82 Америкън сейвингс типс или чичо ми Скрудж по Коледа!

  • 18 726
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 491
Днес ходихме в едно друго католическо училище за ориентация. Казаха ми, че броят на децата в клас е между 22-28.   Видя ми се много за прайвит скул!  А пък иначе кърикюлъм и текнолъджи са много близки до тези в местния пъблик скул (с излключение на молитвата сутрин и чапел всяка седмица).   По колко деца е позволено при вас в киндъргардън клас?  И още, ако детето е родено през Декември, кога тръгва на киндъргартън при вас? С други думи, какъв е "the cut off"?
Пикси, конкретно на въпросите ти, при нас (пъблик скул) положението е: около 22-24 деца в клас за предучилищна. Не е малко, но има голям приток на деца, с всяка изминала година по-голям. С тях има учителка, помощник, и по някой навъртащ се родител. Cut off e 1-ви октомври, това за дистрикта, в щата варира. Училището има "синя панделка", специално проверявах преди време какво е това, описано е на сайта на US Department of Education - върти ми се нещо като успехи и иновативни методи, но имаше специално изискване за дайвърсити на средата. Като че ли не ме вълнува особено въпросната джуфка.
От огледите ми на учебни програми (включително на местното католическо) и разговори с родители от други училища, не съм забелязала кой знае каква разлика между програмите. Разликата в нивото на училищата за мене я правят родителите - дали се задоволяват с това, което предлага училището, или изискват от децата повече. Ако болшинството родители го правят, го правиш и ти, просто системата те дърпа.

# 241
  • usa
  • Мнения: 2 113
миз,докога трябва са напишете есето и да се явите семейно на интервюто при кръстоносците?

за плейсмънт теста има две дати - 12 и 13 декември, още не сме си избрали кога да ходим. апликейшън формата заедно с есето трябва да се подаде до 16 януари, а интервюто е рано-рано на 31 януари. дали ставаме за кръстоносци ще ни уведомят на 13 март.

успех с мръзненето! и ако не пиеш никакви течности 24 часа преди да се опнеш на опашката, много е вероятно да не ти се наложи да я напускаш за посещение в тоалетната  Hug.

Днес ходихме в едно друго католическо училище за ориентация. Казаха ми, че броят на децата в клас е между 22-28.   Видя ми се много за прайвит скул!  А пък иначе кърикюлъм и текнолъджи са много близки до тези в местния пъблик скул (с излключение на молитвата сутрин и чапел всяка седмица).   По колко деца е позволено при вас в киндъргардън клас?  И още, ако детето е родено през Декември, кога тръгва на киндъргартън при вас? С други думи, какъв е "the cut off"?

при нас киндергардън класовете доколкото знам са до 25 деца, но синът ми тази година са 19 и си е направо голям късмет! изрязват ги до родени на 1 септември, ако са до края на октомври и родителите им смятат, че са готови, могат да се явят на тест в скул дистрикта и ако го покрият, могат да започнат училище с набора си.

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 08:40 от миз

# 242
  • usa
  • Мнения: 2 113
В тоя ред на мисли и актиалните радини вълнения на Pixie и миз за католическите училища, заявявам, че сме обсъждали темата и двамата сме на мнение, че ако трябва ще се преместим дори и в друг град/щат, но в католическо училище няма да пратим децата. Но ние сме крайни и църква-компромисите са неприемливи.

ах, сега ме настъпа по най-големия мазол! само не ми хвърляй ръкавица да си мерим атеизма! представа си нямаш какво си навличаш с това! децата ми напускат вече стаята когато чуят от устата на майка си думи от рода на "религия", "джизъс", "год", "бибилия", щото знаят, че в близкия час-час и половина няма да спра тирадата...

ако трябва да си говорим сериозно, без да се оправдавам, просто давам поводи за размишления. никога не казвай никога! напълно съзнавам, че допускайки да си дам детето в религиозно училище си престъпвам един от основните житейски принципи, но детето иска да ходи в това училище, което се води едно от най-добрите в метро ерията, доказало е, че може да мисли, аз приемам безусловно, че тя е отделна от мен личност и има право на собствено мнение. така че ако имам възможност, нямам никакво право да се запъна и откажа. в струващо си светско частно училище не можем да си позволим да я изпратим, така че налага ми се да преглътна библията. от друга страна съпругът ми даде добър аргумент - ако поне малко прилича на един от нас, а не са я сменили в болницата с чуждо дете, задължителното изучаване на подобен нонсенс само ще я отврати и напълно ще отхвърли вероятността да грабне кръста и меча и да тръгне да проповядва думата господна... и последно, каква ми е алтернативата? в местното хай скул са 3 хиляди деца. абсолютно безлична маса от тийнове! никой не различава другия, учителите не си знаят учениците и въобще пълно безхаберие кой кой е и какво представлява... за мен капката, която доведе до преливане на чашата, беше посещението ми в класа по математика на силвия. всички илюзии у мен, че децата могат да получат някакво смислено образование в американско пъблик скул безследно изчезнаха на около 15-тата минута на този час. следващия абзац от постинга ми е описание на този час, който предизвика дълбок дистрес у мен и ако за вас не ви представляват интерес моите впечатления, препоръчвам да го прескочите, няма да загубите нищо. но аз изпитвам вътрешна потребност да споделя преживяването си с възможно най-голям брой родители, та да имат те предвид какво ги очаква в не чак толкова далечното бъдеще...

та в края на часа по математека на 6 клас в прословутата summa - програма за високо интелигентни деца в пъблик образованието на нашия скул дистрикт останах безмъвна и не намерих сили дори да си споделя впечатленията с учителя, а той беше толкова горд с проведения час... това, че не беше проверено дали домашното им е било написано вярно, успях да преглътна и общо взето това беше единственото, което успях да преглътна. за целия час от 75 минути решиха 4 или 5 задачи  и обсъдиха решението им. 75% от учениците решиха задачите с налучкване (пример - ако имате $60 за вечеря в ресторант и искате да ги похарчите всичките, трябва да платите 5% такса и искате да оставите 10% тип, колко пари ви остават за храна?) и това беше напълно ок с учителя. решаваха в групи, няма положение решавам си задачата и ако не мога, си нося последствията, неееееее! решаваме я в колектив и аз може и хал-хабер да си нямам как е била решена, достатъчно е един от тийма да има представа от математика и всички се класираме! после идва обсъждането - един ученик бива избран да обясни на класа как е решил задачата. ами може и гениална идея да е имал, но до колко е във възможностите на един 11-годишен да обясни тази идея, питам аз? за да не ви затруднявам и отговор имам на този въпрос - до никъде не му е във възможностите. аз дето имам що-годе добра представа от математика не им разбрах по-голямата част от обясненията на гениалните ученици, пък какво останало за другарчетата им. и това, което го гледаме по холивудските филми как учениците ходят напред-назад в час и си говорят на висок глас и ядат и пият не е художествена измислица, покрива се напълно с действителността. каква е ролята на учителя в всеобщата суматоха? той се включи само веднъж с идея как да се решават този тип задачи с логика, а не налучкване, но когато децата му казаха, че им допада повече налучкващия метод, той би отбой... и никаква следа от опити да се въведе методология за написване на решението на задачата така, че всеки средностатистически гражданин да може да разбере от къде е дошъл отговорът на задачата! учениците пишат, бришат, задраскват, слагат стрелки, кое число от къде се е появило никой освен пишещият не може да разбере, а едва ли и той може да се оправи в кашата, която е създал... че на нас в средностатистическото социалистическо училище ако не напишехме задачата така, че да е отвъд всяко съмнение как сме стигнали до отговора, ни пишеха двойка и хич и не им мигаше окото! ама още помним как се решават задачите, които сме имали на класното!
ами след това преживяване единствената ми надежда да се въведе дисциплина и математическа мисъл у моите тийнове остана у кръстоносците. те твърдят, че учениците им отиват в принстън, йейл, колумбия и други такива. ако и те ме разочароват, не знам какво ще правя. остава ни да се преместим в русия, китай, япония, хонг конг или друга такава все още държаща на образованието държава. макар и да не съм сигурна дали и те държат все още на образованието, може това да е само моя илюзия...

много дълго стана, но кюбит е виновна, че ме жегна на атеизъм! имам и още да говоря по темата, ама айде да не ви досаждам повече...

# 243
  • Мнения: 1 593
.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 01:55 от Jenna

# 244
  • usa
  • Мнения: 2 113
Миз, много интересен разказ

накратко казано - не съм изненадана. В колежа имАх възможноста да се запозная с много индивиди, продукт на подобно обучение, и резултатите им по математика (великия супер сложен Калкулъс  Rolling Eyes) бяха плачевни.

а какво те кара да мислиш, че в католическото училище нещата ще са по-добре? Имаше ли възможност да присъстваш на мат. клас?

още не, но ако албена започне да се образова там, до месец-два ще се появя Simple Smile. и в религиозния час ще се разпиша. и сайънс класа няма да пренебрегна! ако някой още не е разбрал, започва да ми става фикс идея цялата тази работа с безумното образование в тази държава...
а какво ме кара да си мисля, че нещата в католическото училище са по-добре, е фактът, че имат пет-шест вековна традиция в образованието. още от времена, когато дисциплината е била важна. също така фактът, че по време на опън хауса ми говореха повече за дисциплина, от колкото се застраховаха, че няма да обидят детето ми и няма да наранят крехкото му самочуствие. колкото повече време минава, толкова повече си мисля, че за добри резултати в образованието, най-важни са дисциплината и високите изисквания, които с чиста съвест мога да заявя, че напълно липсват в американското пъблик скул. то едва срича в трети клас, учителката го потупва по гърба и чантва "good job, my dear! very good job!"

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 08:37 от миз

# 245
  • Мнения: 3 988
миз, и ти, и Пикси, и някои други сигурно, ме разбрахте съвсем погрешно. Аз не исках да отварям дума нито за училищата, нито за избора, нито да карам някой да се оправдава, а друг да го защитава. Исках само да кажа на Тандури, че не за църковна сватба иде реч и че сме атеисти и [емфасайзинг] то толкова атеисти, че дори не можем да допуснем мисълта да си пратим децата в католическо училище.
Четох и в другата тема, и тук за твоята дилема и ти се възхищавам, че можеш да го преглътнеш и да направиш компромис. Това последното исках да подчертая също в положителна светлина, а не като критика. Не знам как да се изразя по-ясно, че да ме разбереш.

Интересен ти е разказа.

От друга страна не мога да премълча и да не кажа, че от пъблик скул до пъблик скул има разлика. Поне в Ню Йорк има. Мога веднага да посоча имената на 2 ПС тук и едно в Бостънска събърбия. Може да има и други, аз за тези знам.
Математиката - частни уроци или допълнително училище. Приятели с 2 деца и 40 хил. доход някак си успява да задели пари за елитно руско (заради преподавателите, иначе се учи на английски) училище по математика и за двете.
Руснаците пишат двойки дори и като преподават на английски.  Wink

П.П. За протокола да кажа, че съм била и в часове по математика в 3-те ПС, за които писах и в "руското".

# 246
  • usa
  • Мнения: 2 113
за какво си искала да отваряш дума, в момента няма значение, важното е за какво се е отворила въпросната дума Simple Smile. а тя хич не е маловажна  Hug. няма руско училище в нашата околия, ако имаше щяхме да сме първите да си запишем децата там. иначе ако имам повод, с пълно удовлетворение ще си призная, че не съм права в преценката си за пъблик образованието, повярвай ми. до преди два месеца имах пълна вяра в него и го защитавах също така пламенно, както сега го хуля Simple Smile. разликата между преди два месеца и сега е, че си запретнах ръкавите и си свърших домашното. в момента съм в състояние само да съжалявам, че не съм свършила това по-рано. въпросът не е в частните уроци по даден предмет, за мен важното е цялостното отношение към образованието и училището.

п.п. и подчертах - не се оправдавам. споделям впечатления за тези, на които им предстои да мислят и решават. далеч съм от мисълта да се оправдавам или да налагам мнение. всеки има глава на раменете си и трябва да я използва по собствено усмотрение и по предназначение. аз само споделям личните си впечатления и ред на мисли.

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 08:26 от миз

# 247
  • Мнения: 2 386
Ева, no judgment, а?  Flutter Всички ме осъдителни и гледаме в паницата на другите.

Аз написах още първия път, че не те съдя, а пък чуждите паници не са ми вкусни (не знам защо ги намесваш).. Просто често не разбирам категоричността ти и го споделих.


Ред.: Tandoori - Ами, харесвам още Incanto Charms (Ferragamo), Premier Jour, зелената ябълка на DKNY, евентуално Omnia Crystalline и .. това се сещам засега.  Blush  Допад?  Grinning

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 10:03 от Ева на сцена

# 248
  • Мнения: 948
Аз винаги си купувам "212" на K Херера; моя последен поклон към Mанхатън  Heart Eyes Засега не ми е омръзнал, а и не съм била в парфюмен магазин за проучване на нови миризми скоро, не съм подушила нещо друго да ме грабне така. Преди това с години ползвах L'Eau d'Issey на Мияки.

Бубка, ако чете, да ме разтълкува, и да ми препоръча нещо ново  Joy

=====================================
Кажете ми, моля, какво ползвате да ви напомня рождени дни на роднини и приятели? Забравих рождения ден на свекърва ми, и искам да се гръмна  Crazy  ooooh! Имала съм десет програмки, напомнящи - проблема е, че все са в интернетски страници, които може и да не видя всеки ден (yahoo, plaxo, facebook). Не може да е в Outlook, защото евентуално на работа няма да си ползвам домашния компютър завинаги.

Мисля си да седна и да си ги напиша в календара на стената - ама това е толкова 20-ти век. Календарът за срещи в блакбери не ми помага: първо, защото пак трябва да се пишат на ръка всяка година (не е свързано с адрес бук), а и сега като не съм на работа не го ползвам толкова...

# 249
  • Мнения: 1 783
Миз, добави Индия и Сингапур, към списъка си. Аз казвам на някои хора да търсят работа в Сингапур, ама те не та не.   Wink
Имам познат, индиец, който направи предложение към щата за програма за подобряване на преподаването по математика. Ей, така седна човека в свободното си време, разучи, написа свърза се със сенатор, и после не знам, какво стана, но последно бяха готови да го адват към закон и да го пускат на гласуване или нещо подобно.

# 250
  • Мнения: 1 147
С Мишолина имаме еднакво дългогодишно залитане по L'Eau d'Issey на Мияки.  Laughing Кратко прекъсване за Премиер Жур, и сега съм на Блу, допада ми много.
Мише, за рождените дни има два варианта - Outlook или календара на телефона. За мен, телефона е за предпочитане, едно че се предполага, че ще имаш достъп до него непрекъснато, второ помни в годините, и трето, ако се сбогуваш със служебния РС не губиш всичко. Веднъж вкарваш датите и толкоз. За мен стенния календар не е опция, забравям изобщо за съществуването му.

# 251
  • Мнения: 3 367
L'Eau d'Issey на Мияки и на шанел мадмоазела беше изборът ми цялата минала година,но рекох да сменя и така се озовах с блу и хепи.Как пестим в тая тема-не е истина,само със средно по 60$/парфюм Laughing
*
Мерси миз,информативно,не ме очудва хич,но това не го прави по-малко стряскащо. Дете на 12 е друго и там мисля си бих преглътнала по-леко у-ще под орден или каквото в името на читава академична подготовка,моят основен проблем е че детето ни е малко и ужасно податливо както си му е реда и не знам как бих обяснила един куп неща,та в този сми бенсън е права-мен ме плаши неизвестното. Инак академичност и униформи на местното катол.у-ще ме блазнят много,близко е,ново е..охххххххххх
Драго ми е че не само аз не спя по темата защото взех да си мисля че нещо аз не съм в час да го мисля толкоз,а хората дума не отварят..
*
мишолина-аз съм олд скул-календар на стената в кухнята, в йахуто на съпружието повторен да му звъни за неговите роднини.Ния вече разбира календар почти и докладва ако има нещо,но е на толкова видно място че ако знаеш кой ден е днес не мож' пропусна.

# 252
  • Мнения: 1 147
но е на толкова видно място че ако знаеш кой ден е днес не мож' пропусна.

wonna bet? Mr. Green

# 253
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Jenna, машина за хляб можеш да вземеш и втора употреба - нашата я намерих в craigslist за $30, а иначе беше около 200-ина в Амазон. Бяха й я подарили за Коледа, но тя не обичала да домакинства - съответно аз се сдобих с почти чисто нова машина. По-евтино е, по-вкусен е, лошото е че като го извадим топъл и го изяждаме наведнъж и диетата ми отива на кино. Имат хиляди рецепти, супер удобни са за пица краст, сладко, кексове, т.н. дори и милинките си там бъркаме.
Кисело мляко правя без машина. нямам проблем и винаги ми става.

Тандури, за еспресо машината - Gaggia, мъжът ми си направи цяло проучване кои били по по най за не много пари. Купи си и автоматина мелачка същата марка, но пак всичко е втора употреба от ибей този път. Като цяло не даваме пари за нови неща като можем да спестим, но това е наше виждане. Машината е супер и кафето става с голям каймак.
 

# 254
  • Мнения: 7 091
Ред.: Tandoori - Ами, харесвам още Incanto Charms (Ferragamo), Premier Jour, зелената ябълка на DKNY, евентуално Omnia Crystalline и .. това се сещам засега.  Blush  Допад?  Grinning

Ева, направо ме изумяваш! Premier Jour и Incanto Charms (Ferragamo) са ми много любими и на мен! Определено ще погледна другите два, за които си писала!  Simple Smile

Като заговорихте за математика, Блажка преди беше писала за методика на Кумон, тука покрай нас е много популярна, много я рекламират, имаме и школа наблизо и се чудя някой от вас има ли лични наблюдения в/у обучението и дали си заслужава?

Сипируми, благодаря ти много!

Общи условия

Активация на акаунт