М & БИ - 66

  • 20 290
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 110
Мили момичета, ето вижте въпросната статия!

Амалче, не си ми опротивяла, скъпа, но толкова време рових да ви покажа текста!



Разходка из „етно-България“
Екзотика на хиляда крачки от президентствотоВ центъра на София четири улици ограждат един квадрат. Нека го наречем етноквадрат. За много софиянци там е зоната на „другата България“. Просто защото там българи почти няма. В карето „Отец Паисий“ - „Св. Св. Кирил и Методий“ - „Братя Миладинови“ - „Пиротска“ рядко се чува българска реч. Къщите са стари, неизмазани и на ръба на разрухата. Наемите са ниски и карат много бедни чужденци да намерят своето убежище именно там. Има и много роми. Като добавим и българите, общностите стават три. Те обаче са тихи, за конфликт между културите не може да става и дума. Обединява ги мизерията, в която са принудени да живеят. От друга страна, можем да наречем тези улички и екзотични, различни от това, което виждаме в другите части на центъра на София. Място, където могат да се срещнат други култури, дори и да става въпрос най-вече за кулинарни такива. Екип на „Капитал“ посети етноквартала и опита на поговори с някои от неговите легенди.

На черната дъска са изписани четири реда с думи на арабски. Учениците се изреждат пред разноцветните букви и четат написаното - първо на срички, а после като завършени изречения. „Знамето на нашата страна е вдигнато“, превеждат в хор децата. Допълнителните часове по арабски в 76-о училище „Уилям Сароян“ привличат учениците. Близо 60 деца от първи до четвърти клас са се записали в трите нива на обучение. Повечето от тях имат поне по един родител, чийто роден език е именно арабски.

„Идеята да предложим арабския като свободно избирателен предмет дойде заради близостта ни до квартала, в който са концентрирани много хора от такъв произход“, разказва директорката на училището госпожа Стефанова. 76-о ОУ се намира на улица „Братя Миладинови“ и винаги е минавало за „арменското училище“ в София. Напоследък обаче интересът към него е най-вече от араби, които имат бизнес наоколо. „Малката е много доволна, казва Али - учи езика четири часа седмично, а пък на мен ми е удобно, защото винаги мога да я наглеждам.“ Али е ливанец, в България идва преди 28 години като студент. Дошъл е, за да вземе дъщеря си от училище. Али е женен е за българка. Магазинът му за обзавеждане е на „Пиротска“ - в сърцето на етноквартала.
На „Пиротска“ се намират заведенията, ключови за изхранването на местните. Малко след като се пресече бул. „Христо Ботев“, следва дюнерът, за който много хора казват, че е най-вкусният в София. Мястото носи звучното, но не особено арабско име BAGUETTE и e първата забележителност на квартала. Забележителни са и усмивките на хората, които работят вътре - учудващо как реженето на дюнер може да носи такова удоволствие. На не повече от 100 метра в западна посока се намира „Ал Марааи“. Това е нещо като завършен хранителен комплекс - с месарница, дюнер и ресторант. Влизайки в месарницата, се натъкваме на Мустафа. Хващаме момента, в който огромният ливанец мята късове агнешко и телешко в месомелачката. Пръстите му са червени, от едната му страна висят пресните бутове и одраните животни, а на малък тезгях той реже месото, за да стане готово за смилане. Мустафа спира работа, усмихва се. Питаме го за него, за квартала, в който работи. Той продължава да се усмихва, не ни е разбрал. Разговорът започва мудно, но тепърва ще разберем, че с всички араби в квартала ще е така, те просто са

Предразположени да мълчат

В „Ал Марааи“ Мустафа се грижи за храната от А до Я - от суровото месо до готвенето му. Идва от Ливан, в България е от 2 години, понаучил е езика дотолкова, че на третото питане да ни каже, че е дошъл в България по лични причини. И нищо повече. Шефът му се казва Андрей и живее тук от повече от 20 години. Истинското му име така и не става ясно. Остава си Андрей, палестинец, избягал към България през Ливан.
С кодовото си име ни е представен и собственикът на „Царството на наргилетата“. Магазинът на бул. „Христо Ботев“ е впечатляващ - наргилетата са всевъзможни, подредени цветово по рафтовете, на някои пише „Продадено“. Отвътре обаче лъха някаква тъга, няма запалено осветление и е мрачно. Наргилетата хем са там, хем са скрити в мрака.
На вратата на магазина е посочен телефонният номер на управителя Мохамед, но продавачът вътре ни казва да потърсим Йоско в близките дни. Срещаме се с Йоско на три пъти, но той винаги е зает, бърза и така и не успяваме да говорим.
„Ние имаме една поговорка: „Не спи между гробовете, за да не сънуваш кошмари.“ Това ни казва Фарес Фарес, учителят по арабски език в 76-о ОУ, когато опитва да обясни дистанцията у хората, с които се срещаме. Според него те идват в България слабо образовани и са заинтересувани основно от правенето на пари. Интересът към нещата, които ги заобикалят, липсва, после идва незнанието на езика, а и страх, свързан с евентуална заплаха на бизнеса им. Последното сякаш е най-оправдано, защото на някои от заведенията и магазинчетата в квартала не им е чиста работата - в прекия и преносния смисъл на израза. А излишните приказки могат да доведат кошмарите.
Българите, живеещи в уличките, също са по-скоро тихи. Може би и защото тук те са малцинство. „Аз съм единственият бял тук“, смее се по телефона Никола, който ще ни бъде гид в една петъчна вечер. Докато се разхождаме по малките пресечки на „Пиротска“, той на няколко пъти повтаря причините да живее в този квартал: нис­ките наеми и почти идеалният център, който му предлага една вътрешна къща на улица „Братя Миладинови“. За други плюсове не може и да се говори - двете стаи на приземния етаж са студени, къщата е сива и стара. Спалнята на Никола е обзаведена с един матрак, гардероб, малък телевизор и евтин DVD плеър.
„Аз проблеми тук не съм имал, Никола е близо двуметров бивш волейболист, но когато ми идват гости, предпочитам да ги взимам от осветените улици“, казва той, докато се отправяме към „Хавай“ - още един ресторант за арабска кухня със заблуждаващо име. Обсъждаме предимствата да се идва наоколо през деня. На първо място е по-сигурно, а и вечер почти всички ресторанти са зат­ворени. Основната клиентела - арабите, които държат магазини наоколо, идват по обед. Понякога след работа се отбиват и взимат храна за вкъщи. Българите наоколо не правят и това.
„В месеца сядат не повече от две маси с българи“, обяснява сервитьорката в „Хавай“ и ни предупреждава, че за всяко ястие ще чакаме, защото се приготвя на момента. Още по-добре, прясно месо на дървените въглища - звучи примамващо. После момичето се скрива, защото има да върши и друга работа. Сервирането е по съвместителство - все пак в ресторанта има само три маси. В този момент погледите ни се отместват. Привлечени са от познат шум, доста нетипичен за една кухня.

Шумът е от работещ сешоар

който е насочен към пещта - модерният начин за раздухване на огъня! Кебапът на скара, приготвен в тези условия, си струва, арабската питка с кайма ляхамадджин - също. Ако добавите и класическия хуммос, посещението в този край на центъра на София може да се осмисли. Цената на една вечеря излиза около осем­ лева, но не се заблуждавайте - в „Хавай“ под вечеря се разбира екзотично и вкусно прекарване, но не и нещо официално.
На двайсетина метра от „Хавай“, вървейки по „Пиротска“, намираме и друг аспект на кулинарното изкуство на арабите. В магазинчето за сладкиши на сирийската фурна „Ал амал“ продавачката е българка, облечена в задължителната бяла престилка. Разказва ни за сладките, които виждаме на витрината. За баклавата, която е два вида, се внася специален зехтин. Основата на почти всички продукти - зеленият шамфъстък, също не може да се намери в България и се доставя от Сирия. Другите основни съставки на сладкишите са сладкото сирене и грисът. Баклавата се продава за двайсет лева за килограм и заедно с арабския хляб (в него се завиват дюнерите) е най-купуваният продукт на фурната. Що се отнася до отношенията със сирийския й шеф, момичето зад щанда звучи доволно. „Коректен е във всички отношения. Най-вече във финансово“, казва тя и ни насочва към самия Мохамед.
С него се срещаме във фурната му на „Ботевградско шосе“ в квартал „Подуяне“. Мохамед носи типичния за повечето официално облечени араби в България старомоден костюм. Сириецът е любезен човек и разказва нашироко за бизнеса си. Много му се иска да прави сладкишите както трябва, но липсата на оригиналните съставки го спира. „Внасям нещата, без които не мога, но съгласете се, че няма как да внасям всичко - колкото и да е хубава баклавата така, кой ще я купува на такива цени.“ Мохамед на няколко пъти подчертава, че въпреки всичко цените му са доста поносими. А ето и историята му - идва в България през 1990 със семейството си в тежките за арабския регион времена. Синът му завършва гимназия в София, бизнесът му се разраства и освен на „Пиротска“ наскоро отваря и нова сладкарница близо до Женския пазар - ключови позиции, за да достигне до целевата си група - арабската общност в София.
Докато говорим с Мохамед във фурната му, в главата ни изплуват думите на Фарес Фарес -

Арабинът си е малко тарикат

има нюх към търговията, а веднага след промените в България нямаше такива хора. Според учителя по арабски език именно бизнесът е една от причините много араби да се установят в България. Други идват като студенти, женят се тук и остават заради семейството. „Но като цяло зад всеки един човек има и една съдба и ще е трудно да обобщаваме“, добавя палестинецът Фарес. Самият той не е виждал семейството си от години. Роднините му се настаняват в Йордания, той идва в България. Властите в Аман не го пускат да влезе в страната нито когато родителите му почиват, нито когато си отива по-малката му сестра. Думите дом и родина почти губят значение за Фарес, съдби като неговата са трудни за обобщаване.
Кварталът около улица „Цар Симеон“ в София се оформя точно като алтернатива на дома. Арабите започват бизнеса си именно там, защото намират стари сгради на ниски наеми. Мястото е на сравнително централно място и потокът се насочва натам. Услугите образуват една верига - първи идват търговците, те привличат месарите с техните ресторанти, после идват и автомонтьорите, чиито работилници и магазини са разположени по „Симеон“. Тези хора въртят много пари помежду си, но като изключим ресторантите, другите бизнесмени печелят основно от българските си клиенти и ниските си цени.
Това е и ключът към мира и спокойствието в квартала, както ни убеждава и иракчанинът Мохамед, който е една от легендите на квартала. Възрастният архитект живее в България от 42 години, като в последно време държи малко кафе на ул. „Кирил и Методий“. Обстановката вътре е потискаща, времето отдавна е спряло. „Няма да издържа още много тук“, Мохамед работи сам, приготвя питиета и ги сервира. Носи костюм - това е единственият чар на кафето му. „Проблеми в квартала никога не е имало, защото българинът е симпатяга и надига глава само когато му настъпиш нерва“, казва Мохамед и обяснява, че един арабин просто гледа да не настъпва нерва. После отнася малката мента на един клиент и продължава: „Ние сме най-малкият ви проблем, защото вие, българите, мразите само циганите и турците.“ Иракчанинът вече се е отплеснал в размисли, а ние си мислим за това, което обединява българите и арабите в малките улички в етно квартала. Тук общностите имат интерес една от друга и това ги кара да се погаждат и да живеят мирно заедно.
Разходката дотам денем е безопасна и дори приятна. По тъмно е точно толкова страшно, колкото и по всички други неосветени улици на София. В етноквартала е идеално не само за търсещите авантюри. По тези улици можеш да видиш много интересни хора - понякога забрадени жени и по-често мустакати мъже. Можеш да опиташ нови храни. Да си купиш наргиле. Да чуеш други езици. Ако са в настроение, могат да ти се усмихнат. Можеш да отвърнеш, да бъдеш любопитен и да си поговориш с тях. Те може да са по-интересни, отколко ти си мислиш.

# 31
  • Мнения: 3 425

Кала, в Сф. има 4 арабски училища в буквалния смисъл, тоест по арабски системи или с разширено изучаване на езика и май-две или три български с изучаване на арабски като допълнителен език. Явно интересът към арабския расте. Mr. Green

Мдамм,но кои са...аз освен освен 76 училище на ул Братя Миладинови друго не намерих  newsm78

# 32
  • Мнения: 100
  bouquet

Хайде привет и от мен и да ни е честита новата темичка!!

Кате, иска регистрация - аз докато ти напиша да я пейстнеш - гледам вече си свършила тая работа!!  Mr. Green  Я пейстни разясненията за поръчковия сайт и на мен, и аз искам рокля!  Heart Eyes

Тарик мом, взимам зеления кафтан, че цикламата не ми ходи много - много... ама и аз трябва да се присъединя към пътеката...  Laughing

Ох, момичета, тук пак вали та се къса. Ееее писна ми от временце пууууу Sad

Ееее, значи, може ли такова нещо... направи добро, та да ядеш дърво! Идва една жена, платила била при нас по грешка, може ли да и върнем парите. Питам аз  по- висшестоящите, съответно шефа казва - може, но да напише декларация защо и по каква причина е станало объркването... Той първо категорично отказа, аз му се примолих, че госпожата е учителка, па тя даже се разрева, как 20 лева за нея са си от голямо значение.... и той склони, но за да оправдаем връщането на сумата поиска декларация. Снощи пристига същата госпожа, казвам и аз какво да направи, а тя, вместо да ГО НАПРАВИ и да благодари, че пак ще и свършим услугата, тя започна да крещи как сме щели да я разиграваме, как това било с цел тя да се откаже, макар че аз 5 пъти и обясних, че това не е практика при нас (да връщаме) и че ЩЕ И ВЪРНЕМ в момента, в който тя представи декларация. Сцената беше голяма, аз звъннах на шефа, а нашата видяла номера, обадила се и казала, че аз съм и дала телефона, и се разправяла с човека. И съответно той ми звъни - как може да ми дадеш телефона... Еле, значи, те такива заслужават утрепия.  #2gunfire  Може ли такова нещо.... Обясних му де, ама тая жена не заслужава нищо! Бива бива, ама вече в България стойностни хора не останаха.  #Cussing out

Хайде, лек ден и дано спре да вали тоя дъжд - вали в София да мие плочите, а по селата хората чакат дъжд...  Sad  Naughty

Между другото-аз мисля тази вечер да си боядисам яйца, нали не е проблем? Че сега една приятелка ми каза, че трябвало сутринта...  newsm78  Сутринта, ама като съм на работа няма как!  Naughty Crossing Arms

А пък днес разбрах също, че и в Египет тази седмица е Великден (така празнуват християните там) - значи не са по католическия календар, а по нашия, ее как се радвам!!   Nature Sunny  Hands Clap

Лили, абе какъв баща бе мила.... Оххххх, хич не поражда в мен бащински чувства  Joy

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 16:47 от Eye of Ra

# 33
Здравейте момичета  Hug

Аз мнавам набързо на бегом така да се каже, само да ви поздравя в новата тема, грабвам зеления кафтан на Тарик мам и  парче козунак от ДУА и изчезвам   Laughing довечера ще чета подробно  кой какво писал 


# 34
  • Мнения: 2 804
Eто ме !!!
Мерси на всички ви за хубавите думи  Hug.
Тони , супер снимки видях от Мароко , и сина ти е пораснал много .
Разгледах повечето снимки и съм във възторг от хубостта на всички ви и на децата ви .
Прегръщам ви .  bouquet
Липсвате ми много , но и да искам нямам много излишно време за писане .
Лек ден и до скоро .

# 35
  • Мнения: 468
Кате, много интересна статия. Мерси. Кой е журналиста, има добър стил?

Кала:

Палестинско училище в ж.к. Надежда (Толстой).

Ливанско училище в ж.к. Борово, в сградата на 34 у-ще.

Сирийско училище в ж.к. Младост, в сградата на 145 у-ще.

Иракско училище, незнам точно къде.  Simple Smile


Ааа, Абра, а снимки, да качиш снимки. Naughty Naughty И другите също.  Simple Smile


Дани, добре завърнала се. Дано скоро имаш време да разкажеш как мина появяването на това малко сладурче. Heart Eyes

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 16:17 от amal

# 36
  • Мнения: 110
ОБЩЕСТВО  Начало / Брой 9, 03 март 2006, 00:00 / ОБЩЕСТВО
Веселин ДИМИТРОВ  Печат Изпращане

Разходка из „етно-България“
Екзотика на хиляда крачки от президентството

Това е от вестник "Капитал"

# 37
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте, хубавици!

Влизам за малко, че ме чака работа.

Мароканско Кате, ако случайно не пиша пак до 30.04. искам да ти пожелая лек път. И най-незабравимите моменти  в другата ти родина. Пожелавам ти да имаш причини да я обикнеш и винаги да се връщаш там с радост. Така се случи с мен преди 12 г., когато за първи път крачето ми стъпи в Сирия. Laughing Та поради тази причина сега благородно ти завиждам.
Благодаря за статията. Като дългогодишен обитател на т.н. от автора етноквартал, мога да кажа, че поне на мен статията ми се вижда доста мрачна и леко мистична. Но пък аз познавам повечето персонажи отблизо и ежедневието им също, а авторът само е минал оттук.
Но за едно нещо сме на едно мнение-така и не разбрах защо тоя ресторант на "Пиротска" го кръстиха "Хавай" Laughing

Амалче,  кога ще пием кафе? Като боядисаш яйцата да пуснеш снимки, да се порадваме.
Аз тази година за първи път няма да боядисвам яйца. Нещо нямам търпение, макар че до събота може и да размисля.

Снежна, ще се моля за твоята приятелка. Дано успее! Много добре знам през какво изпитание преминава, защото съм го преживяла.
Надявам се, че ти и бебчо сте добре!

Сабинка, благодаря за ЛС-то. На 7-ми имам идване  в района. Дано времето става за кафе и ти да нямаш работа. Ще се обадя.

Дани, радвам се че се върна при нас. Много е красива малката сладурана и прилича на каките.

Кате, прочетох за "революцията" дето си спретнала. Евала! Оттук нататък ще се случи каквото е писано. Дано да е добро за теб! Пък ако някой ден се решиш да дойдеш до Сирия, ще те приютя за известно време в Латакия. Престоят ти в Дамаск е уреден също, както виждам. Много ми се ще да видиш една различна Сирия.

Дуа, слънце, много хубави чашки, останаха ми очите. Все красиви неща намираш, да ни зарадваш тук. Hug

Светле, как си? В коя седмица си? Добре ли си? Hug

На всички ви желая весели праници! Дано успея пак да пиша тия дни.

# 38
  • Мнения: 3 804
абра,хаяти и ели изпратете ми мейлите си,ако до дове4ера няма откази ще полу4ите паролите
ние преди малко се прибрахме-да се похваля купих си 4ехли4ки Laughing,ето ги

http://img701.mytextgraphics.com/photolava/2008/04/24/2404081600-1jjj7phr.jpeg
оба4е днес е такава жега 4е вместо директно в къщи отидохме у свеки-да ни приберът с кола-ама така е като ме скъсаха за книжка,а и досега не мога да се оправям назад
ра снимката ти е малко голяма -понамали я
хаяти аз го имам целия албум с клиповете на двд ,но е на френски,на арабски са преведени само тези 2 песни,но ако търсиш в youtube търси bebe lilly
дани  Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 468
Десито, чудни чехлички. Размечтах се за пазара в Сирия. Hug Колко чинят?

Ясминке, винаги когато кажеш. Аз съм на линия. Hug И Дуа ще вземем пак. Heart Eyes Ииииии който друг иска - заформя се втора среща май. Joy

# 40
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ехо мацки, аз съм тук от ранна доба  Laughing При нас е 9 сутринта. Благодаря на всички за милите думи, много ме зарадвахте - мъничето се събуди без температура днес  Praynig, но през нощта доста се събуждаше и мрънкаше.

Гледам кафтаните се раздадоха като топъл хляб, затова ви пускам още няколко. Не се бийте, моля има за всички  Laughing



Дани, радвам се, че са ти харесали снимките. Беше чудесно там. Знам, че много ти се ходи също - дано скоро да можете да пътувате и да си направите една дъъъълга екскурзия  Hug

Кой спомена, че яйцата се боядисвали по светло?  newsm78 Аз пък знам, че след залез слънце се боядисвали. Май ще трябва да проверя и да действам тогава  Thinking

За паролите - аз съм ЗА  Peace

Оооо, как забравих да поздравя Дезърт за новото либе!  Hug

Кате, как е настроението днес? Донесе ли щастие новата темичка?

Деска, много хубави чехлички  Grinning

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 16:22 от TarikMom

# 41
  • Мнения: 800
Тони, вечер се боядисват яйцата, да утрото да те завари с червено яйце. И с първото яйчице (като изсъхне де) да натъркаш на момченцето бузките и се казва нешо от сорта" бяло момче, червени бузки" дъра бъра. Joy


Деси, честито чехли. Твойте са по-хубави, имат и цветенца, а моя 50бг лв го удърляли в Халеб за някакви мизерни, дето се разревах като ги видях, зашото очаквах друго Embarassed  ама дружките ми ги харесаха, та почнах да им свиквам. Иначе имам едни черни кожени, мн хубави , и мн неудобни Simple Smile

Абе не е верно, че в Хавай струва 8лв яденето. Март месец бяхме и взеха 40, ама и много ядене беше де, аз нали съм триглава ламя Laughing    И там видях този хляб АЛ Амал, и си помислих да не е фурната на Амал това newsm78  Дотогава мислех, че само ливанска фурна Жамил има....
По едно време се блъскахме с колежката из Женския пазар, да си  напазаруваме евтини скапани домати, ама все ни гледаха и подхвърляха реплики, като на пазар . Момчето не обича да ходи там, че все го нападат познати и с всеки по 2 часа трябва да говори , как си, добре съм, хамдулила, ти как си, и аз, как вървят нещата, добре, да пием по един чай и не може да откаже и цял ден загуби така Simple Smile


Ясминке, уредих се значи, Латакия, Дамаск,ама ми наемете охрана. Той Ахмед води преди 2 години едно бг прятелче на гости, беше го страх техните да не се ядосат, че нали има 2 неомъжени сестри, да не стане скандал, ама нямаше такива неща. Поседя 2 седмици момчето, водили го на Халеб, Дамаск, всяка вечер го канели на агнета, подаръци му накупували, и то не че го харесват толкова, ами да се издокарат пред чужденеца, да се покажат колко са щедри и гостоприемни Joy  Той каза, че не е лошо за екскурзия, ама за живот не ставало според него, ама пак пита кога ще го поканят  Joy 

# 42
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Чао бамбини !
Аз меся в несвяст  Joy След верашното фиаско ..... сега дооправям положението , уж  Wink
Заради лошата мая .... Сега купих заводска и йоткерска , че ще видим .
Машинката блъска ли блъска милата - за адета ми  Laughing
Ох , ако е писано ще се отсрамя и тази година и ще ви черпя , ако ли не .... на магазина !


Дезърт принцеске - умната , пиле , да не скокнеш от трън на глог . Турци - кюрди , знаеш как са нещата , татко ти да не се разлюти съвсем , че пази боже тогаз...
Де да знам , мойто мнение е да не се увличаш там , поне не на този етап - учи си , пък то ще си покаже , живота е пред теб !

Ох , Дани пак е идвала , все нямам време да си я видя по - обстойно ....

# 43
  • Мнения: 100

ра снимката ти е малко голяма -понамали я


dtti, така я копнах от един сайт, иначе е голяма играчка с намаляването, направо ще я махна...  Naughty  Имало е и много по-големи от тая, не знам защо точно тя ти се набоде в очите  newsm78  Хайде, махнах я...  Hug

Ах, добре значи - щом се боядисват вечер довечера ще боядисам и аз 5 яйца  Simple Smile  По принцип Цветница и Великденските празници много ги обичам... сега цяла София ще се опразни, а аз май ще си остана тук...  Sick

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 16:52 от Eye of Ra

# 44
  • Мнения: 800
Другарче, то баща му, щом се  е издигналл до политик, значи не е от лошите дето  гърмят и се крият по планините ,а обикновените  хора страдат заради тях.   newsm78  Пък то и голяма част са кюрди само по прозиход, има някои се турчеят или арабеят и си крият произхода.

А познавам чист арабин от Урфа, знае само турски от училище, и кюрдски, защото там населението е само кюрдско, арабски една дума не знае, дедите му са били овчари и се преместили там
Дезърт, я го разпитай подробности...Нали ти казах, че на момчето племето е от града на този твой познат.

Общи условия

Активация на акаунт