Zyrtec - капки

  • 88 282
  • 348
  •   1
Отговори
# 285
Бирди, много благодаря за бързия отговор.   bouquet
И аз се надявам да не се разболее и без проблеми да мине инкубационния период.Стискайте палци!  Praynig

# 286
  • Мнения: 8 585
@monkey-star
По отношение на лечението сега всичко зависи от това, дали има налични симптоми.
Такива се считат:
*нощна кашлица
*кашлица при усилие
*шумно, необичайно дишане с "хъркане" или удължено издишване и "свиркане".
*кашлица-суха, без или с малко секрет.
*характерно изморяване, спиране и кашлица (най-често суха).
При тези случаи, и без налична инфекция, кратък курс с Фликсотайд (балонче, инхейлер) е добър подход.
Но-добра доза, за кратко и разпределена на 3 дози дневно.

Няма ригидни подходи при употреба на Фликсотайд, нито "еднопосочно билетче". Тоест Фликсотайд може да се използва не само при БА, но и при всички други случаи, когато ни трябва ефектът му. Нито се дава с месеци! Толкова, колкото минимално е необходимо, и при първа възможност се опитва махане! Това са много важни подробности и ще се радвам ако намерите някой да ги споделя и прилага точно така.
Мухълът и домашният прах са много важни дразнители! един бронхиолит оставя известна хипер-реактивност, която може да се изрази и с пристъпна кашлица, провокирана от домашен прах, например седмици след отзвучаване на бронхиолита. Много уместни са наблюденията Ви!
Затова и фликсотайд даден в първата, острата фаза, има известен "профилактичен" и лечебен ефект погледнато в перспектива.

# 287
  • Мнения: 15
От изброените симптоми:

*нощна кашлица
*кашлица при усилие
*шумно, необичайно дишане с "хъркане" или удължено издишване и "свиркане".
*кашлица-суха, без или с малко секрет.
*характерно изморяване, спиране и кашлица (най-често суха).

има само шумното дишане и кашлица от време на време, не всеки ден и предимно суха, остра от два дни сме пак и с присипнал глас

Приема само Зиртек, както казах, давала съм и чай за бронхити

# 288
  • Мнения: 44
Бърди, благодаря за отговора. Звучи ми положително.
Случката с кравето масло беше някъде в четвъртия месец. Сега сме на седем месеца и една седмица.
Ядем пюрета - готови от бурканчета. Започнахме захранването с домашно приготвено зеленчуково пюре-картофи, адаптирано мляко, краве масло и понякога в добавка моркови за около две седмици и спряхме след алергичната реакция. На следващия ден, след като прекалихме с кравето масло приготвихме отново домашно пюре, но вече без краве масло и още на първите няколко лъжички нослето започна да се подува на същото място. Спряхме за няколко дена и започнахме да даваме пюрето от бурканче - на хип-от всички /само от спаначеното се чувстваше зле -газове и колики/, семпер -картофи с царевица и  и сини сливи и от българските - на Ганчев с овесени ядки и най-обикновено зелевчуково. След това захранихме с каша - овесена на Блевит, като тя е основната и редуваме с друга на млечна основа или на хип-овесена с плодове.
От местните пюрета започнахме с тиква с пилешко на бейби вита, царевица с пуешко на хип, след това на семпер - мисля че беше телешко със зеленчуци и накрая на хип-телешко.
Това, което ни казваш със съкращенията за кремовете нищо не ми говори.
Ако трябва отново да приготвяме домашни пюрета да им прибавяме ли адаптирано мляко или с вода? Препоръчват ни прием на Кетотефен или нещо подобно, не съм сигурна за името на лекарството. Как ти звучи?
Не знам дали е правилно, но  ми се иска, ако е възможно до избегнем приема на лекарства.
Не разбрах, има ли начин, макар и не сега да се разбере дали става въпрос за отшумяваща алергична реакция или за нещо по-сериозно. По пътя на пробата ли да го установяваме?
Що се отнася до изборя на пюрета-смятали сме, че тези които даваме имат разхлабващ ефект. За нас беше важно, защото не акаше по 3-4 дена и плачеше много и акаше трудно. На 2.5 м. бяхме в болница-долихо сигма. Казаха разхлабителна диета. Пюрето от сини сливи на семпер й действа много положително на изхождането, нали няма причина да спираме да й го даваме? Благодаря още веднъж за вниманието. За нас то е много важно!
 

# 289
  • Мнения: 8 585
@Свет
Проблемът е в някак си хаотичното въвеждане на храни и в даването на толкова много неща на едно дете на 9 месеца.
Това тук просто не е прието да се прави така.
За сравнение->> с какво се храни тук едно 9-10  месечно дете (се храни без проблем):
*зеленчуци-картоф, морков, броколи,артишок, бр.зеле, леща, боб, зелен боб,червено цвекло, спанак, лопуш.
*месни храни-пилешко,телешко,свинско,риба, телешки черен дроб.
*жълтък, но не белтък. Не сирене, не краве масло, не фиде и тестени изделия. Особено-не хляб! нито пък попара!!
*млечни каши-от готовите->брашняна, оризово брашно-ванилия.

Гърците като култура и традиции НЕ купуват никакви бурканчета. Абсолютно никакви! И затова на пазара има само Нестле и никоя друга фирма!
Тоест, както се вижда, обикновени и всекидневни неща, готвени в къщи. Знам за проблемите с качеството на храните в Бг... и знам че може би такъв хранителен режим е невъзможен.
Но щом като се дават толкова наистина необичайни храни като овесени ядки, елда, пуйка (особено от бурканчета, което много ме съмнява дали е пуйка изобщо), царевица и особено "бурканчета" като изключително хранене е практически невъзможно да се разбере дали има и коя е алергизиращата храна... .
Хранителният режим изглежда хаотичен, въвеждани са много неща (в състава на "комплексни пюрета") без да е спазвана постепенността и все пак ограничеността на храните като вид за първите 11 месеца. Това е корена на проблема! Например, там където пише "с царевица" е всъщност царевична смеска, която е наистина много проблемна.
За сините сливи-няма проблем. И изобщо за плодовите бурканчета, ако не са ябълка с извара, например, а един чист плод или два в комбинация.
За атопичната кожа се приготвя кортикостероидно кремче, с което се маже за 2-3-4 дена до изчезване на обрива. След това сухата кожа регулярно се поддържа с хидратантен крем-А-дерма е добър и достъпен избор.

Кетотифен? За какво? Само за профилактика на бронхиална астма и алергичен ринит се използва.
Домашните храни или супички се приготвят без мляко. Само с вода, но храната трябва да е съвсем леко посолена и да съдържа малко (1-2 ч.л.зехтин от добро качество). Противно на това, което някои от агресивно присъстващите тук смятат, храната особено на по-големите деца би трябвало СЪВСЕМ ЛЕКО да се соли на вкус. Много деца не ядат добре, защото безсолното е абсолютно негодно за ядене. Безсолно не ядат възрастни на които е забранена солта, поради сърдечни проблеми, какво остава за децата... .

Запека в някои случаи също е израз на алергия към млечни протеини...

Последна редакция: сб, 25 мар 2006, 01:40 от Birdie

# 290
  • Мнения: 8 585
@Свет
Като първа крачка виждам да се сложи ред с храните-4-5 хранения дневно, от които САМО ДВЕ външни- в 12-13-14 и в 17-18.
Желателно е да готвим (ако Ви е възможно) простички и обикновени неща-например една топка пасирано месо + 2-3 вида зеленчук. Или супички в по рядка консистенция.
За 17-18 -само плодове, плодови пюрета, приготвяни от млякото на детето, чисто оризово брашно и плод.
Всичко останало само мляко-от това, което пие детето. Тук много често сгъстяваме млякото с една, две мезурки оризово чисто, бебешко брашно. По-засищащо е и абсолютно не-алергизиращо.

# 291
  • Мнения: 44
Благодаря още веднъж за отзивчивостта.
За пояснение - ядем пет пъти на ден/като спазване съответните часове на хранене/, първите две и последното хранене са с кърма. Отказа да пие адаптирани млека, сменяхме различни, включително и такива против запека -фризовом, аптамил и омнео. Остават две хранения - обедно и следобедно в 17.
Можем да приготвяме вкъщи храната, но все пак не трябва ли да спазваме някакви пропорции и начин на приготвяне? Храни на оризова основа до сега не сме давали, тъй като оризът запича, а не се изхождаше по 3-4 дена.
Детенцето ни е на седем месеца и една седмица.

# 292
  • Мнения: 8 585
Благодаря още веднъж за отзивчивостта.
На л.с Ви писах...

# 293
  • Мнения: 15
@@@@ - Бърди

Здравейте, аз да си довърша разговора за капките и диагнозата на моя син. Как мислите, при изброените по-горе симптоми необходимо ли е сега да се прави Флексотайд или при евентуален нов по-силен пристъп?
Апропо, гласчето вече се оправи и свистенето го чувам само при силен плач.

# 294
  • Мнения: 8 585
@@@@ - Бърди

Здравейте, аз да си довърша разговора за капките и диагнозата на моя син. Как мислите, при изброените по-горе симптоми необходимо ли е сега да се прави Флексотайд или при евентуален нов по-силен пристъп?
Апропо, гласчето вече се оправи и свистенето го чувам само при силен плач.
Зависи и от това, което се аускултира. Въпросът от друга страна е, като сега изчезнат симптомите, след колко време пак ще има подобни. Така че избора е на лекуващият. Аз лично бих дал фликсотайд за 6-7 дена и с оглед на предишните заболявания.

# 295
  • София
  • Мнения: 1 724
Ако някоя от майките намери пулмолог, който да приме предписването на Флексотид само за овладяване - до 7-10-20 дни, моля ви, пишете. Ние сме при д-р Куфарджиева /беше в Детска клиника на МА, сега е в Закрила, тя не споделя това мнение.
Живо се интересувам от чненията на други полмолози - досега съм "преслушала" д-р Филчев и д-р май Рачева беше от същата клиника, и те смятата Флексотита подходящ за 6,12,18 месеца...Моля Ви, можете да ми пишете и  на лични.

# 296
  • Мнения: 8 585
Фликсотайд е инхалаторен КС. Има мощно притиво-възпалително и противо-отточно действие. Отток, възпаление, хиперсекреция имаме при редица детски белодробни заболявания-остри и по-малко остри. При някой спектър от тях, това се изразява с остра кашлица, при други с остатъчна кашлица, при трети с промяна в анатомичният строеж на бронхите след прекарано остро заболяване. За всички тези случаи може да се възползваме от свойствата на Фликсотайд. И изобщо не задължително за 6 месеца...

# 297
  • Мнения: 15
Зависи и от това, което се аускултира. Въпросът от друга страна е, като сега изчезнат симптомите, след колко време пак ще има подобни. Така че избора е на лекуващият. Аз лично бих дал фликсотайд за 6-7 дена и с оглед на предишните заболявания.

Здравейте,
Разбирам, въпроса е как да накараш лекуващ лекар да проведе определена терапия, ако той си е решил друго... не е лесно да си майка в случая...
Какво имате предвид с честотата на симптомите и това през колко време се проявяват?


# 298
  • Мнения: 8 585
"Какво имате предвид с честотата на симптомите и това през колко време се проявяват?"- за месец->> два пъти или при обикновена вирусна инфекция подобни симптоми, оставащи и след отминаване на острият момент.
Да, трудно е да си майка...Уверявам че и да си педиатър не е лесно. Но това, което смятаме за правилно, как да не го кажем или напишем?

# 299
  • Мнения: 15
Мммм да,
Разбирам ви и благодаря за съветите, но освен да започна на своя глава Флексотайд друго не виждам за момента...
Сега като сме наван повечето време и дишането е по-спокойно, но го наблюдавам.
Приятен ден на вас

Общи условия

Активация на акаунт