Нисък антимюлеров хормон

  • 8 213
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте.

Преди година правих икси (неуспешно), с мъжки фактор сме (Олигоастенотератозооспермия). С доста големи дози стимулация имах 4 фоликула, от тях 3 годни яйцеклетки, които бяха оплодени. Случайно забелязах, че стойността на АМХ в тестовете ми преди процедурата е под реф. стойност (мисля, че беше 0.46 при долна граница 1), но ФСХ беше около 2.3 (което доколкото знам е добра стойност). На 35 години съм, а АМХ ми беше със стойността на моя позната на 41г., която също правеше инвитро тогава и си сравнихме резултатите  Cry

Въпросът ми е трябва ли да се ориентираме към донорски материал или осиновяване вече с мъжа ми, тъй като не сме в първа младост и чухме, че някои лекари отказват инвитро/икси със собствени яйцеклетки при такива стойности на АМХ. Досега не са ми открити други здравословни проблеми, които да обяснят стерилитета (опити правим от 8 години, процедурите досега - само горепосочената, спонтанно забременяване не съм имала).

Благодаря ви за отговора.

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Оценката на яйчниковия резерв по правило се прави, като се вземат предвид редица показатели - стойности на Антимюлеров хормон, брой антрални фоликули, които се установяват по време на ултразвуков преглед, стойности на ФСХ, възраст на пациентката. Не бихме могли еднозначно да отговорим на поставения от Вас въпрос - дали да ползвате донорска яйцеклетка или не. Това би могъл да прецени Вашия лекуващ лекар след оценка на посочените параметри.
Ако прецените бихте могла да потърсите второ мнение при друг специалист.

Поздрави,
Екип на Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 26
Как се променя АМХ с годините. Може ли от 0,5 да стане 0 за 3-4 години или е по-плавен процес

Общи условия

Активация на акаунт