамдан!......
ле ле какьв красавец..
чудесна темичка момичета ,разказвайте толкова е интересно. .....

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 01:41 от ra4eto

# 61
  • Мнения: 206
Добро утро момичета,
Днес аз ще направя кафето, че май има доста да спинкат още Wink



Раче, за кого да разказваме, за младия шейх на Дубай или въобще Wink

# 62
  • Мнения: 110
Добро утро!
Чета с интерес... всичко написано е много интересно.
Та за принц Хамдан какво още може да се каже?   

# 63
  • Мнения: 206
Арабките се делят: (а) по националност и (б) по различни семейни традиции.
Коренните кувейтчанки от семейства със консервативно възпитание можете да видите по улиците изцяло облечени в черно. Под черната абайа понякога можете да видите:
златни украшения - 5/10 броя, кожени чехли (френски или италиански), рокли, поли и др.
Тези кувейтчанки, които искат особено да се отличат като по-модерни си шият по поръчка изцяло бели абайа и бяла чадра към нея. Рядко се срещат комбинации от бяла абайа с черна чадра и обратното.
Коренните кувейтчанки от по-модерните семейства ходят по улицата само с черна абайа метната някак си и под нея стърчи злато и френски тоалети. Тези кувейтчанки ходят даже на плаж, но стоят под чадъра в абайа (интересно занимание при температура 43 - 47 градуса)
Младите кувейтчанки от по-съвременните семейства ходят по улицата облечени както те искат. Често те са изрусени и с няколко пласта фон дю тен, а отгоре поляти обилно с половин литър френски парфюм. Разхождайки се по плажа те не се страхуват от Аллах да кажат "Hi" на някой непознат. На по отдалечените плажове могат да се видят кувейтки, които са със затворен (цял) бански.
Ученичките ходят по улиците облечени в нормални рокли, а на плажа с цветни спортни костюми.
В европейските бански се къпят само европейки и ливанки, като най-цивилизованите арабки. Но в магазините такива бански практически няма.

# 64
  • Мнения: 72
Обща информация за образователната система в Кувейт

Училищата и интситуциите в Кувейт се делят на публични и частни. Те се управляват от Министерството на образованието и Министерството на Високото образование. Частният образователн департамент към Министерството на образованието наблюдава всички чужди училища в Кувейт.

Образователни Институции:

Детска градина- Министерството осигурява безплатни детски градини за местните деца, които са на години между 4 и 6. Също така има и голям брой институции за не местни деца, които са на години между 2 и 4.

Основно и средно образование- Основното образование е право и се осигурява напълно безплатно от държавата. Задължително е за всички Кувейтски деца на години от 6 до 14 да посещават основно училище.
Частните училища за чужденци получават щедра подкрепа от държавата, земя за строеж на сгради и безплатни учебници. Частните училища следват учебната система на съответната държава, от която идват. Т.е Британското училище следва британската система на обучение и всички предмети се изучават на Английски. Преподавателите за англичани също.
Учебната година започва от средата на септември до средата на юни.
Емигранстките училища има около 3 дни почивка през октомври, както и за всички официални празници.

Университети- Кувейсткия университет е създаден през 1966 г. , с цел осигуряване на академично, професионално и техническо подобрение, и осигурявайки страната със научна и практически кфалифицарана работна ръка в различни области. Кувейтският университет е отворен за чужденци, при условие, че дипломата отговаря на условията за прием.

В допълнение има няколко чстни институции, които предлагат разнообразие от курсове по различни предмети.

И от личен опит информация която имам.
Учителите в детските градини са жени, но в училищата са и мъже и жени. В държавните училища учителите са местни, докато в частните са предимно англичани, ирланци, индийци и др. Лично познвам британски учители, заплащането е добро, но се оплакват от децата. Възпитанието почти липсва в къщите и когато започнат да ходят на училище децата са много невъзпиани и трудно се обучават. За авторитет, вярвам че се отдава нужния, иначе не биха стояли там  англичаните.

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 12:16 от prinzesa_bg

# 65
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Темата е много интересна, поздравления и за труда, който влагате, за да я развиете!  Simple Smile

Понеже засегнахте въпроса за обучението, исках да попитам - училищата разделени ли са за момчета и за момичета или учат заедно? И колко религия се учи (предполагам, че има такава учебна дисциплина  Thinking)?

Любопитно ми беше и за гимназиите - положението с гимназиалното образование прилича ли на това в България (елитните гимназии, езикови, професионални техникуми и пр.)? Има ли разлика - да кажем най-богатите да учат в много престижни училища, а по-обикновените хора - съответно да посещават по-масови училища?

# 66
  • Мнения: 72
Mentha, училищата не са разделени, освен ако не са специализирани ("Американска академия за момичета") или религиозни (Careml school, където се набляга на християнството). В държавните училища се изучава Исляма и Корана. А в чуждите училища се изучава по малко. Училищата са повече с гимназиално образование. Но се учат много интересни предмети и по съответната система, на държавата от която идва. Разбира се елитни училища има, които са наистина много скъпи и които имат високфалифицирани британски учители.В Елитните училища се изучават поне 3 чуджи има благоприятни условия, библиотеки,лаборатории и много обществени дейности. В училищата се ходи с униформа...

 

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 12:53 от prinzesa_bg

# 67
  • Мнения: 689
Та за принц Хамдан какво още може да се каже?   
Да не изместваме темата Naughty Joy

Всъщност аз влязох в темата,за да науча нещо любопитно за царското семейство Flutter
Може ли още снимки на ,,важните личности,,кметовете на градовете как се наричат,ако има такива де.

# 68
  • Мнения: 126
Привет   bouquet
Сами-мерси за инфото за наргилето-веднъж се пробвах да направя...не успях.Иначе аз си дърпам тук чат-пат  Joy ...и ми е адски  кеф,ама ми го носят готово. newsm78 Моя съпруг обаче -не пуши! КОбеснява ми  ,че в Корана никъде не пише че пушенето е забранено-..но пише ,че всичко ,което е опасно за здравето-е забранено-та за това не е позволен алкохола и цигарите.Ама Наргилето за мен не е като цигари
Лилка- има магнетичен поглед младия принц Хамадан-и мен ме заинтерисува-но...Нека наистина не изместваме темата.
Принцеске -ако може да ни дадеш повече снимки-за кралския двор -то наистина е малко скучен Кувейтския емир...но след него властта автоватично се наследява от синовете му -така ли?Или трябва да се реши?Това за еритажа е много интересно....
 Пусни ни още музика-ако може   bouquet

Изрусявят се кувейтките значи?!?!Ей....тази страст по Русото-край няма! Joy Joy Joy И дали са им успешни опитите с Блондата?!Те -в началото каза че са с тъмен цвят -повечето и са нисички.А има ли някоя Кувейтка ,която е интересно да опознаем?!Жена ,която е известна там!
Аз си чакам традиционното ядене-на снимка-за инфо,да го видя тоя жълт ориз,какво му слагат та е жълт-лют ли е ?А десертите-предполагам традиционните арабски баклави....
Снимките с архитектурата им -приказно.А интериора какъв е?

# 69
  • Мнения: 72
Дала, аз също обичам наргиле, любимият ми вкус е Бахрайни flavor и ябълка:)
За кувейтчанките, не се изрусяват напълно, но си слагат доста руси кичури. Имам една приятелка местна, тя е с черна коса, както и всички останали, но за сватбата си се накичи с руси кичури и косата и стана светла.
Намерих преди време една интересна статия за едно младо кувейтско момиче, което е първия пилот там и сега е най-подходящото време да я пусна.

 Мунира Мохамед Буруки оперира самолет в пилотската кабина. Тя е само на 19 години и наскоро завърши Йорданската Кралска Академия и стана Кувейтската първа жена пилот. Тя казва, че това е още една победа и доказателство, че жените в Кувейт са толкова добри колко и мъжете.

# 70
  • Мнения: 206
До началото на миналия век Кувейт е било малко емирство, сгушено в единия ъгъл на Персийския залив. Препитанието на хората идвало от морето. От него те вадели перли, които след това продавали, и ловели риба. Единственият спомен от този начин на живот днес е корабчето, известно като бум. То е герб на Кувейт и негови макети могат да се видят навсякъде из държавата. Прадедите на днешните кувейтци са прекарвали 5-6 месеца в годината на тези корабчета. Днес всичко това е само романтично минало. И причината за това е петролът.
Безупречни пътища, лъскави витрини, огромни бизнес сгради, свежа зеленина, твърде необичайна за пустиня - това представлява днес малката държава, в която с кола можеш да стигнеш за два часа от единия до другия й край. Няма как да е иначе, след като според изследванията Кувейт разполага с 10% от световния запас на петрол. Приходите от него се разпределят между едва 800 хил. коренни жители и дават хляб на още около 1,3 млн. гастарбайтери от Египет, Пакистан, Индия, Шри Ланка и др.
"В Кувейт петролът е като водата", обяснява млад кувейтец. Полето Бурган е
второто по големина находище на петрол
в света. На всичкото отгоре петролът там е на много малка дълбочина и се добива изключително лесно. "Само да боднеш и бликва", шегуват се инженерите от Кувейтската петролна компания. Находище има дори в самия център на града Кувейт, но то засега не се разработва. За един кувейтски динар може да напълниш колата си с 16 литра бензин, което прави около 30 ст. на литър, сметнато в български пари. Не е чудно, че всеки кувейтец има по две-три коли, коя от коя по-мощни.
Парите от петрола са достатъчни не само за Кувейт, където се гордеят, че бедни хора няма. 40% от инвестициите в Дубай са кувейтски, милиарди са вложени в държави като Саудитска Арабия, Египет, Йордания. Кувейтски инвестиции има дори в Германия, Франция и САЩ.
Много са забележителностите в града Кувейт - прочутите кули, които са символ на града, научният център, в който може да се види огромно разнообразие от обитатели на морето, музеят на ислямското изкуство. Любителите на екстремни емоции могат да се разходят из пустинята, където любезни хора да ги гостят с камилско мляко
Интерес представляват и многобройните джамии, най-голямата от които е построена през 1979 г. Фреските вътре са правени от майстори от Мароко, които са най-добрите в ислямския свят. Подобни фрески има и в джамиите в Испания. Посетителят може да се разходи из стария сук, както е известен един от най-големите пазари. И да попие от местната атмосфера, докато похапва с ръце традиционната кувейтска скара, гарнирана с гаргир. Това е зеленчук, за който се твърди, че жените, ако са умни, трябва да го посадят под семейната спалня, тъй като е много полезен за потентността на мъжете.
Най-голямата забележителност в Кувейт обаче е фактът, че това е единствената държава в Залива, в която има парламент, в който влизат 50 депутати. Кувейт е и единствената арабска държава, в която се спазват демократични процедури. Парламентът дори си позволява да отхвърля декрети на емира. В други арабски държави за такова нещо парламентите не само ще бъдат разпуснати, но и депутатите ще имат сериозни основания да се притесняват за собственото си оцеляване, не само политическо.
В парламента няма партии, но има течения, като най-силно от тях е ислямското. Има още либерали, социално течение, независими и др. До 2006 г. жените тук не са имали право да гласуват. През 1999 г. емирът издал декрет, с който им дал това право, но парламентът не го гласувал. През 2006 г. обаче жените все пак получили това право. 29 жени дори се кандидатирали за депутати, но никоя не спечелила мандат. Жени обаче има на много възлови политически и икономически позиции.
Жените са по-образовани от мъжете в Кувейт, 60% от тях са с висше образование", разказва Салех Ашур, председател на парламентарната комисия за правата на човека и жените.
Предизборната кампания в Кувейт се води вечер, след залеза на слънцето. Тогава всъщност е активната част от денонощието за местните, тъй като през деня заради убийствените жеги не се прави нищо освен да се отдъхва на хладно. "Нашите кожи са като на крокодилите, даваме тръба с петрол за хладен въздух", шегуват се местните.
Вечер кандидатите за депутати, които трябва да са не по-млади от 30 години, да са грамотни и неосъждани, тръгват из диваниите, традиционно място за сбирка на мъжете, за да агитират. Те опъват и палатки на публични места, където сформират щаб, раздават агитационни материали и агитират и сред жените.
Основните функции на парламента са да приема закони и да контролира 16-те министри в правителството. Втората се изпълнява с особено настървение. Наскоро министърът на петрола бе обвинен в корупция и бе изслушан от парламента на специално заседание. По време на изслушването един от депутатите извади негови пикантни снимки с японски гейши. Това се превърна в тема номер едно за медиите.
Кувейт може да се похвали и с гражданско общество
Много неправителствени организации работят в името на една или друга кауза. Една от най-важните теми сега са правата на жените. "Ние сме като костенурките - движим се бавно, но сме упорити и живеем дълго". Това обяснява Лолоа Ал Катами, председател на кувейтската женска организация. Организацията активно отстоява правата на нежния пол и се бори срещу хрумванията на парламента, които ги ограничават. Последният такъв случай е закон, с който жените се задължават да си стоят по домовете след 20.00 ч.
Повечето жени в Кувейт ходят навън забулени, както повелява традицията в исляма. Те обаче не се чувстват ощетени и дори смятат това за свое предимство. Защото тях никой не ги заглежда, но те от своя страна могат да оглеждат всички, при това в пълна анонимност. По-младите кувейтки обаче се носят почти като своите връстнички на запад, посещават заведения, където компаниите са смесени. Въпреки това нормите са сравнително строги и се спазват. Едно от местата, където младежите могат да се опознаят, е т.нар. булевард на любовта. Там, докато карат своите коли, те си разменят многозначителни погледи и понякога дори телефонните си номера през стъклото.
Светското начало е силно в Кувейт, въпреки че ислямът продължава да е на голяма почит. Именно това прави държавата уникална. И е една от предпоставките парите от петрола да се харчат разумно, справедливо и за добри неща.
Около 1500 българи годишно пътуват до Кувейт, а около 2500 кувейтци посещават България.


Животът в Кувейт е най-активен вечер, след като слънцето залезе и убийствената горещина намелее.


Вечер мъжете се събират в диваниите, където пушат наргиле и пият чай.

# 71
  • Мнения: 126
Nadia Jasem -Любителите на екстремни емоции могат да се разходят из пустинята, където любезни хора да ги гостят с камилско мляко.....  Joy Joy Joy ето го камилското мляко-верно било значи Joy -А Вие опитвали ли сте такова мляко?
Традиционната кувейтска скара-..това да не е с камилско месо!
А този -гаргир.....зелечук -дали не може да го видим на снимка- дали го има по Европата?
Ох,горкия министър с пикантните снимки с гейшите.......направил забежка човека-и те да го изтепосат пред Цял Парламент  hahaha

# 72
  • София
  • Мнения: 5 396
Имат ли домове с деца лишени от родителска грижа ? Как се грижат за децата ? В смисъл такъв позволяват ли си да оставят деца в дом ? Имат ли изобщо такива домове ? Имайки предвид , че възпитанието на кувейтците е много строго и религиозно , не вярвам да правят деца , за които после да незнаят дали изобщо ще могат да се грижат .

# 73
  • Мнения: 1 655
Имат ли домове с деца лишени от родителска грижа ? Как се грижат за децата ? В смисъл такъв позволяват ли си да оставят деца в дом ? Имат ли изобщо такива домове ? Имайки предвид , че възпитанието на кувейтците е много строго и религиозно , не вярвам да правят деца , за които после да незнаят дали изобщо ще могат да се грижат .
Това е нещото на което винаги съм се възхищавла там!
Там първо абортите са забранени, защото в корана пише че след 40ч ден от зачеването плода има пулс и това е убийство и HARAM-ГРЯХ.
Да не говорим че нямя или аз поне не знам да има домове за сираци или пък старчески домове, ако младите нямат възможност да обгрижват родителите си ако са на легло наемат жена да го прави но са си в къщи!не по старчески домове!
Виждала съм много деца с увреждания,и си се грижат за тях редом със здравите деца, това също е голям грях- да си изоставят децата!
По старите арабки казват че едно дете с недъг е пратено от аллах и след като ни го е пратил е имало зщо и ние не би трябвало да го отхвърлим или да се противим на неговата воля!-това е религиозното обяснение на това да си гледат децата!Другото в което те вярват е че след като имат дете с увреждания то то е късмета на родата и повече нищо лошо не ще им се случи!
това може и криворазбрано да се разбере!
Според мен са благородни и много много вярващи хора!
Както децата им с увреждания така и възрастните им родители които са вече в инвалидна количка ходят по почивки всяка година!
изводите можете и сами да си ги направите!  bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 5 396
А ако се случи така , че в една двойка мъжа или жената немогат да имат деца - да не се случва никому , какво следва. В смисъл такъв , могат ли да си осиновят ? Или ако жената не може да има деца мъжът може да си вземе втора , трета и т. н. , но нейните ръце празни ли да бъдат ? Знам , че това са болни теми , но тях ги има във всяко едно общество , колкото и богато да е то ?

Общи условия

Активация на акаунт