Рицарки на Бялото кантарче 28.07.2008 - 03.08.2008

  • 10 509
  • 327
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 492
Пети ден на протеини и все така нищо не съм свалила .  newsm78
Първия ден ми завидяхте за трите кила и дотам беше .  Crazy
Буквално , като видя вече рачешко рулце ми се повдига , въпреки това упорито ги нагъвам .

Спрях колата и две дена не съм близнала , мислех , че заради нея не свалям .
Дали защото съм в цикъл и после изведнъж ще покаже .  Thinking

Може би прекалявам и с количествата ... абе ще разбера до няколко дена , като сменя някои неща .
Първо махам рулцата от утре , после почвам да броя калориите и така - ще видим .
До морето остана месец и малко . Laughing


До момента съм закусвала и обядвала и съм на 1246 калории , определено рулцата не стават .  Stop


Честит пламенник на Зетчето !
Много са сладки като малки , после порастват и са още по забавни .  Wink
И аз съм горда леля и обожавам племенника ми .  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 14:15 от Nepukistka

# 316
  • Мнения: 13 770
Ехооо Hug

Днес съвсем празно.

Зетка, честит ти племенник! На брат или на сестра дете?

Пуки, махай ти тези рулца, бе Crossing Arms Нали ти казахме. Яж мляко, яйца, риба, ако пилето ти е омръзнало. Има замразени белени скариди (щото небелените с тез очища и мустаки са Sick). Вярно - над 3 лв. пакета, но пред рулцата определено си заслужават.
И от утре на протеини и зеленчуци!!! С твоите хормонални проблеми, само това ти липсва, да проточиш голите протеини.

# 317
  • Мнения: 2 492
Я обясни за хормоните и протеините ?

Зная за рулцата , спирам ги от утре .
Бъкани са с всичко друго само не и протеин .
Аз за това време трябваше да съм свалила поне 4 кг . Thinking

Иначе , аз така или иначе мислех от утре на протеин и зеленчук - така съм решила пет на пет да ги карам .
Не мога да се премеря точно , но може на обиколки да съм свалила .
Поне според един панталон в бедрата има разлика , или се е отпуснал нещо панталона .  Thinking

# 318
  • Мнения: 13 770
Нищо им няма на протеините, проблеми поражда липсата на мазнини и въглехидрати.

Не е нужно да търсиш доказателства надалеко. Разходи се из нашите си теми и ще видиш.

# 319
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Здрасти ви

Ей това нещо, което е препис 1:1 от една книга, и е част от труда на един немски професор, който е открил за първи път  ролята на инсулина при отслабването, ме е хвърлило в разни размисли относно диетите от известно време. Извинете, че е дълго, но може да интересно и  полезно за някого...

Хормонът на глада като посредник

Чрез кръвта хормоните достигат до съответните органи и клетки. В клетките хормоните се натрупват в специални възли, наречени рецептори, които осъществяват връзката с клетките. Тези рецептори играят ролята на ключ, който може да отключи само точно определена врата.
От това колко хормони ще бъдат отделени, зависи количеството на стимулиращите и подтискащи хормони. Хормони се отделят до момента в който постъпи сигнал, че количеството им е достатъчно. Това може да стане, в случай, че организмът ни се нуждае от важни хранителни вещества. Благодарение на посредничеството на хормоните потребността ще бъде първо сигнализирана, след което ще бъдат приети необходимите храни. Процесът приключва, когата хранителните вещества достигнат до съответните клетки.

За да разберем принципа на отслабването по време на сън, важно е да знаем, че центърът на преживяванията подава денонощно команди за отделяне на хормони. По време на сън се отделя специалният хормон на растежа, който осигурява протичането на процесите на възстановяване по време на сън. при определен режим на хранене и движение се прибягва до натрупаното в мастните депа, което прави възможно действието на принципа на отслабването по време на сън.

Хормоните, без които не можем

-хормонът на растежа: Той заздравява костите и понижава кръвното налягане, стимулира разграждането на мазнините и изграждането на мускулите. Отделя се предимно нощем иосигурява процесите на възстановяване по време на сън. Затова има важна роля при отслабвнето.

-хормоните на движението: хормоните адреналин и норадреналин освобождават мастните натрупвания от мастните депа и също имат роля при отслабването

-тестостеронът: от хормонът на мъжката сексуалност зависи развитието на мъжките полови органи.Той стимулира и изграждането на мускулатурата, което повишава капацитета на изгарянето на мазнините

-инсулинът: най-важният хормон на обмяна на веществата, който е от съществено значение за снабдяване на клетките с хранителни вещества. Той доставя хранителните вещества (напр. захар и мазнини) до клетките и прави възможно отлагането на излишъците в мастни образувания.



Гладни или сити –зависи от 2 хормона

Има 2 хормона. които са в непрекъснато противодействие по отношение на глада и ситостта. невропептид Y е хормонът, който създава усещането за неутолим глад и предизвиква безконтролно приемане на храни, съдържащи предимно въглехидрати. На невропептида се противопоставя хормонът CRF (кортикотропин-освобождаващ хормон). Той може да прекрати усещането за глад и да противодейства на нуждата от храна, което се получава например в случаите на стрес. Действието на невропептид Y може да бъде провокирано от различни фактори – например когато нивото на кръвна захар рязко спадне (ако не сме обядвали), или когато спазваме продължителна диета, което прави стомаха ни особено чувствителен.

Никакъв шанс за диетите

В описаните горе случаи протичат комплексни процеси, но безспорният извод от тях е един – диетите, основани изключително на стремеж към редуциране на количеството калории, рано или късно водят до пристъпи на глад и в следствие на това нямат очаквания отслабващ ефект. Независимо дали става въпрос за ограничаване на на въглехидратните храни, или на мазнините, всяка диета предизвиква действието на невропептид Y и свързаните с него пристъпи на глад, на които се опитваме да се противопоставим.

Инсулинът винаги право в целта

Инсулинът има определяща роля в процесите на напълняване и отслабване. От него зависи преработването и отлагането на мазнините, той има директно влияние върху покачването и намаляването на телесното ни тегло. Вероятно свързвате инсулина единствено с диабетиците, но хормонът инсулин е жизнено важен изобщо за здравословния живот, защото с негова помощ всяка клетка от тялото ни се снабдява с хранителни вещества. По- просто казано, инсулинът осъществява връзката между клетките, предимно мускулните, и постъпилите в организма хранителни вещества.

Инсулинът, който отваря врати

Повечето от клетките, предимно мускулните, чернодробните и мастните съдържат в клетъчната си мембрана (обвивката  на клетката) т.н. инсулинови рецептори. Това са местата, където инсулинът може да „акустира”, докато бъде приет от рецепторите.
Когато инсулинът акустира в рецепторите се задйства сигнална верига. Клетъчното ядро образува отвори в клетъчната мембрана, през които клетката се снабдява с глюкоза (захар), аминокиселини (белтъци) и мастни киселини (мазнини), които се изгарят при получаването на енергия или се използват като градивни съставки.

Какво се случва всъщност?

Приемането на достатъчно хранителни вещества уплатнява клетката. Инсулиновите рецептори се отдръпват от клетъчните стени, което, опростено казано означава край на приемане на хранителни вещества. Така клетката се предпазва от пренасищане със захари, в случай, че в кръвта са постъпили прекалено много от тях с големи количества храна. Тя престава да бъде чувствителна към инсулина, т.е. тя е инсулинорезистентна.

А какво се случва със захарта?

Хранителните вещества са все още в кръвта и без инсулина се намират, така да се каже пред затворената врата на клетките. Какво се случва сега?....Същото, което става при преминаване на граница – захарите се задържат в кръвта. Това задържане може да продължи часове. Организмът ни реагира, като увеличава отделянето на инсулин, за да може с негова помощ натрупаните в кръвта хранителни вещества да проникнат в клетките.

Силата на инсулина

За да може да се осъществи това, отделянето на инсулин от панкреаса трябва да се увеличи два, три, дори четири пъти. Специалистите наричат този процес „хиперинсулемия”. Ето защо в клетките проникват малко количество хранителни вещества, по-голямата част остава и чрез инсулина се отлага в мастните депа.

Инсулиновата резистентност като трайно състояние

Системното прекомерно или недостатъчно хранене може да предизвика трайна инсулинова резистентност. От нея могат да бъдат засегнати всички, които системно прекаляват с храненето, т.е. страдащите от свръхтегло, чиито индекс на телесна маса е над 25. В този случаи в кръвта непрекъснато има голямо количество хранителни вещества, което води до нейното пренасищане. панкреасът изпраща нови количества инсулин, за да направи възможно усвояването на повече хранителни вещества от клетките. В следствие на това телесните клетки непрекъснато са пълни  с хранителни вещества. Това продължава, докато инсулиновите рецептори се отдръпнат и се стигне до инсулинова резистентност.

Съдбоносни комбинации

Отделянето на големи количества инсулин си причинява не само този, който системно преяжда, но и този който редовно консумира тлъсти колбаси, млечни продукти с висока масленост или храни богати на мазнини,въглехидрати и белтъчини (напр. сладкиш със сметана,макарони със сирене, пица със салам или хамбургер).
Трябва да добавим, че инсулиновите рецептори се уплатняват вследствие на честото приемане на свободни мастни киселини, особено наситените мастни киселини от животински произход. В същото време се затруднява постъпването на глюкоза, което възпрепятства обмяната на захари и може да предизвика известната захарна болест. В кръвоносните съдове има непрекъснат излишък на хранителни вещества, защото рецепторите са уплатнени и хранителните вещества не достигат до клетките.

В най-лошият случай

ако към неправилното хранене добавим и липсата на движение, последствията са ясни – наднормено тегло, което води не само до некрасив външен вид, но и до много заболявания, за които днес е известно, че са предизвикани именно от наднорменото тегло.

Понятието „метаболитен синдром” включва заболяванията

-затлъстяване
-инсулинозависим диабет (диабет тип 2)
-високо кръвно налягане
-повишаване на пикочната киселина в кръвта (подагра)

Тези болестиводят след себе си и още по-лоши последици – стесняване и калциране на стените на артериите, което допълнително увеличава количеството инсулин и предизвиква опасната за живота атеросклероза. Други възможни заболявания са инсулт, инфаркт, запушване на кръвоносните съдове на крайниците и на бъбреците.

Клопката на инсулина

Инсулинът не само отваря мастните депа при пренасищане, за да „складира” там излишъците от хранителни вещества в кръвта, но и прави невъзможно за около 5 часа те да бъдат освободени, при което натрупаните мазнини се отлагат в мастните клетки. Ако ядем преди тези 5 часа, ние удължаваме затварянето на мастните клетки с още пет часа.

.......и аварийният изход, от тази клопка

Три са хормоните, които могат да „отворят” отново мастните клетки и да противодействат на инсулина
хормоните на движението- адреналин и норадреналин, както  и
неактивният хормон на растежа директно се противопоставят на инсулина. Те са особено важни за хората, които искат да отслабнат трайно. За да  си набавите тези „противници на инсулина”, спазвайте следните правила:

Правило1 – съчетавайте храненията си така, че те да предизвикват минимална инсулинова реакция.

Правило2 – хранете се три пъти на ден според своя биоритъм. Откажете се от междинните похапвания и калоричните напитки

Правило 3 – стимулирайте отлагането на хормоните на движението чрез активно движение, за да отворите мастните клетки

Правило 4 – стимулирайте хормона на растежа чрез правилно хранене, движение и достатъчно сън – така ще стимулирате изгарянето на мазнини нощем........."

д-р Детлеф Папе, д-р Рудолф Шварц - " Да отслабнем докато спим " или как да използваме своя биологичен часовник, за да отслабнем


Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 21:30 от Арбанашка кокона

# 320
  • Мнения: 5 873
Коконке Heart Eyes

# 321
  • Мнения: 2 492
Мерси Дани , полезно инфо .
Забила съм се да гледам разни клипчета по you tube за хора свалили доста ... еми действа ми мотивиращо .

# 322
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
 Hug
Честит племеник на Зетчето  Heart Eyes Да расте умне , красив и добър . Племеникът е голяма слабост ( от опит казвам  Mr. Green )
Бях в командировка , затова не писах за уреда :
Не е подходящ за разширени вени , за дископатии, бъбреци  и още неща имаше .. Преди да започна ми дадоха да попълня един въпросник за болестите , които не е подходящ и дали страдам от тях .
Правят се упражненията с инструктор , който е до теб през цялото време . Първият път ми се стори " майтап работа " - абе викам си тия ме будалкат - аз трениран човек от това вибриране каква мускална треска , какви 5 лева . Да ама не - на следващия ден не можех да вървя  Mr. Green . А всичко трае 30 мин.  За 3 ( три ) тренировки имам 1 см. от бедрата и от ханша ( т. е стегнала съм се , а не съм свалила килограми ) . Във Варна е двойно в по- скъпо посещението  Close . Аз ходя 2 пъти седмично - първите 10 пъти и след това ми казаха да е 1 път в седмицата - само за поддържане .
Пиле - Пилатеса не съм го изоставила - обаче  лятото съм го ограничила до 10 мин дневно - за корем и гръб ( в къщи ) . Зимата пак тръгвам при инструктор , защото там се разтоварвам след работния ден . Инструкторката е невероятна - Галя в Хуни   Peace ( Чррно море )
Дани ,  Heart Eyes
Днес съм на работа  Close
Ще ви наглеждам 

# 323
  • София
  • Мнения: 1 642
Ей, Росеее кой ще наглеждаш, като темата у опустяла почти напълно  Joy Joy

Да кажа, че съм мръднала някакви грамове, ама още не ми се променя лентичката.

Обаче докато разхождах кучето се зяпах в едно стълко и ми се стори, че въпреки кг-те поне на вид го докарвам. Корема е прибран, дупето стърчи (почти кат бразилско  Mr. Green), талия си имам - значи не е чак толкова зле положението.  Mr. Green

Що така не ме хващат дебелите комплекси хич не знам. Уф, а можеше да ми боде очите това тяло и да го докарам до приличен вид ама на....

Луда работа!

# 324
  • Мнения: 1 369
 Hug
Хепи  Hug

Айде на новата тема   bouquet

# 325
  • Мнения: 1 387
 newsm51
Тук съм,жива съм! LaughingБяхме малко на планина в Родопите-много хубаво беше,не ни се връщаше направо!Никакъв режим не спазвам,хапвам от всичко,но ограничавам количествата,ако ми се яде нещо сладко гледам да е сутрин.Така като знам,че на закуска мога да ям примерно бисквити,през останалото време не ми се ядат. Grinning Наблягам обаче на спорта -сутрин и следобяд правя асани,а вечер карам колело.Кантара си стои на едни килограми,но обиколките намаляват,даже вчера си обух един бял панталон,който едва закопчавах допреди 2 седмици и ми стоеше прилично,така,че продължавам по този начин. Peace
Честит племенник на ЗЗЗ
Честити празници на всички,които са имали повод-здраве и щастие!

# 326
  • Мнения: 2 897
Почерпете се за мое здраве по случей моя РД



# 327
  • Мнения: 13 770
Дени, честит рожден ден  bouquet
Здравето май е най-важното за теб днес, така че ти го желая от сърце!

Ние и тук ще дойдем да си хапнем тортичка, но ти си ела при нас в новата къща Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320909.new#new

Общи условия

Активация на акаунт