мързеливо ягодово сладко

  • 2 304
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 867
     Имам около два килограма ягоди, които не са много сладки. Днес ми казаха една рецепта, но без подробностите. Та ето я и рецептата-ягодите са слагат в малки бурканчета и се ръсят обилно със захар.Затварят се и се варят в тенджера за около 15 мин. Някой пробвал ли е такова нещо.Моля споделете!  Laughing

# 1
  • Мнения: 22 867
Миналото лято ме черпиха със сладко от кайсии, приготвено по този начин. Стоеше само малко по-редичко, но си беше много вкусно и си приличаше на сладко. Казаха ми и пропорциите, но за съжаление, не ги записах. А ти сега ме подсети за този начин. Май ще пробвам с няколко бурканчета, пък ако ми хареса......................... Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
по този начин и аз бих се пробвала, че по другия ми е голяма хамалогия.
Дали би станало с череши?

# 3
  • Мнения: 22 867
по този начин и аз бих се пробвала, че по другия ми е голяма хамалогия.
Дали би станало с череши?

Ами прежалваш малко череши и захар и пробваш в едно- две детски бурканчета. Аз ще се опитам да се свържа с тази жена, дето ме черпи с такова сладко, но дано да успея. Ако я намеря, ще напиша .

# 4
  • Мнения: 22 867
Майка ми не помни, къде са ни черпили със сладкото от кайсии, но каза, че тя прави от дюли или дюли+ябълки, рендосани на ситно и захар, сладко по този начин, затворено в бурканчета. Вари го някъде около 15-20 минути, докато порозовее и обръща бурканите с капачката надолу. Ставало бързо. С други плодове не е правила, но счита, че с ягоди ще стане, защото били мек плод. Само това мога да дам като инфо. Дано някой знае повече.

# 5
  • Мнения: 7 474
Ето ти моя вариант без варене!  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81796.0

Общи условия

Активация на акаунт