китайски ориз

  • 6 526
  • 7
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 108
кажете ,моля ви , как да сготвя китайски ориз със зеленчуци,и да ми стане хубав, защото все нещо не го докарвам Cry, а много го обичам!!!

# 1
  • Мнения: 11 747
И аз ще прочета с удоволствие рецептите на другите форумки!
Аз мога да кажа само за ориз с яйце:
Сварява се ориз с вода 1:2,5 (като за суши),без нищо друго да изври водата.После се запържва в малко мазнина в тефлонов тиган на силен котлон и към края се слага яйцето - разбито и се разбърква за около минута да се запържи яйцето!Това със сигурност го правят китайките и го харесвам Peace

# 2
  • Мнения: 258
Пуснете 1/2 ч.ч ориз(много добре измит и нека да е "Басмати") в 5 ч.ч вряща вода с малко сол и сварете.Отцедете. В тиган с малко масло  се задушава 1 пакет "Китайски микс". смесва се с ориза, малко соев сос и готово. Hug

# 3
  • Мнения: 6 958
Ориза се сварява, измива се със студена вода... После се нагрява малко мазнина със зеленчуците на котлона и се поставя ориза... При непрекъснато бъркане става миксовата смес и не се слепва  Peace Овкусява се със соев сос и желаните подпвавки  Peace

# 4
  • Мнения: 431
Аз правя ориза така :  1ч.ч ориз , 3 ч.ч вряща вода , масло на око , 2 с.л зехтин или олио , Запържва се докато започне да се дели. Като стане готов се прибавя една 1 каф. л. захар и врящата вода. Намалява се котлона, и след като стане се слага хавлия върху съда и се похлупва с капака. Така докато изстине.  Винаги ми става много хубав и се дели най- важното  Naughty. Към него можеш да прибавиш и зеленчуци , каквото пожелаеш  Peace. Гарантирам ти , че ще ти стане. newsm10

# 5
  • Мнения: 2 591
и аз много пъти съм се чудила!

момичета, благодаря за идеите   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз го сварявам до полуготовност(т.е да остане леко твърд,а не да хрупа).После запържвам къри,зеленчуците и добавям ориза(мисля,че ако не се запържи не е същото),добавям сол,черен пипер и магданоз.Понякога добавям и яце приготвено така:разбива се яйцето и се запържва в малко мазнина и соев сос за кратко,навива се на руло и се реже на лентички и се добавя към ориза   chef

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 108
благодаря за отговорите Hug, ще пробвам различните варианти Peace

Общи условия

Активация на акаунт