За задължителните столчета за кола

  • 30 061
  • 641
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Е, какво ще кажете по темата.
Аз лично одобрявам идеята, но:
-чудя се как ще вържа моето диване на 3 години, което въобще няма навика да седи в такова столче
- и колко по 18 лева детски трябва да отдели една мама, за да купи столче от 150 лева средно
и други такива въпроси възникват в моята главица.

# 1
  • Мнения: 1 172
Ще кажа, че желанието на детето няма никакво значение, когато става въпрос за безопасността му. Що не го пуснеш да плува в язовир или да се разхожда по парапета на терасата на 7-8 етаж? Защото е рисково, нали? И тогава, какво значение има какво иска то? Ще се научи да стои вързано, няма къде да ходи. Мойто диване на почти 3 години пътува единствено в столче. Друг начин не знае. И няма да му бъде дадена възможност да избира със стол или без, независимо дали по българските закони това столче е задължително или не е.

Относно цената - можеш да купиш и столче втора употреба и пак ще е по-добре отколокото без столче. Та моят въпрос е малко по-различен: как мама и тате имат парички да сипват по 2лв/л  бензин, по 50-100 лв годишно застраховка за колата, отделно данъци и поддръжка, а не могат да отделят по 30-50 лв за старо столче, което да гарантира живота на детето им?
Като се обърне каруцата, пътища много... Моли се да не е прекалено късно, когато установиш, че не 150 лв, а 10 пъти по толкова е би отделила, само и само да не те е застигал такъв кошмар...

# 2
  • Мнения: 3 521
-даваш му нещо да се залиса и бързо го закопчаваш, после ако ще да реве, да се гъне, да се тръшка - няма значение, както каза една друга съфорумка.
-след като родителите имат пари да поддържат кола, ще отделят и за сигурност на детето си...пак реплика на същата съфорумка, с която съм безумно съгласна.

# 3
  • Мнения: 1 520
Досега в какво е седяло твоето дете.
Моето е научено още от бебе - първо в кошницата, после в стола.
Продавам това, което ни е малко и додавам сумата за да взема новото.

Щом става дума за безопасност на пътя пари се намират и се дават.

Не приемам твърдения - моето диване не седи.

И моето е диване, ама се научи, как се седи в колата.  Peace

# 4
  • Мнения: 87
... Моли се да не е прекалено късно, когато установиш, че не 150 лв, а 10 пъти по толкова е би отделила, само и само да не те е застигал такъв кошмар...

ти страшна пророчица си...да нямаш общо с българската "джуна"?

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може ли сега да се изкажа по същество?
За три годишни деца има столчета, които струват точно 33 лв (упс..поправка. 31 лв е цената).

За справка - ДаНет.
Та, верният отговор е - два пъти по 18 лв и готово в твоя случай.

П.П. И  няма нужда да го връзваш. Просто се слага колан, точно както вашите (пътувате с колани, нали?)

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 17:19 от Reza

# 6
  • Мнения: 87
...щом е три годишно , значи вече може да седи само! т.е. просто го свикни да слага колан (всяка кола има колани и отзад). Иначе ако се криви , пътуването ти ще е кошмар и то само защото те навиват да използваш клишета! Не , че не е правилно да използваш такова столче , но ако на детето не му понася или нямаш финансовата възможност - просто го свикни да слага колан...

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Обичам да чета нелепици.
Три годишно дете не може да се чуства удобно с колан, ако няма нещо под Д-то, което да го повдига, така че колана да не му жули врата.

# 8
  • Мнения: 3 521
...щом е три годишно , значи вече може да седи само! т.е. просто го свикни да слага колан (всяка кола има колани и отзад). Иначе ако се криви , пътуването ти ще е кошмар и то само защото те навиват да използваш клишета! Не , че не е правилно да използваш такова столче , но ако на детето не му понася или нямаш финансовата възможност - просто го свикни да слага колан...

Хм, това е много неправилно, коланите са пригодени за съвсем различен ръст и килограми, при евентуален инцидент при малко дете има опасност да се притиснат стомах, гръклян, лице, да не говорим за камшичен удар и евентуалните травми на гръбнака, които могат да бъдат причинени от неправилното използване на колан. Хората не са направили столчетата на категории/килограми, за да оберат парите на бедния български ладокарач, мдам.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 17:51 от surfline

# 9
  • Мнения: 46 516
- одобрявам
- 3 годишното ми (почти) диване се вози в столче от раждането си. Не е от кротките деца, но просто не е виждала друг начин за возене в кола и като влезе вътре отива и си сяда на стола. Пътували сме и до морето, без спиране и без проблеми, по-кратките маршрути въобще няма да ги споменвам
- а колко по 18 лева детски трябва да отдели една мама, за да купи количка от 250 лева средно newsm78 даже не средно, защото 100 лв. са най-евтините комбинирани, а горната граница е над 1000 лв., но дете без кличка виждала ли си?  newsm78

64 лв. ни струваше кошницата, сега е прибрана за второ дете някога.
80 лв. ни струва столчето 9-36 кг. с махащ се гръб, остава само по седалка за по-големите.

Е, ако си бях продала кошницата за 30 лв. втора ръка, цялото удоволствие по сигурността на детето ми за 10 години напред щеше да излезе 114 лв. Само за сравнение, количката й беше за 200 лв. и е позлвана 1г. и половина.

И както някой преди беше писал, столчето е колкото един пълен резервоар с бензин, щом родителите имат пари да поддържат автомобил, все ще извадят 30 лв. от някъде  Peace

# 10
  • Мнения: 843
      Предпочетох да имам столче за кола, околкото  столче за за хранене. Столчето за кола е подарък за 1-вия и пожден ден от   цялата фамилия . / по изрично наше желание/ Преди това  бяхме взели назаем кошница за кола.
     Не правя  никакъв компромис с  това, ама  Изобщо.   Това не е лукс и измишльотина, абсолютна необходимост.
      Няколко теми е имало вече тук... и никога не са излишни. Зная какво е да се блъснеш с едни никакви 40 км./час.  Зная какво се случи на коленете и главата ми.   останалото е статистика и късмет.
      

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 790
-чудя се как ще вържа моето диване на 3 години, което въобще няма навика да седи в такова столче

Аз моето го вързах от както имаме кола. Беше на година и три месеца. Протестираше, но нямаше кой да го чуе. За мен тази работа е като с уискито. Може и да му се пие, но няма да получи.


- и колко по 18 лева детски трябва да отдели една мама, за да купи столче от 150 лева средно
и други такива въпроси възникват в моята главица.

Мисля си, че щом имам пари за гориво ще да спестя и за столче. Сигурността на детето ми е важна за мен.


По повод постинга на Найка, аз знам какво е да ти изхвърчи колелото със 150 км/час. Готино изживяване. Да живеят коланите.

# 12
  • Мнения: 1 172
... Моли се да не е прекалено късно, когато установиш, че не 150 лв, а 10 пъти по толкова е би отделила, само и само да не те е застигал такъв кошмар...

ти страшна пророчица си...да нямаш общо с българската "джуна"?

Надявам се въобще да не се случват такива неща. Но е факт, че те са част от нашата реалност.  Толкова дечица пострадаха сериозно заради подценяването на този риск.

Мисля, че си слагаме децата в столчета, точно защото не можем да сме сигурни, че на няма да ни се случат инциденти.  Убедена съм, че стане ли се белята, никой нормален родител няма да махне с ръка и да каже "така ни било писано", а ще откачи от угризения, че е пропуснал да направи еди-какво си за детето си.
Ти готов ли си да поемеш този риск и да возиш детето си необезопасено, въпреки че имаш информация за ежедневните идиотски катастрофи, които стават по нашите пътища? А познаваш ли лично трагедията на родители, загубили дечицата си в катастрофа?

# 13
  • Мнения: 599
...щом е три годишно , значи вече може да седи само! т.е. просто го свикни да слага колан (всяка кола има колани и отзад). Иначе ако се криви , пътуването ти ще е кошмар и то само защото те навиват да използваш клишета! Не , че не е правилно да използваш такова столче , но ако на детето не му понася или нямаш финансовата възможност - просто го свикни да слага колан...

Неможе отзад вързано с колан,щото1.Не е безопасно за детето и 2.Това е задължително за деца до 9г.,което пък ме изуми,щото невиждам как дете на 9г. се побира в такъв стол. newsm78

# 14
  • Мнения: 7 111
За децата до 3 години седенето в столче по време на движение от утре става задължително. Столчето трябва да отговаря на някакъв сертификат.
И връзването с колани.
И вече кола с 4+1 място са за точно толкова на брой дупета. Няма вече + 2 до седем години или 1 до ненам-си-колко-беше-точно.

Общи условия

Активация на акаунт