казвали на всичко "не" малкото ви 2г. дете?

  • 2 147
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 592
На година и 5 месеца на всичко казва "не".  Laughing ronieta А опитали ли ли сте да не и се връзвате и да не воювате с нея? Звучи много гадно, вярно, но това е единствения известен начин. Не означава да се правите, че не ви пука, а наистина да не ви пука. като кажете и вие Не да бъде Не без възможности да ви се наложи, без да ви е страх, че ще се тръшне, ще истеряса и ще повърне, дори. Децата са много интуитивни  и ни познават по- добре отколкото ние се познаваме. най- малкото раздразнение или нерви и ни владеят тотално. тогава започва насилието и агресията от родителя /нерви, груб тон, наказания, крясъци, шамари и прочее/. детето още повече се вкопчва в желанието да се заяви като личност и да се отдели от родителя и шоуто става денонощно. възрастта е трудна за нас родителите, но е много полезна за децата, които са разбрали, че на се част от нас, а са нещо отделно и искат да си използват правата.
В такъв период положението се смекчава ако следваме златната среда- казваме не за едни и същи неща всеки път, ние не истерясваме, не губим присъствие на духа и казваме и Да на някои неща, но не и на тези, които преди малко сме забранили. И обясняваме, обясняваме, обясняваме /"Защото така казвам аз" не се брои за обяснение/.
Звучи неизпълнимо, но ако си дадем сметка, че това просто едно дете, което расте, има нужда от този период и не прави тези сцени, защото е против нас, защото сме лоши родители или защото не се справям с положението. Успех! Hug

Не се бях замисляла особено, но май това действа... с уговорката, че като мине известно време трябва все пак да бъде утешен - иначе няма да спре да плаче, става искрено нажален и натъжен, без изобщо да помни - поне в емоционален план - о къде е тръгнала разправията / тръшкането / плача, иска само "гуши-бебето-хлъц-хлъц"

# 46
  • София
  • Мнения: 12 160
katiABV Ясно е, че няма да играеш ледената кралица. Децата се гушкат и успокояват, дори и когато сме твърди в решението си за неща, които не им харесват. Не целим да направим мъката им двойна- хем не им даваме да накъсат цяло руло тоалетна хартия, хем сме студени и не ни се гушка. И в демонстрацията на любов е добре да сме последователни, а и любовта не влиза в игрите на разрешения и забрани. Тя си е  винаги налице. Иначе излиза "Ако правиш това не те обичам" или детето приема забраните като отхвърляне.
Утешаването може да не работи в момента на отказа и да се остави за по- късно, но ако детето потърси успокоение и близост аз му ги предлагам винаги.

# 47
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ще отмине и ние бяхме така

Общи условия

Активация на акаунт