Колко пари месечно давате за храна?

  • 168 862
  • 2 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 412
мдаааа като са малки децата е лесно Simple Smile Като станат 4-5 клас става забавно вече... За тийнове пък си е цял купон с храната  Crazy

Затова в шкафа в къщи винаги имам олио, боб, леща, ориз
мда и аз така... и там си и стоят Simple Smile

50-60 лв ни е сметката през ден в магазина, как седмично  Blush

Между другото да, може.. като съм сама с децата се вместваме в около 100 лв/седмично за храна.. появи ли се ММ става поне по 2  Outta Joint

# 46
# 47
  • Мнения: 15 029
И аз следя промоциите, правя си сметка, но не мога да обикалям магазините в търсене на 3 ст. разлика. Освен това и аз като Уиш, хапвам риба, ама не каква да е. Зеленчуците и плодовете през зимата са си скъпи.
Моята пералня побира 8 кг. и все пак пускам по 15 на седмица.

# 48
  • Мнения: 1 174
За храната ясно, ама за прането - много цапате, хора  Grinning
Скрит текст:
Това прави по 2 -3 перални на ден Stop
Аз трябва цял ден да простирам, ако живея така Mr. Green

# 49
  • Мнения: X
Аз май съм разказвала историята с моя син и пълнените чушки, но тя е показателна как може да се харчат яко пари за храна. Беше в 9 или 10 клас Говендър Мой, втора смяна. Аз съм сготвила цяла тава пълнени чушки и доволно се изтягам на канапето с блажената мисъл, че вечерята е готова. Обаче, отсъствали учители, губили часове, и той се прибра към 16ч. Гладен, разбира се. As usual. Изплюска 12 чушки. ДВАНАДЕСЕТ!!!!!! И след това попита какво има за вечеря. ooooh! ooooh! ooooh! А е длъгнест и кльощав като глист, говендър ниеден!

# 50
  • Мнения: 211
Накарахте ме да се замисля...
Ние сме четирима- едното ми дете е в детска градина, другото- първокласничка. Ходим всяка седмица на пазар в поне една верига хипермаркети, средно сметката е 50-60 лв, това прави месечно 240 лв. Разходи за обяд на мен и мъжа ми- не повече от 100 лв. месечно, градината на детето е около 40 лв, за стол в училище 60 лв. Това прави 440 лв., като прибавим и ежедневните дребни разходи от близките магазинчета за хляб, сокче или нещо сладичко за децата, ще станат 500 лв. Случва се да хапнем и навън, сложи още 100 лв, което прави 600 лв месечно. Хайде, нека да са 700 лв, винаги има и непредвидени разходи. Но къде ги виждате вие тези над 1000 лв. аз не разбирам!!! А още по-малко не разбирам какви трябва да са доходите ви, за да можете да си позволите да харчите толкова за храна! Държа да отбележа, че с нашите месечни разходи не се лишаваме от нищо, НО: смея да кажа, че си правя много добре сметката, пазарувам основно от
стоките на промоция- следя къде и какво е намалено, правя си списъци и купувам неща, които дори и да не са ми съвсем необходими в момента, са на добра цена. Затова в шкафа в къщи винаги имам олио, боб, леща, ориз, в хладилника- мляко, масло, месо и риба, зеленчуци и плодове... Препаратите и битовата химия също ми е малко непонятно защо ги слагате към месечната сметка. Това не са неща, които купувам постоянно и ежемесечно. Примерно прах и омекотители купувам отвън, не повече от 3 пъти годишно и при все, че пускам средно по 5 перални седмично, пак нямам нужда да е по-често. С почистващите препарати е същото...
А сега си представи как аз имам две деца (ОК, едното вече е голямо и живее отделно, но доскоро бяхме заедно). Тези деца не са помирисвали нито детска градина, нито училищен стол. Т.е., ако малкото ти дете се храни за 40 лв месечно плюс още малко у дома, за дете, което не ходи на градина сумата скача значително. Ако сложиш и евентуалните разлики в начина на хранене, сметката съвсем скача. Например, колко често готвите у дома риба, ама не замразена? Килограм охладена риба е 10-15 лева. Ако готвиш риба два пъти в седмицата, се получава чудна сумичка само за риба. Ей такива неща.

Риба ядем поне веднъж седмично, понякога и два пъти. Но риба за 15 лева не купувам! Купувам охладена пъстърва от 7.50 лв, има я през седмица някъде на промоция, скумрията е 4-5-6 лв, пресен сафрид преди 3 седмици взех от пазара до нас, вярно е не беше български, а гръцки, но пресен и на цена от 4 лв! Рибата, която купуваме като ходим до Лозенград/ Одрин (ципура или лаврак) най-честосъщо ми излиза по 6-7 лв

А децата ми, искат не искат, ходят на градина и на училищен стол, няма друг начин, но това вече е друга тема на разговор

# 51
  • Мнения: X
Прясна, не замразена скумрия под 10 лв няма. Чистената пастърва също е 10-чка. Поне в София. За рибата от Одрин и Лозенград мога само да завиждам.

# 52
  • Мнения: 1 421
Аз май съм разказвала историята с моя син и пълнените чушки, но тя е показателна как може да се харчат яко пари за храна. Беше в 9 или 10 клас Говендър Мой, втора смяна. Аз съм сготвила цяла тава пълнени чушки и доволно се изтягам на канапето с блажената мисъл, че вечерята е готова. Обаче, отсъствали учители, губили часове, и той се прибра към 16ч. Гладен, разбира се. As usual. Изплюска 12 чушки. ДВАНАДЕСЕТ!!!!!! И след това попита какво има за вечеря. ooooh! ooooh! ooooh! А е длъгнест и кльощав като глист, говендър ниеден!



Joy Joy Joy Joy
Ох, попикаках се! само като си го представих.
Wish, да не си го хранила с тези малките-чорбаджийски ли се казваха.  Mr. Green

# 53
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Мда, тези, които споменаха, че дават 1000 и повече, това го вярвам, напълно реалистично е.
В началото на темата има няколко хора обаче, които споменаха 400лв, за тричленно семейство. Ей това не мога да го разбера - как се постига?
Меусецът има 30 дни. 400:30=13,33. С 13лв на ден как се оправят трима души? Аз не съм смятал колко давам, но едно елементарно пазаруване без да купиш кой знае какво, излиза между 30 и 50лв и рядко стига за повече от 1 ден. С 400лв трябва да си истински магьосник, или пък примерно да имаш роднини на село, които да ти пращат храна. Че даже и почистващите препарати им влизали в този бюджет. Освен това, с тези 400лв на месец
семейството ни си падаме чревоугодници. Угаждаме си с вкусна и качествена храна.
Невероятно.
Ами невероятно, но е факт за нас. Това са парите, които сме похарчили за един месец за храна и домакински като шампоани, душ гел, тоал. хартия, прах за пране, омекотители и др. Двама възрастни и тийнейджърка на 16 г. Тук не се включва никакво хранене навън. Помощ нямаме отникъде.
Месо не купуваме свинско, защото не обичаме. Мнооого рядко някоя пържолка и то само за мъжа ми. Но пилешко филе много често, главно с него готвя. Кайма също от месарски магазин, смляна на място. Сирене качествено около и над 10 лв килото - Лакрима, Пършевица, Маджаров. Заминава поне по килограм на седмица, много обичаме. Кашкавал също не евтин, луканка, пушени меса за сандвичи. В сметката влизат и бира и разни вредности от сорта на коли, чипсове, вафли и т.н. Готвя горе-долу през ден. Честно казано, и аз очаквах сметката да е по-голяма.

# 54
  • Мнения: X
Никакви чорбаджийски чушчици. Грамадни червени чушки. С много мръФФФка в пълнежа.

# 55
  • Мнения: 4 087
Основно перо е именно - рибата, ядките, хубавите млечни. Зеленчуците дори и да се ядат много са относително евтини, макар, че аз ям и авокадо и подобни, но все пак общо погледнато основното перо са гореспоменатите.

Можем да сметнем средно за седмица
Риба за 3ма човека, по 14лв кг, -28лв.
Месо- 1кг кайма- 8лв, Телешко или свинско- 14лв
Сирене- 10лв
Кашкавал-10лв
Кисело мляко/ядем много кисело мляко/ -20лв/като тук включвам и плодови млекца на дететом активии и подобни/
Хляб меся в хлебопекарна и купувам брашна да ги сложа средно със семената- 5лв на седмица
Плодове - 20лв
Зеленчуци -20, 30лв
Ядки-20лв
Разни пакетирани неща да сложим 20лв

И ето ти ги средно 150 на седмица  х 4 - 600 поне. Без перилни

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 16:31 от EXACTLYou

# 56
  • Мнения: 1 174
Никакви чорбаджийски чушчици. Грамадни червени чушки. С много мръФФФка в пълнежа.
Погледни от хубавата страна - да, ако имаше щерка тя щеше да е на диета, ама там парите отиват в гримове, обувки, чанти, прически и прочее  Mr. Green

EXACTLYou, не съм съгласна - ние правим редовно смутита и фрешове, отделно винаги за вечеря трябва да има и хубава, обилна салата. Това си е разход не по-малък от рибата и месата.

# 57
  • Мнения: 211
Как така прах 3 пъти годишно? Абсолютно всеки месец купувам и прах и почистващи препарати, перални пускам повече от 15 на седмица. Честно, как четирима се вмествате в 5 перални?

Ами така, даже често се спирам да взема нов, че има още от стария пакет и ще станат много. Но говоря за пакети (2-3 броя) от 5-7 кг, от промоции или от Турция още по-добре

А броят на пералните не е фиксиран, като се наложи да са повече, пера, какво да се прави, няма лимит  Simple Smile А вие какво толкова перете с 15 перални седмично?

# 58
  • Мнения: X
Основно перо е именно - рибата, ядките, хубавите млечни. Зеленчуците дори и да се ядат много са относително евтини, макар, че аз ям и авокадо и подобни, но все пак общо погледнато основното перо са гореспоменатите.
Точно така. Месото е относително по-евтино. Но пък то е наблъскано с вода и всъщност на практика е само привидно евтино.

# 59
  • Мнения: 54 425
А защо слагате перилни, козметика, тоалетна хартия, вероятно алкохол и цигари при храната? Thinking
Или пък заведенията?

Общи условия

Активация на акаунт