Телефон за първокласник

  • 35 111
  • 184
  •   3
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Без телефон не става.Може един път да я чуя,но ми е спокойно.

# 166
  • Мнения: 1 572
В чужбина може да е организирано, но тук, ако нямат някой час ги изкарват като кучета да седят при охраната. Никой не ги занимава, зависи само от детето дали ще остане при охраната или ще драсне навън. При основната ни учителка не стават проблеми, тя ги гледа каквото и да стане, при нужда лично звъни на родител, не си тръгва докато не са прибрани всички.
Но 3 пъти в седмицата имат последен час при различен учител и тогава неведнъж е ставало разминаване. Конкретно при моето дете, учителката от втора смяна, т.е. занималня ги ГОНИ навън,  в клас остават само записаните на занималня. Дечицата са малки и плачат.  Понякога става въпрос за 2 минути изчакване, но за децата е срив. Телефонът е успокоение и за родителя и за детето.

# 167
  • Мнения: 18 652
Що за високомерие?!? Никой в темата не списва, защото желае детето му да има телефон с цел фукане, още по-малко пък за връзка със социални мрежи. Да не говорим, че повечето се чудят какъв възможно най-евтин апарат да вземат. Чудесно е, че в чужбина (която и да е тя) децата в малките класове нямат нужда от мобилен телефон. Очевидно тук имаме други нужди.

# 168
  • Мнения: 1 488
Вие добре ли сте госпожо? Какво високомерие ви гони? Просто се учудвам защо децата в България не се чувстват на безопасно място в училище? И не сте ли вие, родителите, донякъде заинтересовани да предприемете нещо училищата да станат безопасно място и да сте спокойни, когато детето ви е там, вместо да купувате телефони на 6-7 годишни?

# 169
  • Мнения: 18 652
Добре съм, благодаря. Wink Заинтересовани сме родителите да стане безопасно място. Докато стане обаче такова предпочитам (а явно не само аз) да имам връзка с детето. Усилията за обезопасавянето са обект на друга тема, в тази обсъждаме телефоните - дали и какъв. И да, намекът, че първокласниците в България използват телефоните за социални мрежи, а нуждата от телефон е едва ли не прищавка, за мен е високомерие.

# 170
  • София
  • Мнения: 4 035
И не сте ли вие, родителите, донякъде заинтересовани да предприемете нещо училищата да станат безопасно място и да сте спокойни, когато детето ви е там, вместо да купувате телефони на 6-7 годишни?
И какво точно предлагате да направим? Как да се случи това да е заключена вратата например, при положение, че първа смяна почва в 7,30, но 1ви и втори класт почват от 8.20, а занималнята на втора смяна почва от 8 сутринта, има деца, които идват по-късно на занималня, защото имат тренировки или език, извеждат се навън децата, в 11.30 първокласниците почват да си тръгват, в 12.30 почват да си тръгват останалите от начален курс, в 13.30 почва да идва втората смяна, а от 15 натътка почват да взимат малките от занималня....Освен ние, родителите, да дежурим да отключваме и заключваме вратата. На всичкото отгоре от Пожарната е забранено да се държи заключено в случай на пожар за бърза и лесна евакуация.

# 171
  • софия
  • Мнения: 25 781
Не мисля, че е нужно да се обръща внимание на ирелеванти примери. Разбрахме, че госпожата е в чужбината, където всичко е розАво, а ние сме лузърки, които сме незаинтересовани спрямо децата си, а те от своя страна са доста елементарни, ходейки с телефон на училище, защото "скайп, фасебоок тук на тази възраст са модерни сред децата".  Кой го казва това и на какво се базира този генерален извод е друга тема.
Darcey, бих приела написаното от теб като учудване само, ако ти не си учила в бг училище. Едва ли. Как бързо се забравя. Точно за това, написаното от теб не звучи ни най-малко добронамерено и се е чисто спамене.

# 172
  • София
  • Мнения: 38 905
Даже и да съберем пари и да сложим система за достъп, пак няма да стане.
Особено с децата в малките класове и в занималнята.
Винаги може да стане нещо, така че телефонът дава малко по-голяма сигурност, а не е каприз.
В ДГ нещата са организирани и няма нужда от телефон, но в училище всичко рязко се променя.
Ние сме в едно от най-големите училища в София, ужасно много деца са.

# 173
  • София
  • Мнения: 4 035
Ми при нас по 6 паралелки във випуск, смятай, до 12ти клас е училището...

# 174
  • Мнения: 1 488
Големи глупости пишете wild poppy,  zvanche.
Никъде не съм "намекнала", че телефоните се ползват за социалните мрежи, а просто ги добавих, че се ползват от малки деца? И нямах предвид, че се ползват от телефоните, а по принцип. Социалните мрежи. Не е ли така, не е ли масово? Дори имаше тема за това.
Никъде не съм казала, че сте лузърки. Напротив, загрижени сте за децата си, което си е в реда на нещата.
Учила съм в БГ училище и бг ВУЗ ако щеш. Но времената се менят, трябва да се сменят и системите.... Това имам предвид.За доброто на децата. Няма да ви давам предложения как, че пак ще сметнете че се заяждам. Някои хора са постоянно озлобени. Лекувайте си нервите.

# 175
  • софия
  • Мнения: 25 781
Големи глупости пишете wild poppy,  zvanche.
Никъде не съм "намекнала", че телефоните се ползват за социалните мрежи, а просто ги добавих, че се ползват от малки деца? И нямах предвид, че се ползват от телефоните, а по принцип. Социалните мрежи. Не е ли така, не е ли масово? Дори имаше тема за това.
 Лекувайте си нервите.

Знам ли как е? Никой не е длъжен да изчита всички съществуващи теми. За какво и къде е имало тема няма значение. Тази е за телефоните и първокласниците, та написаното от теб се чете в този контекст. Моето дете дори няма Интернет на телефона и той се ползва, по обясненото и от други, основно предназначение. Да генерализираш и наставнически да потупваш по главата от страни не е добронамереност, а заяждане.
Разбира се. Ние сме злобни невротички, които завиждат и са забравили да си изпият хапчетата Mr. Green

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 11:29 от zvanche

# 176
  • София
  • Мнения: 38 905
Социалните мрежи идват на мода 4-5 клас.

Да си призная, първите 1-2 години телефонът много се използваше за нещо забравено. На децата им е много трудно да свикнат, че трябва да подреждат и носят толкова много неща.

# 177
  • Мнения: 1 488
Социалните мрежи идват на мода 4-5 клас.

Да си призная, първите 1-2 години телефонът много се използваше за нещо забравено. На децата им е много трудно да свикнат, че трябва да подреждат и носят толкова много неща.

Точно това мислех и аз. Малко ли са им другите отговорности, домашни, ставане рано и оправяне под час, спорт или други извънкласни занимания, но да мислят и за телефона. Може да го загубят или да са под допълнително напрежение за опазването му.

# 178
  • София
  • Мнения: 38 905
По-добре да си вземе телефона, че все забравяше някоя от 99те тетрадки или учебници - за тези неща говоря.

# 179
  • София
  • Мнения: 4 035
И като загуби, голяма работа, да не съм й дала телефон за 1000лв. Пък вече почти 3г ще стане как има телефон, нито го е загубила, нито го е забравила. Телефонът й стои в чантата в джоб, закопчан с цип. Ако й трябва - вади, говори и прибира. Няма нищо толкова сложно и отговорно в цялата работа, не борави с ядрено активни вещества в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт