Смятате ли, че ще ни превземат "онези" хора?

  • 23 485
  • 252
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 30 802
Ами то ако раждаш, образоваш и хвърляш да бачкат за системата- наистина няма да му излезе краят. Както вече писах, трябва и пасивна съпротива на културата. Идеята е децата ти да не са много продуктивни за целите на режима, а за целите на фамилията. Ресурсът да се връща при теб.

А за обучение трябват общо взето тетрадки, химикали, книги, време.

# 241
  • Мнения: 19 226
Напротив, всичко извън тебеширените специалности, които всъщност са козметични и при сериозен икономически и демографски крах ще са първите, които ще поизчезнат, си изисква ресурс - както и специалисти, които да те обучат, така и технологии, които струват много пари не само, за да се придобият, но и за да се обновяват и осъвременяват.

# 242
  • Мнения: 30 802
Ако знаеш принципите, технологиите бързо ще ги научиш.

Да програмираш може да се научиш и с Правец 8. Може и с лист и молив.

Да си пратиш да му наливат на детето с всякакви курсове не значи, че го чака успех.

# 243
  • Мнения: 19 226
Ако знаеш принципите, технологиите бързо ще ги научиш.

Да програмираш може да се научиш и с Правец 8. Може и с лист и молив.

Да си пратиш да му наливат на детето с всякакви курсове не значи, че го чака успех.


Не става дума за имагинерните технологии, а за действителните инженерни инструменти, уреди и съоръжения, които наистина са много скъпа инвестиция. Да минем на едно по-елементарно ниво - дори и при практическите професии/занаяти просто няма как да се научиш сам, с четене на книжки само, трябва да пипнеш с ръцете си, да има някой, който умее да пипа с ръцете си, който да ти покаже.

# 244
  • Мнения: 30 802
Да де, ама няма нужда и в детските ти години мама и тате да вадят пари от джоба си за специални курсове.

Общо взето полезните професии се субсидират от данъци. Ако искам детето ми да стане лекар, трябва да влезе да учи медицина, не аз да му купя болница, за да практикува. А за да влезе медицина- лист, молив, книги, време.

# 245
  • София
  • Мнения: 2 028
Рим е имал много по-високи технологии и култура от варварите, но е бил пометен въпреки това. Така че технологията не решава нищо. Основният проблем в момента е че в един глобален свят не може да има локални бутикови социална системи. Към тях винаги ще има наплив

Последна редакция: ср, 24 авг 2016, 16:48 от Refrenolog

# 246
  • Мнения: 19 226
Да, но ще има нужда, тъй като все повече образованието стига до точката, че при формално безплатното такова не те снабдяват с необходимите знания, а те карат да плащаш допълнително. Да не говорим, че парите за образование, които осигуряваме чрез данъците си, също ще намалеят, ако някой ги препраща по други пера - например някои бързоразмножаващи се гласоподаватели да могат да получават необходимите помощи.

Също така ние вече сме във фазата с морално остарялото практическо образование. Няма пари държавата да обновява скъпите технологии в техническите университети, които в нормалните държави се актуализират постоянно, с дотации и от частни лица и компании, заинтересовани от имането на добре подготвени специалисти.

# 247
  • Мнения: 30 802
Липсва въображение: децата ти могат да държат ресурси и без да са високо образовани, и без да са технократи.

Не е нужно цивилизацията да е технологична дистопия.

# 248
  • София
  • Мнения: 3 449
Сирен, какви точно ресурси имаш предвид? До сега за образование говореше.

# 249
  • Мнения: 30 802
Истински ресурси: креативност, наследствен интелект, фертилност, наследствено богатство, ценности, ноу-хау, което не зависи от технологии, общ национален дух ако щете. Ресурси, с които лесно, без изпотяване, да навъдиш следващото поколение от хубави хора. Не измъчени единствени дечица, а поколение. Защото с едно дете на семейство цивилизация не се гради, ако ще да го тренирате в най-фините дисциплини.

# 250
  • Мнения: 485
Интересно видео за ромската интеграция.
https://www.youtube.com/watch?v=ALNv1cIT0c4&index=3&list … P9rntgR6E17Py53Ra

# 251
  • Мнения: 2 811
Ако знаеш принципите, технологиите бързо ще ги научиш.

Да програмираш може да се научиш и с Правец 8. Може и с лист и молив.

Да си пратиш да му наливат на детето с всякакви курсове не значи, че го чака успех.
да, но принципите се учат с години. въпросът е колко обър искаш да бъдеш. в България всички са фенове на самоукост и заради това колоси с принос в конкретни области почти нямаме.
А системата, учила съм в България и мога да сравня нивото при липса на система и при една добре структурирана такава, за какво иде реч.

# 252
  • Мнения: 2 811
ОХ'АМАН, хубаво е да летиш, но от време на време трябва да кацнеш, да заредиш... Така че не е все едно какво има там долу... образно казано. Освен ако си от суперелита, който си има летящи танкери за дозареждане във въздуха, но подозирам, че не си.

Това апове, алгоритми... Сирен ме е изпреварила, мдааа... не се ядат и пият. И не ти гарантират вечно доминиране в пирамидата.

Това не променя истината, че не бройката е репаващото, не земята. А интелектът и знанието/стратегията. Именно с тези неща и нови земи са завладявани и цивилизации колонизирани (не говоря, че е хубаво).  От там насетне въпросът за завладяването ни от "онези" хора е смешен.

А колкото до апове и алгоритми и ядене, ами щем нещем светът върви към глобализация. Това значи и глобална конкуренция. Ако не си достатъчно добър ти си без работа. Толкоз. Другото вече е чесане на езиците.

Общи условия

Активация на акаунт