Бебе на 4 мес. и проблем с TV

  • 3 061
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 521
Почти всяко бебе минава през такъв етам за зяпа непрекъснато ТВ. Ще премине.

 Peace

Моят мъник гледаше ТВ-то с ей такива очи  Shocked но вече почти не му обръща внимание

# 31
  • София
  • Мнения: 3 524
аз също мисля че е преходен етап. коко много обича рекламите, но вече си подбира само любимите иначе не ги "регистрира" както преди още от заставката за реклама Laughing Laughing

# 32
  • Мнения: 502
и моето бебе беше така- като почнеха рекламите и веднага се заглеждаше. но забелязвам, че напоследък почти не обръща внимание на телевизора. дори 1 седмица бяхме на гости в друг град и телевизора не беше в нашата стая, а на малката въобще не й лисваше. а и ние през деня сме доста време навън и така също я ограничавам.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И моята дъщеря е фен на рекламите,но само тях гледа,на друго въобще не обръща внимание....дори и на детски филмчета.

# 34
  • Мнения: 2 448
Това с изчакването да отмине интереса ми се струва глупаво, децата колкото повече растат, толкова повече се вманиачават в телевизора, ако няма контрол. Вредата не е само за очите, но и като цяло за нервната система. И аз си мислех, че за такова малко бебе, което изобщо не разбира за какво става дума и гледа телевизора само като фон, че не се отразява, но за съжаление на 2 и 5 месеца го водих на невролог - имаше прблем с хиперактивност, превъзбуда и тотално отказваше да говори.Тогава невроложката ме попита, "вие да не би да сте го оставяли да стои с часове или да заспива на телевизор докато е бил бебе?!"Не очаквах да има някакво кой знае какво значение, но се оказа, че влияе, особено на бебета с по-чувствителна нервна система.Тогава се наложи да изключим телевизора за няколко месеца, Само аз си знам какъв ад настъпи.Като се има предвид, че той изобщо не гледаше детски или нещо друго, просто искаше телевизора да върви нонстоп.Но с много усилия всичко се разви към добро. Така, че според мен трябва отрано да се ограничава вредния навик и привикване с телевизора.За по-големите гледане на малко детски филми да , но не непрекъснато взиране в екрана с часове.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не искам сина ми да гледа ТВ и съответно в присъствието на детето телевизора е просто изключен.
Предпочитам да се заигравам с него и да се учи на много неща, отколкото да се зомбира пред ТВ. Вечер, като си легне, пускаме телевизора и компютъра и гледаме всичко, което ни интересува.

# 36
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Според мен проблема не е нито в зомбиращият ефект, нито в йоните или т.н.
Реалният проблем идва, че в ентусиазма децата не мигат...окото изсъхва и от там могат да настъпят усложнения.
Дъщеря ми обаче също от малка гледа телевизия, просто защото няма къде другаде да я сложа...и сега мога да кажа, че единственото по което се заглежда са 1-2 предавания (с повече музика) + рекламите.
Не смятам, че телевизора е нещо лошо стига да се контролира количеството и качеството на предаванията.
Гледането на ТВ не пречи на разходките....нито обратното.
Не гледайте на света само черно-бяло...

# 37
  • Мнения: 451
Мисля, че почти всички бебета са TV- маниаци. Не намирам гледането за чак такава вреда каквато го описват повечето тук. Давам да гледа детски  сутрин, после ако сме вкъщи телевизора си е включен- кога гледа, кога не, различно. От друга страна тя си има детска стая, при възможност излизаме навън, така че не й се събира много "зомбиране".

# 38
  • София
  • Мнения: 6 363
Мисля, че почти всички бебета са TV- маниаци. ...
ако сме вкъщи телевизора си е включен

май не бебетата, а майките им са TV-маниаци и от там идва проблема. защо трябва да ти е включен по цял ден телевизора?

пак казвам, вземете и потърсете да прочетете малко информация за бебетата и гледането на телевизия, бе хора...

# 39
  • София
  • Мнения: 12 114
Мисля, че почти всички бебета са TV- маниаци.

Почти всички. Моето не е. И няма да стане докато зависи от мен. Гледането на телевизия е въплъщение на пасивността- независимо какво се гледа /и от кого/ този човек не участва, а само наблюдава. А рекламите са най- вредни, защото са кадрите са монтирани да следват много бързо и така съзнанието не ги възприема, а отиват директно в подсъзнанието и внушението е много силно.
Ако говорим за по- големи деца, над 3 години, е ясно, че бихме ги превърнали в аутсайдери ако наложим тотална забрана на телевизора, но с подходящи други занимания той може да остане нещо не толкова важно в живота им.
С поста си не искам да се включа в поредната безсмислена свада във форума, а да изкажа мнение като професионалист, майка и зрител. Разбира се, че разбирам и майките, които опират до телевизора, защото гледат децата си сами, въртят къща и едва намират някоя минута за себе си. Никой от нас не е съвършен и в родителството си има баланс между ползите и вредите, с които даряваме детето.   bouquet

# 40
  • Мнения: 4 555
Има едно червено копче на дистанционното, използвай го. Peace
Наистина ми е непонятно как в стаята работи телевиизор, който показва шарени движещи се картинки и издава интересни звуци и ти очакваш бебето да го игнорира!? Ако някое бебе игнорира подобна стимулация, значи има някакъв проблем  Thinking

# 41
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Мисля, че почти всички бебета са TV- маниаци.

Почти всички. Моето не е. И няма да стане докато зависи от мен. Гледането на телевизия е въплъщение на пасивността- независимо какво се гледа /и от кого/ този човек не участва, а само наблюдава. А рекламите са най- вредни, защото са кадрите са монтирани да следват много бързо и така съзнанието не ги възприема, а отиват директно в подсъзнанието и внушението е много силно.

Не смятам това, че е съвсем правилно.
Моето дете много харесва Слави например и всеки път като започне (по обед, ако сме си в къщи) започва да танцува на музиката, когато се смеят и тя се смее....не седи безучасно...Същото е и с рекламите....на всяка любима песен танцува, възхищава се на животните които дават...имитира хората от рекламите (най-вече когато са деца)...може би е до самото дете, но да се твърди че рекламите действат пти децата на подпрагово ниво е меко казано несериозно и заблуждаващо.
Да, те не осъзнават какво гледат, но на тях са им интересни други неща....цветят, животните...децата които бягат или които викат майките си, музикалите и весели рекламки....
В крайна сметка детето реагира само на приятните обекти от рекламите и това което име познато от обкръжаващата ги среда....
И нека не забравяме, че под телевизия, могат да се разбират и детските филчета и музикалните клипове, някой от които са с обучителен и развиващ ефект (например при ранно чуждоезиково обучение и т.н).
Телевизията не е само реклама и просташки предавания.

# 42
  • София
  • Мнения: 39 761
Бебето е малко, едва ли осъзнава какво прави. Привличат го движещите се картинки.
Най-добре изкл. ТВ-то когато бебето е будно.
Дияна като бебе не проявяваше никакъв интерес към телевизора.

# 43
  • Мнения: 2 448
И аз не се бях замисляла много по този въпрос, но как са ни гледали нас навремето, когато имаше само 2 канала и по цял ден нямаше програма - от 12 до 17 часа през седмицата и да искаш нищо не можеш да гледаш.Вярно, че не трябва да виним единствено телевизията за всички вреди на бебетата, но понеже съм се сблъскала с този проблем /пожелавам ви да не го разбирате от личен опит/ в сравнение с предните поколения сега броя на деца с проблеми /хиперактивни и други проблеми на нервната система/ е много по-висок. Че за моята майка и до сега такова нещо не съществува като понятие, според нея имало по-буйни деца и по-кротки. Да, но се оказва, че не е така.

# 44
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
pasinet, наистина съжалявам за лошо стеклите се обстоятелства при вас.
Хиперактивността обаче, като понятие е съвременен термин и няма как да знаем дали буйнстването и липсата на концентрация в учението в изминали години (което навремето се е смятало просто за мързел) не е било именно това.
Да, съгласна съм, че вероятно процента на хиперактивни деца в наши дни е по голям, но причините могат да са комплексни....и виновника да не е телевизора и компютъра.
Просто ежедневието на всички ни е по интензивно...ние самите като големи хора страдаме от повече болести отколкото нашите родители, а сме изкарали спокойно детство.
Аз не твърдя, че средствата за масова комуникация са безвредни, но не трябва да се хвърля вината и само върху тях....както писах горе и двете крайности вредят на децата по един или друг начин.
Затова смятам, че правилният избор не е категоричната забрана, а ограничението..............

Общи условия

Активация на акаунт