Скърцане със зъби?

  • 4 542
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
не мисля,че трябва нещо да се прави на тази възраст,предстои смяна на зъбите,промени цялостно в живота на детето,отговора ми беше за възрастни бруксисти.

# 31
  • Мнения: 961
Зара, ако обясниш, как може да се прави превенция преди да се задълбочи и да стане сериозен проблем, мисля, че ще е от полза за всички, които наблюдават подобно нещо при децата си и се притесняват от този факт!  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 577
Като основни причини за бруксизма и бруксоманията се смятат стреса, дистреса, неправилните възстановявания на зъбите. Премахването на стреса от живота ни е почти невъзможна мисия, но аз препоръчвам различни релакс-програми, поне един-два пъти седмично. Възстановяване на правилната форма на зъбите и носененто на шини, с които се спи. Дебелината на шините я определям индивидуално: дебелата я ползвам по време на лечение, след това ползвам по-тънка шина, като тези за избелване.

# 33
  • Мнения: 4
Re: Скърцане със зъби?
Основния проблем при детенцето ти най-вероятно е преумора и изнервеност.Като негова майка ти най-добре би преценила каква е причината за това...Когато се успокои нещата ще си дойдат на мястото сами    Иначе по аптеките има таблетки за случай на опаразитяване с глисти и за спокойствие може да му дадеш профилактично.(лично аз не мисля,че причината е тази)
  В това "розово и безметежно" ежедневие все по-често се "натъквам" на хора с този проблем,някои от както се помнят.
  Проблемът е,че от това в по-късна възраст започват да се изтриват зъбите(не се стрива добре храната и страда стомаха-гастрит и т.н), да се възпаляват венците и понякога чак ставите да болят.
  Все пак е твърде рано за тревоги....така че просто се опитай да възстановиш спокойствието в деня му и нещата ще се коригират сами
  И между другото в това нямя наследственост! Може единствено да наследи типа нервна система-тогава би могло да има някаква връзка
 

# 34
  • Мнения: 398
Сина ни скърца със зъби от време на време когато има повече емоции през деня (независимо дали са положителни или отрицателни).Говорила съм с няколко лекаря,всички казват,че е на психическа основа. Няма му нищо на зъбите. Поради ред причини има направени 4 необходими и две козметични операции на зъбите и сега когато е с брекети ходи на ортодонтист всеки месец.Никога никой не е споменал да има някакъв проблем от рода изтриване на емаила и т.н.
Интересно,че и брекетите не му пречат да скърца.

# 35
  • Мнения: 4
Изтриването се наблюдава доста по-късно!!Все пак емайлът е най-силно минерализираната тъкан в човешкият организъм.Затова ВИДИМОТО начало "идва"  бавно.Няма причина брекетите да му пречат-те са отстрани на зъбите,а не отгоре. Скърцането със зъби е опасно ако се задържи трайно и с времето се утвърди като лош навик,оставащ постоянен вече и без конкретна причина.

# 36
Като малка скърцах със зъби и ме провериха за глисти и , наистина, имах глисти. Лекуват се бързо и лесно.

# 37
  • Мнения: 5 183
Сина ни скърца със зъби от време на време когато има повече емоции през деня (независимо дали са положителни или отрицателни)
И при нас е така.

# 38
  • Мнения: 20
Синът ми е на 4 години и от как има зъби скърца с тях от време на време докато спи. Доктори педиатри /няколко/ са ми обяснявали, че това се появява при емоционални деца. И наистина в дни в които е преживял много емоции, след това през нощта скърца със зъби.

Общи условия

Активация на акаунт