Трябва ли дечица с хрема да посещават ясла?

  • 9 564
  • 167
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 804
А трябва ли за следобедна закуска в ясла (не ОДЗ) да ядат слепени със сладко бисквити?
А трябва ли от септември до юни да не ги извеждат?
А трябва ли......?

Ако сте се хванали на хорото ще играете, ако не ви изнася се пуснете от хорото или подаите оплакване. Само с мрънкане по форумите не става. Малката е на ясла и отново е хремава. За да я ваксинираме я държахме 1 МЕСЕЦ вкъщи (докато ремонтираха яслата) и след 30 дни хремата й изчезна. Има ясла => има зарази и един куп други безумия, но това е положението.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
Мисълта ми е, че аз си лекувах детето вкъщи и докато не видя, че носът му е абсолютно чист, не го пусках на градина.

 smile3501 smile3501 smile3501

Ето това е истината. Всичко останало са само оправдания.

# 47
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Болни деца не бива да се приемат нито в ясла, нито в градина.  Naughty Ама колцина го спазват това.  ooooh! Аз спирам дъщеря си от градина задължително, ако я усетя, че прави опити да се разболява - тоест още при началните симптоми. Не само че ще разболее другите деца, ами ако си е у дома много по-бързо ще се оправи и възстанови.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Децата с хрема трябва да се лекуват вкъщи. Не мога да се съглася, че хремата не е заразна. В много случаи при малките има и продължения даже.

# 49
  • Мнения: 46 526
За мен лично не е проблем в групата й да ходят деца със сополи.
А дали трябва или не, не знам, на мен не ми пречат.

# 50
  • Мнения: 1 199
Ами че има деца които целогодишно ходят със сополи, какво, родителите им да не ходят на работа ли? Някой лекар ще даде ли за едни сополи на детето болничен на майката? Според мен се вманиачавате. От личния ми опит - когато на детето имунната му система е разклатена, и вкъщи да си го гледате, пак ще намира откъде да се заразява с нещо. Ат друга страна пък ако имунната му система е в добра форма, може всички около него да са болни и то пак да не се заразява. Първото ми дете първата година-година и половина в яслата караше вирусите един след друг, след това обаче изведнъж се оправи и си спомням че 4 години не беше вдигало изобщо температура, а през цялото време ходеше на градина. Второто като беше на годинка няколко месеца пак боледуваше непрекъснато въпреки че го гледах вкъщи, ама този път не изчаках да получи естествен имунитет, а започнах да го водя на хомеопат. Ефектът беше същият като при сестра му - никакво боледуване въпреки че беше заобиколен от кихащи и кашлящи в градината.

# 51
  • Мнения: 556
Това е все едно да се питаме "Трябва ли хора, употребили алкохол да се качват зад волана?", или "Трябва ли кучета да се пускат да обикалят по детските площадки". Въпреки че за всеки нормален човек за тези въпроси отговора може да е само един, то винаги ще се намерят разни тъпоумници, които ще се опитат да ме убеждават в обратното. Интересното е че са толкова нагли, че сами си вярват. То затова сме на този хал - достатъчно е само за 5 мин. да се погледат новините.

# 52
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Не, не трябва да ходят!  #Cussing out
И на мен не ми минават никакви извинения от рода - сами сме, няма кой да помага.

Моето дете като има и капка хрема, го спирам от градина до спиране на хремата. Никой не ме пита какви челни стойки правя и как се оправям.
Същото очкавам и от другите.

Иначе се получава затворен кръг, както е в момента ситуацията с градините.

# 53
  • Мнения: 629
Хремата си има медицински термин - ринит (остър, хроничен...сигурно и други чешити има). Причината може да е алергична реакция, вирусна или бактериална инфекция и какво ли още не... Но тъй като хремата НЕ Е нормалното състояние на човешкия (вкл. детския) организъм то съвсем логично би било при това положение детето да не посещава детски заведения и училища. Това е моето лично мнение. Знам, че има много, които не го споделят, но да се твърди, че на дете с хрема "нищо му няма" е най-малкото странно.
И ако при едни деца имунната система е достатъчно силна за да се пребори още на ниво хрема, то същата тази чужда хрема може да докара някое дете в болница на системи.
И не е вярно, че кекавите деца боледуват и да не са на градина. Моето диване е здраво като пън - стига да не е на ясла. До 1 г. и 10 м. не знаехме какво е боледуване (с две изключения), а сме пътували с нея още от тримесечна къде ли не (беше още март месец и не особено топло) - не знам колко хижи, пещера, палатки, море...Двете й разболявания бяха причинени от съвсем друга причина - болния ни татко и рождения й ден на годинката където се събраха много деца. Откакто е тръгнала на ясла обаче е ужас. И странно как като излезе яслата в ремонт за 2 месеца и половина - не се разболя нито веднъж въпреки, че пак пътувахме с нея, излизахме в януарските студове на игра, ходим с нея на пазар и мъкнем Бог знае какви вируси и бактерии с баща й отвън. Сетете се боледуванията й по какви причини са.
Само че аз съм на ясно с рисковете в ДЗ и нехаенето на родители, общество и педиатри за детското здраве. Приела съм тези рискове и някак си се борим да оцелеем с надеждата, че със стоплянето на пустото му време нещата ще се оправят, а за следващата година тя ще е придобила все пак някакъв имунитет срещу част от бактериите и вирусите. Да видим дали надеждите ми ще се оправдаят.

# 54
  • Мнения: 46 526
Това е все едно да се питаме "Трябва ли хора, употребили алкохол да се качват зад волана?" ...

Мне, съвсем не, по-скоро е да питаме: "Трябва ли хора със сополи да ходят на работа", "Трябва ли хора със сополи да ползват градския транспорт", "Трябва ли хора със сополи да пазаруват в търговските вериги" и т.н.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 556

Това е все едно да се питаме "Трябва ли хора, употребили алкохол да се качват зад волана?" ...

Мне, съвсем не, не мисля, че сополите замъгляват съзнанието, по-скоро е да питаме: "Трябва ли хора със сополи да ходят на работа", "Трябва ли хора със сополи да ползват градския транспорт", "Трябва ли хора със сополи да пазаруват в търговските вериги" и т.н.  Simple Smile

Никол, поредното ти некомпетентно изказване. Не можеш по никакъв начин да сравниш все още крехкия детски организъм с този на възрастен човек.
Между другото, къде беше номинирана - в кадегория на всяка манджа меродия, ако не се лъжа? Факта, че запълваш многото си свободно време с писанки къде ли не из форума просто ще ти помогне за поредната номинация, нищо повече. И те моля, ако пак решиш да ме оборваш, просто влагай малко разум и чети по-внимателно. Явно е че не си схванала замисъла ми.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 21:39 от 4akura

# 56
  • Мнения: 46 526
Не знаех, че децата са изолирани от обществото. Те общуват с родителите си, които пък общуват с другите възрастни, в много от случаите, в които обвинявате градината/яслата, вирусоносителят сте ВИЕ (без да се проявят симптомите, защото имате имунитет).

Факторите може и да са в детското заведение (изсушаване на лигавицата от парното, така става податлива на вируси, неизвеждане на въздух в зимните дни, стрес от раздялата и т.н.), но истинският причинител не можете да определите, колкото и да се пънете.

Ако беше наистина това което си мислите, в градините нямаше да има останали деца.

В крайна сметка задължителни неща няма, това е услуга, която ви се предлага, с/у определена цена (не само във финансово отношение), ваше е правото да я ползвате или не  Peace 

# 57
  • София
  • Мнения: 6 363
Не знаех, че децата са изолирани от обществото. Те общуват с родителите си, които пък общуват с другите възрастни, в много от случаите, в които обвинявате градината/яслата, вирусоносителят сте ВИЕ (без да се проявят симптомите, защото имате имунитет).

Факторите може и да са в детското заведение (изсушаване на лигавицата от парното, така става податлива на вируси, неизвеждане на въздух в зимните дни, стрес от раздялата и т.н.), но истинският причинител не можете да определите, колкото и да се пънете.

Ако беше наистина това което си мислите, в градините нямаше да има останали деца.

В крайна сметка задължителни неща няма, това е услуга, която ви се предлага, с/у определена цена (не само във финансово отношение), ваше е правото да я ползвате или не  Peace 

нека не мислим хората (и особено лекарите) за пълни абдали. при една бактериална инфекция, първото, което се прави, е да се установи с изследвания дали има други носители в семейството.

за сухия въздух и неизвеждането навън си много права.

фактът, че навремето е имало (и сега на места има) сутрешен филтър на болните деца в яслите и градините показва, че медицинските власти не смятат, че всичко е наред със сополите и посещението на болни деца в обществени заведения. това, че филтърът не се прави масово говори не за неговата ненужност, а за безхаберие и безотговорност. нека добавим, че в добрите детски клубове също не допускат видимо болни деца и изискват от родителя да подпише декларация, че детето му не е болно.

в крайна сметка, именно понеже това е услуга, за която плащаме, трябва да изискваме нейното качествено изпълнение и спазване на нормативната уредба. а защо не и на нейната промяна, ако тя е непълна?

# 58
  • Мнения: 46 526

нека не мислим хората (и особено лекарите) за пълни абдали. при една бактериална инфекция, първото, което се прави, е да се установи с изследвания дали има други носители в семейството ...

Но в почти всички случаи (заради които е темата), става дума за вирус ...

Отделно от това наличието на бактерии и вируси се проявавя по-късно, т.е. детето вече е било в контакт с хората, с които така или иначе е. И да го отделим, другите вече са заразени и ако организмът им е податлив в момента - ясно е какво следва.

# 59
  • Мнения: 2 018
Смешно е да карат родителя да подписва декларация, че детето му не е болно. Единствено лекарят може да каже това и ако той не се е произнесъл, каквото и да каже родителят си е едно субективно мнение. Пък и "болно" - може да включва много неща. Детето може да е алергично и да има сополи - тогава пак си е болно, но не заразно.
По-добре би било да се изисква бележка от лекар и да се търси отговорност от него, а не от родителя, защото ако последния не получи болничен, каквото и да си говорим тук, това означава, че детето може да посещава ясла.
 

Общи условия

Активация на акаунт