днес ми отказаха да даря кръв

  • 21 445
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
днес ходих да даря кръв и ми бе отказано, с обяснението, че в кръвта ми има анти тела и моята кръв не е подходяща за кръводаряване. Преди това съм дарявала кръв два пъти и чак сега научавам това. Лошото е че не обясниха нищо повече.
имаш антитела и толкова. ако някой може да ми обясни какво означава това ще съм благодарна. Не е приятно да си в невидение. Попитах неможе ли кръвта да се използва за нещо друго освен кръвопреливане, но каза- за какво друго да се използва. аз мисля, че кръвта се използва и за друго освен кръвопреливане. Отказаха ми всякакво разяснени. Вашата кръв не става и толкова. Какво означава това за моето здраве- няма значение, може ли по друг начин да бъда полезна като дарител- също няма значение.
очаквам съдействие откъде мога да получа информация каво означава антитела в кървта
благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 57
Ще следя  темата, стана ми интересно.
Но според мен,  това твърдение на  лекарите, трябва да те наведе  над мисълта, че трябва да се  изследваш. Възможно е да  си прекарала болест на  крак  без  да си разбрала и взела  мерки. Дано  греша.
Да не би да си ти казали, че  кръвта ти не  е подходяща  за точно  определен човек /близък/ което обяснява  нещата?
Това  за  антителата  ми  звучи  смешно, всички имаме антитела Rolling Eyes въпросът при теб  какви точно са,  трябваше да попиташ по-настоятелно.

# 2
  • Мнения: 3 157
Кой ти отказа да ти вземе кръв?Изследвания пуснаха ли ти?Ако си прекарала наскоро хепатит примерно знам,че не можеш да даряваш кръв.
За да установят антитела трябва да са ти пуснали изследвания все пак,нали?Била ли си болна скоро от нещо?

# 3
  • Мнения: 1 942
И аз нещо не разбрах  Rolling Eyes Значи първо ти взеха малко кръвчица, изследваха я и после отказаха да си токнат повечко?

Някоя застреляна лаборантка си е дала важност май  Tired

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 16:22 от Sillveto

# 4
  • Мнения: 3 157
Май ти си застреляната.Процедурата винаги си е била такава-първо ти взимат малко кръв за изследвания и едва след това ще ти ,,източат'' повече.

# 5
  • Мнения: 3 157
Един ,,препатил'' споделя информация,вижте я,полезна е:
http://ogre.ikratko.com/archives/71

# 6
  • Мнения: 1
Преди днешния ден съм дарявала кръв два пъти. Днес отидох, дадох си личната карта, лаборатката вкара данните в копмютър и ми каза, че в кръвта ми има антитела и не съм подходяща за кръводаряване. Тази интформация явно е от последното кръводаряване, на аз не съм уведомена и ми казват при сегашното ми желание за даряване.

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 17:02 от verkaver

# 7
  • Мнения: 1
даряването е безвъзмезно, не за определен човек

# 8
  • Мнения: 1
опитах се да проведа разговор с лаборантката, но тя ми каза, че моята кръв не е подходяща за даряване и толкоз, да си занам. има антитела, но какви са, що са без отговор. Сега се чудя, да ли имам нужда от други изследвания. Тази информация е от миналата година, от последното ми кръводаряване, никой не ме е потърсил. Мисля да се обърна към личния лекар

# 9
  • Мнения: 3 157
При автоимунните болести има определени антитела.....може би имаш наличието на такива,а може би-не..така можем само да гадаем какво е искала да каже лаборатката..
Ето списък на болестите,при които не може да се дарява кръв:
Противопоказания за кръводаряване

Не се допускат хора, които страдат от следните заболявания:

1. Всички фази на инфекция с вируса на СПИН.

2. Вирусен хепатит - преболедували от хепатит В и С. Лица, които са били в контакт с болни от хепатит, не даряват кръв за период от 6 месеца след контакта. Същото важи и за донори, които са се подлагали на акупунктура, татуировки или други убождания, извършени извън лечебни заведения.

3. Сифилис - вроден или придобит, независимо от времето на боледуването и резултата от лечението.

4. Туберкулоза във всичките нейни форми, когато лицето се води на задължителен учет в съответния тубдиспансер и 5 години след снемането му от учет.

5. Всички остри заразни болести - през време на боледуването и реконвалесцентния период.

6. Контакт със заразно болни - за период, равен на инкубационния.

7. Токсоплазмоза - една година след клиничното възстановяване.

8. Лайшманиоза.

9. Бруцелоза - две години след преболедуването.

10. Всички неясни фебрилни и субфебрилни състояния.

11. Имунизирани: с живи ваксини - 4 седмици след имунизацията; с убити и субединични ваксини и анатоксини - 3 дни след имунизацията; бяс - една година след имунизацията.

12. Тропически болести: пребиваване в тропически райони - 3 месеца след завръщането; малария: лица, родени или отраснали в ендемичен малариен район, 3 години след последното им посещение там, ако резултатите от имунологичното изследване са отрицателни в края на този период; лица, преболедували от малария, 3 години след изчезване на симптомите и след прекратяване на противомаларийното лечение, ако резултатите от имунологичното изследване са отрицателни в края на този период; болест на Чагас.

13. Болести на сърдечно-съдовата система: хипертонична болест II и III степен; период на лечение с хипотензивни средства, независимо дали в момента кръвното налягане е нормално; исхемична болест на сърцето; сърдечна аритмия; генерализирана кардиосклероза и атеросклероза; тромбофлебити; артериални тромбози; ендокардити, миокардити, клапни пороци на сърцето.

14. Всички видове анемични състояния, костно-мозъчна недостатъчност, миело- и лимфопролиферативни заболявания, нарушения в коагулацията, полицитемия вера.

15. Изразени нарушения във функциите на жлезите с вътрешна секреция и обмяна на веществата.

16. Чернодробни заболявания - хронични хепатити, цироза, хепатоспленомегалия от неизяснено естество и др.

17. Болести на пикочната система - хронични нефрити и нефрози, остър глумерулонефрит (период 5 години след пълното оздравяване).

18. Обострена язвена болест на стомаха и дванадесетопръстника.

19. Органични увреждания на ЦНС, епилепсия и психични заболявания, които правят лицето недееспособно.

20. Алергични заболявания. Лица с поленова алергия (сенна хрема) могат да даряват кръв извън съответния сезон.

21. Отосклероза и Мениеров синдром.

22. Хроничен остеомиелит и деформации на костите. При остър остеомиелит - 5 години след пълното оздравяване.

23. Разпространено засягане на кожата от възпалителен или алергичен характер - псориазис, еритродермия, генерализирана екзема, пиодермия, микози, лупус вулгарис витилиго.

24. Заболявания на очите - ирит, иридоциклит, хориоретинит, резки изменения в очните дъна, миопия над 5 диоптъра, паренхиматозен кератит, глаукома и трахома.

25. Остър ревматизъм. При данни за преболедуване от ревматизъм - период от 2 години след отшумяване на симптомите и липса на данни за хронично сърдечно увреждане.

26. Хирургически интервенции: при по-големи операции - до 6 месеца след интервенцията; при по-малки операции (апендицит, херния, дермоидна киста и др.) - период от един месец след интервенцията; при екстирпация на зъб - период от 1 седмица след нея.

27. Бронхити - остър и обострен хроничен бронхит, хронична обструктивна белодробна болест.

28. Всички видове новообразувания, освен ако няма категорични данни, че са несъмнено доброкачествени.

29. Автоимунни заболявания.

30. Период на бременност, лактация и менструация.

31. Приемане на медикаменти в последните 48 часа преди кръводаряването: антибиотици, хипотензивни, антикоагуланти, дигиталисови, стероидни и нестероидни противовъзпалителни, хипогликемични, антипсихотични, сънотворни и антиогреганти в последните 7 дни преди кръводаряването.

32. Интоксикация с алкохол и наркотични вещества. Дори да няма сигурни данни за това, кандидатът трябва да бъде спрян от кръводаряване.

33. Не се допускат до кръводаряване лица, на които през последните 6 месеца преди освидетелстването е преливана кръв, кръвни съставки или плазмени биопрепарати.

34. Кръводаряване не се извършва и в случаи, непредвидени по-горе, когато по преценка на лекаря или освидетелстващото лице кръводаряването представлява опасност за здравето на дарителя или приемателя.

# 10
  • Мнения: 1
този списък съм го чела преди да стана кръводарител- още първия път.незнам дали са длъжни да ми дадът повече информация. Просто не бях подготвена, лаборантка беше мила, но лаконична, не пожела да продължи разговора. Бях много разочарована и неподготвена да бъда по-взискателна, все пак става въпрос за моето лично здраве. Тази информация може да е полезна при есктрени ситуации отнасяща се за мен самата

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 21:17 от verkaver

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз бих те посъветвала да се обърнеш към личния си лекар. Може би след като си направиш някой изследвания ще се изясни къде е проблема, който най- вероятно съществува.

# 12
  • Мнения: 1 942
То е ясно, че ще си направиш изследвания за да разбере какви са тези антитела, но си мисля защо преди да почнеш да ровиш и търсиш не отидеш още веднъж в центъра по кръводаряане и може да случиш друга лаборантка пък и на тази можеш да кажеш, че се тревожиш и да попиташ какво имат в предвид и за какво да се изследваш. Сокроце и човешки би трябвало да ти отговорят  Peace

# 13
  • Мнения: 1
ходих при личния лекар и той каза, че най-вероятно става въпрос за австралийски антиген. Прекарала съм хепатит В на крак или организмът се е срещнал с тази болест и успешно се е противопоставил. Пусна изследвания на кръвта за да се увери за какво става въпрос и ако е необходимо ще се прави изследване на черния дроб.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 957
Отказват ми да бъда кръводарител, защото в детството съм прекарала хепатит А. Два пъти съм пробвала, два пъти са ме питали, два пъти са ми отказвали.
Сега виждам, че хепатит А изобщо не е споменат. Защо ми отказваха?

Общи условия

Активация на акаунт