Хитрини за взимане на урина!!!

  • 1 174
  • 4
  •   1
Отговори
Момичета чета ви много отдавна и искам да споделите коя как взима урина за изследване. Моята дъщеря е на две години и вече ми е невъзможно да и взема от средна струя, като види шишенцето и категорично отказва да пишка. Последния път сложих едно стъклено петри на дъното на гърнето, но май ще се окаже че съм замърсила урината, въпреки че го изварявах 20 мин. преди това

# 1
  • Мнения: 1 193
Аз взимам с колекторчета,които се лепят на пеперудката.

# 2
  • Мнения: 3 537
Аз я държах на терасата над едно бурканче и така. Embarassed

# 3
Може да сложиш леген и да напишка шишенцето за урина. Аз процедирам така 1. Обяснявам какво и защо сте се случи, какво трябва да направи 2. Следва лек театър в стил ха хо хи хи, виж как патенцето чурка 3. Даваме и обилно вода 4. Задължително сме с тати или баба за да отреагираме бързо...Ако не е чуркала в памперса преди това сравнително бързо и безпроблемно минава всичко. Но понякога сме висели 30 мин на гърнето.
Ако не е необходимо урината да е стерилна, слагам памук в памперса и след като пишка изцеждам памука  в шишето.

# 4
 WinkЗдравейте,вие всички имате момичета,аз имам момче.Ще каже те сигорно при тях по лесно се взима урина и може да сте прави,но смятам че ако както на едно момче така и на едно момиченце се обесни няма да има проблеми.Аз например,когато го водя на преглед при лекар му обеснявам че отиваме за да види дали е болен и дали да взема лекарства.Това може да се направи и при вземането на урина,казваш например -хайде мамо да вземем малко "пиш" че да разберем дали си болна и дали ще вземаш лекарства.Едно дете на 2-3 години вече разбира и трябва да му се обеснява.Това е моят съвет. WinkИма и друг начин разбирасе,е да мама малко ще се оцапа но то е за каузата-когато детето се сложи на гърнето-но то трябва да е по голямо не от най малките,мама ще се опита с два пръста да пъхне шишенцето в гърнето така че поне малко урина да влезе вътре.То не е необходимо прекалено голямо количество за изследване. Wink

Общи условия

Активация на акаунт