Колко е в заплатата в страната в която сте?

  • 19 960
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Страшни математички сте.
Как може средната цифра да е представителна за мнозинството? Тя е по средата.

 Shocked
не е до математика, разли4ен смисъл сме вложили... ама нейсе  Rolling Eyes

# 46
  • Германия
  • Мнения: 8 100

въпреки, 4е със скандалите покрай занимаваЩите се с изследователска дейност, бих запитала и за заплатите на у4ените... в смисъл и на държавна и на 4астни субсидии.
ама май много сложно Ще стане Rolling Eyes
Не е сложно, те са публично известни. Напр. http://de.wikipedia.org/wiki/TV-L
Голямата таблица дава представа какво е заплащането. Нашият университет като обяви вакантно място и винаги се посочва по коя група ще е заплатата. Един научен сътрудник, който участва в изследователски проекти, води семинар (вкл. и на английски език) и подпомага организационно работата във факултета ще му бъде заплащано 2683 ? бруто. Това го взех от актуална обява. Друг пример: Шефът на езиковия ни център пък би започнал с 2914 ?. С всяка следваща година трудов стаж расте и заплащането. Друг е въпросът колко отива за данъци и разни други отчисления Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 4 399
За Австрия сега намирам в един вестник брутните средни заплати: мъже- 2473?, за жени- 1657?. Няма средна стойност, но ми се върти в главата Че Четох някъде за около 2200? средна заплата. Но това много силно варира в разлиЧните провинции. Например във Виена: мъже- 1989?, жени- 1352?. На мен не ми е известно да има минимална работна заплата, което обаЧе не знаЧи Че няма такава. И аз съм на мнение Че си Чешаме клавиатурата, тези цифри не знаЧат абсолютно нищо.

# 48
  • usa
  • Мнения: 2 113
В Швеция нормалната заплата е 30 000 SEK на месец преди данъците  Shocked

в щатите понятие "нормална заплата" няма. варира от 22к до 21 милиона. упс! от вчера някои приеха и по долар годишна заплата, така че съвсем стана трудно да се определи какво е нормална заплата тук.

# 49
  • Мнения: 2 032
Ни в клин, ни в ръкав, ама да кажа, че видях друга потребителка с моя ник; не мислех, че може, ама явно съм се объркала.

# 50
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Бубка, не е точно една средна точка без значение, не е като да не отразява нищо, защото се приема, че малък процент хора са на минимална заплата, малък процент хора са богаташи и мнозинството са някъде около тази средна;
ако отнесем въпроса до математиката/статистиката, асоциацията ми е с Гаусовата крива.

Е, ако говорим за общества, в които масата са крайно бедни, но има и няколко неприлично богати хора,  то тогава наистина на средната стойност не би имало никакво значение  Peace

За средна работна заплата ли питаш или за среден годишен доход newsm78, защото ме обърка с тези "бедни и богати"?

Средната работна заплата в Гърция е около 700 евро. Ако все пак имаш в предвид среден доход цифрите са други Wink.

Моята асоциация с Гаусовата крива е изпит на мъжа ми по геодезия Wink.

# 51
  • Мнения: 11 317
Сърфи, има ли подобна сравнителна извадка между Запада и Изтока? Питам, защото има доста фрапиращи разлики в сектора на услугите, че дори и лекарите там вземат поне с по 200-300 евро по-ниски заплати от западните си колеги. И да вметна, че нашата провинция по принцип е на опашката на заплатите.

# 52
  • Мнения: 558
е да, ама из изтока наемите на жилища са дооста по-ниски, таксите за детски градини също...та дори и цените в заведенията  Peace
до колкото успях да направя някакво сравнение на база мненията на познати из различните провинции, съотношението цени-заплати е най-добро в нашата провинция (NRW)

# 53
  • Мнения: 3 521
Разпределение на нетните заплати по бундесланд...не е точно това, което ти питаш, но се виждат основните неща. Peace

# 54
  • Мнения: 3 367
Докторант завършил,с 3 год опит след диплома,в Щатите ,в среден  по хубост у-т ,в среден щат взима м-у 40 и 70 000$ година (преди данъци) в зависимост от специалността.Същият човек в индустрията (фармацевт.фирма) би започнал от 70К. Много зависи при какви условия се работи,някои позиции искат преподаване,други имат голям натиск да се печелят грантове,в общи линии колкото по-спокойно е-толкова по-ниска е заплатата.

# 55
  • Мнения: 11 317
Разпределение на нетните заплати по бундесланд...не е точно това, което ти питаш, но се виждат основните неща. Peace
И съответно Заарланд пак омесена с Райнланд-Пфалц ooooh!
Тази статистика не струва нищо така.

# 56
  • Мнения: 1 959
Целта е да направим извадка, някакво сечение. За това което знаете. Примерно наш приятел има Ph.D. от тукашния университет който е в еди кой си град или щат и взема бруто еди какво си или е механик или чисти легално и взема това. Не да гледаме националната статистика на съответнатаа страна, то тя е ясна. Или пък приказките на нелегалните нещастници.

Ще ме прощаваш, но това пак е безсмислено. Какво значение има какво знаем ние?!
Подочул, видял, не доразбрал...
С какво и на кого ще помогне на някого като знае, че някъде си, някой си работил за еди колко си пари?!
А образованието-дори и една и съща специалност, тежи по различен начин в зависимост от завършения Университет;
професионалния опит-100%различен, за различните хора;ниво на владеене на чуждия език..., лични качества...
Това му е хубавото на капитализма-няма уравниловка.. за какво сечение ще си говорим..

Има си официални статистики. Има си законни  скали на заплащане.
Който е тръгнал за някъде да се поразрови, да почете, да попита в Бюрото по Труда.
Иначе не виждам с какво тази тема се различава от "приказките на нелегалните нещастници".

Персоналната заплата (а темата е зададена точно така) в цивилизования свят е конфиденциална информация.

# 57
  • T"A
  • Мнения: 2 515
За средна работна заплата ли питаш или за среден годишен доход newsm78, защото ме обърка с тези "бедни и богати"?

Имах предвид средна месечна заплата, но Гаусова крива би следвало да има и при среден годишен доход  Peace

Конкретно при нас разминавания няма, или ако има, не са големи, защото втори доход се облага с 50% данък, по този начин надницата ти на час нето спада значително и семейства със среден доход, които не са закъсали, трудно се навиват за допълнителна работа. Все пак на масата доходът е от заплатата, ти какви други допълнителни доходи имаш предвид - акции, ценни книжа, имоти - от този сорт ли? Или по-скоро работа на черно?

Идеята на стандартното разпределение е, че най-голям процент от извадката са близки до центъра. В общества, в които се говори за средна класа, именно това се визира  Peace

# 58
  • Мнения: 3 241
И на мен ми се струват трудно сравними заплатите. За това си има статистика, по сектори, пол и т.н.
Хората са си ги смятали нещата и това е. Толкова много допълнителни информации има спрямо професиите, че не виждам смисъл за сравнение.

Ето например във Франция работодателят трябва да ти предостави условия за хранене на обяд - или има стол или ваучери за хранене (работодателят плаща около половината). На края на годината има и разни други подаръци, които не са облагаеми (и за двете страни). Как да сравня това с някой, който получава еди колко си чиста заплата?

А да не повдигаме темата за стандарта...

# 59
  • Мнения: 1 107
Ето офисиални статистики за Швеция
тук и тук

Само са добавя- току що завършил 27г. магистър от технически университет в Швеция започна работа в Scania в неговата съ сфера с начална заплата от 18000 крони брутно.

Общи условия

Активация на акаунт